Cildi Canlandırıcı Maske Tarifi

Cildi Canlandırıcı Maske Tarifi Cildi Canlandırıcı Doğal Maske Tarifi Cildi canlandırıcı kolay maskeler

Cildinizi canlandırmak için sizlere önerebileceğimiz maskeleri bu yazımızda anlatacağız arkadaşlar. Cildi canlandırmak için kullanılan maskeleri buyurun okuyun arkadaşlar.

Cilt canlandırıcı Ballı maske
Cildi hem besleyen hem de canlandıran bir malzemedir bal. Bu maske canlılığını yitirmiş, yağlıya dönük normal ciltler için idealdir.

Cildi derinlemesine temizleyerek canlandırır. Mümkünse süzme Bal kullanın. Yarım kahve kaşığı balı, iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın ve 15 Dakika yüzünüzde bırakın. Bu kürü haftada bir kez uygulayın.

Cilt canlandırıcı ıhlamur maskesi
Canlandırıcı ve rahatlatıcı bu maske yorgun ciltler için birebirdir. Cildi kendine getirir ve ışıldamasını sağlar. Büyükçe bir tutam ıhlamuru bir cezvede az miktar Su ile demleyip soğumaya bırakın.

Sonra bir çorba kaşığı demlenmiş ıhlamuru iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürüp 10 Dakika bekletin. Bu uygulamayı haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Cilt canlandırıcı maske yapımı
Malzemeleri karıştırarak yüzünüze ve boynunuza sürün. 10-15 dk beklediten sonra soğuk Suyla durulayarak çıkarın ve toniğinizi sürün.
1 adet püre haline getirilmiş avokado
1 adet pişirilmiş ve ezilmiş havuç
1/2 ağır krema
1 adet çırpılmış yumurta
3 yemek kaşığı bal

Cildi Canlandırıcı Doğal Maske

1/2 Avakado içi

1/2 Limon suyu

1 tatlı kaşığı çiçek balı

Avakadoyu rendeleyip krem haline getirin. Bu sayılan malzemeleri bir kap içerisinde krem haline gelen kadar karıştırılır. Krem haline gelen doğal karışımı yüzünüze, boynunuza sürebilirsiniz. Akşam yatmadan önce uygularsanız yastığınıza bir tülbent koyup sabaha kadar yüzünüzde ince bir tabaka halinde kalabilir. Sabah kalktığınızda çizgilerinizin ve yüzünüzün yumuşadığını canlandığını görürsünüz.

Avakado yağlı bir meyvedir. Özellikle kuru ve yorgun ciltler için idealdir.

Uygulanışı: Öncelikle yüzünüzü duru bir su ile yıkayın. Hazırladığınız avakado-bal karışımını yüzünüze sürün. Maskeyi göz çevrenize sürmeyin ve gözünüze değdirmeyin.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir