Cildi canlandırıcı kolay maskeler

Son Güncelleme: 10.09.2020 22:52

Cildi canlandırıcı kolay maskeler Cildi canlandırıcı kolay maske tarifleri

Cildi canlandıran pırıl pırıl gösteren bazı maskeleri bu yazımızda sizlere anlatacağız arkadaşlar. Bu maskeler ile cildiniz ayrıca ışıl ışıl parlayacakmış ama denemeden de birşey söylemek yanlış olur arkadaşlar.

Cildi canlandıcı maske doğal tonik yapımı
Malzemeler
1 yemek kaşığı kurutulmuş lavanta
1 yemek kaşığı kurutulmuş melisa
1 yemek kaşığı kurutulmuş papatya
Yarım litre su

Hazırlanışı
Suyu kaynatıp cam bir kaba alın.
Üzerine lavanta, melisa, papatya ekleyip karıştırın.
Demlenmesi için 20 dakika bekletin.
Sürenin sonunda süzün.
Cam bir şişe ya da sprey başlıklı şişeye doldurun.

Bu maskeler yüzünüzün su, nem, krem gibi ihtiyaçlarını karşılayıp, cildinizin ışıldamasını sağlayacaktır. İşte evdeki malzemeleri kullanıp, hazırlayabileceğiniz maskeler:

– Canlandırıcı maske: 1 havucu sıkın. Muzu ezip havuç suyuna katın. Karışımı yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekletin. Sonra yıkayın. Ya da bir yumurtanın akını iyice çırpın, içine 1 tatlı kaşığı bal katıp iyice karıştırın. Yüzünüze sürün ve 15 dakika bekletin, sonra yıkayın.

– Nem maskesi: 1 yumurtanın sarısı, 1 çorba kaşığı yağsız süt tozu ve 1.5 tatlı kaşığı balı karıştırın. Karışım krem kıvamına gelince, boyun ve yüze sürün. 15-20 dakika sonra, önce ılık, ardından da soğuk suyla yıkayın. Cildiniz kuruysa bu maskeyle onu nemlendirebilirsiniz.

– Denge maskesi: 1 elmayı rendeleyin, az miktarda süt ile pişirin. Ilık olarak göz çevresi hariç yüze ve boyuna sünün. Kuruyunca ılık su ile yıkayın. Gül suyu ile sürün. Cildiniz normalse bu bakım sizin için idealdir.

– Yağlı ciltler için: 1 çorba kaşığı kil, 1 olgun domates ile karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Yüze sürülür. 20 dakika bekletip sonra ılık suyla yıkanır. Ya da, 1 çorba kaşığı süzme yoğurt, 1 çorma kaşığı kil ile karıştırılır. Karışım yüze sürülür. 20 dakika sonra yıkanır.

– Kırışıklara: 1 yumurtanın akı, 1 küçük boy salatalık, 1 tatlı kaşığı taze krema, bulamaç haline getirilir. Karışım, çizgilerin üzerine sürülür, 20 dakika sonra ılık maden suyuyla temizlenir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir