Kuruyan ciltler için öneriler

Kuruyan ciltler için öneriler

En berbat şeydir şu cildin kuru olması. Çok aşırı yağlı olduğu kadar kuru olması da insanın sinirlerini bozar ve tedavi yollarını ararlar. Bizde bu amaçla size yardımcı olabilecek tüyolar verelim istedik.

kuruyan-ciltler-icin-oneriler
Cildin normal, yağlı, kuru, sivilceli, hassas ve olgun ciltler olmak üzere birçok çeşidi vardır. Kuru ciltler, ince gözeneklidir, yer yer damarlar belirginleşir, genellikle mat ve düzgün bir görünüme sahiptir. Termik ve mekanik etkilere karşı hassas olan kuru ciltler, küçük gözeneklere sahiptir, pul pul dökülme ve kepeklenme görülür.

[pro-player type=’video’ image=’http://www.nazlim.net/wp-content/uploads/2013/10/kuruyan-ciltler-icin-oneriler-300×116.jpg’]http://v5.tinypic.com/14wgcqr.flv[/pro-player]

Göz çevresi ve şakaklarda, beyaz-sarı renkte yağ bezeleri oluşabilir. Yağ üretiminin eksik olması nedeniyle, yağ bezlerinde tıkanmalar olur, mila, kapalı komedon, derialtı yağ bezeleri ve kistler ortaya çıkabilir. Bu nedenle, cilt bakımına genç yaşlarda başlamanız ve cildinize uygun bakım yaptırıp, uygun ürün kullanmanız en akılcı olanıdır. Cilt bakımına başlama yaşı yirmili yaşlardır.

Eğer Cildiniz Kuruysa…
• Cilt temizleme sütünü, masajla cildinize iyice yedirerek cildinizi temizleyin.

• Peeling uygulamasını, cildinizin hassasiyeti ve kuruluğundan dolayı granülsüz peeling ile yapın.

• 10-15 dakika, cildinize buhar uygulayın.

• Komedon (akne) pensi ile sıkma işlemini yapın.

• Alkol oranı düşük olan bir tonik uygulayın.

• Nemlendirici özelliği olan maskeler kullanın ve cildinize, nemlendirici serum, ampul ve krem uygulayarak cilt bakımınızı tamamlayın.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir