Cildi Canlandıran Doğal Maskeler

Cildi Canlandıran Doğal Maskeler Cildi Canlandıran Maske Tarifleri

Cilt canlandıran doğal maskeler yazacağımız bu sayfamızda bildiğiniz cilt canlandıran maskeler varsa sizde yorum bölümünden gönderebilirsiniz arkadaşlar.

İşte evde kolayca hazırlayacağınız cildi canlandıran maskeler :

cildi-canlandiran-dogal-maskeler
Öncelikle Suna Dumankaya’nın önerdiği cilt canlandıran maske tarifi

Yarım bardak kakao, 1 çorba kaşığı bal, 1 çorba kaşığı süt kaymağı, 1 çay kaşığı zeytin yağını karıştırıp yüzünüze ve dekolte bölgenize sürün. 20 dakika boyunca cildinizde bırakın ve sonra nazikçe çıkarın.

Cilt Canlandırıcı Doğal Maske
Büyükçe bir tutam ıhlamuru bir cezvede az miktar su ile demleyip soğumaya bırakın. Sonra bir çorba kaşığı demlenmiş ıhlamuru iki kahve kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Yüzünüze sürüp 10 dakika bekletin. Bu uygulamayı haftada iki kez tekrarlayabilirsiniz.

Cildi Canlandıran Başka Bir Maske Tarifi

Malzemeler:
1 çay kaşığı jojoba yağı
4 adet çilek

Hazırlanışı ve Uygulanışı: Öncelikle cildinizi iyice temizleyiniz maskemiz temiz cilde uygulanmalıdır. Çileği blendırdan geçirip iyice ezin. Sonrası jojoba yağını ekleyip karıştırın. Yüzünüze dairesel hareketlerle masaj yaparak sürün. 20 dakika bekletip ılık su ile yıkayın. Bu maskeyi haftada 2 gün uygulayabilirsiniz. Cildinizdeki değişime inanamayacaksınız.

Çilek maskesi: Çileğin cilt üzerinde canlandırıcı ve peeling etkisi vardır. Özellikle kuru cilde sahip olanlara önerdiğim bu maske, cildi gerdiği için yüzde en fazla 10 dakika tutulabilir. 4 adet çileği ezerek güvenilir bir markaya ait olan nemlendirici kremle karıştırın. Ve cildinize ince bir tabaka halinde sürün. Bu meyvenin canlandırıcı ve peeling etkisi vardır, kuru ciltlere önerilir. Ancak gerici etkisi nedeniyle on dakikadan fazla ciltte tutulmamalıdır. Dört iri çileği ezerek bir çorba kaşığı nemlendirici kremle karıştırın. Bütün yüze ince bir tabaka halinde sürün.10 dakika sonra soğuk suyla yıkayın. Ayda 2 defa uyguladığınız bu maske cildinize iyi gelecektir.

Muz maskesi: Muz besleyici ve içeriği zengin bir meyvedir. Özellikle solgun, yıpranmış ve kuru ciltlerde doğal yenilik sağlayacaktır. Lekesiz ve olgun bir muzun yarısını ezerek güvenilir bir markaya ait olan nemlendirici kremle karıştırın ve cildinize sürün. 15 dakika sonra soğuk suyla yıkayın. Haftada 1 defa uygulamanız yeterlidir.

Elma maskesi: Elma bazı kısımları yağlı bazı kısımları kuru olan karma ciltler için ideal bir meyve. Çünkü kuru bölgeleri daha da kurutmuyor. Golden elma dediğimiz yeşil elmanın içini iyice ezerek 1 kahve kaşığı kadarını, 2 kahve kaşığı nemlendiriciyle karıştırın ve cildinize sürün. 20 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın. Haftada 2 defa uygulamanız yeterli. Farkı göreceksiniz.

İlgili Makaleler

Portakal maskesi: Meyve asidi açısından zengin olan portakalı, problemli ve yağlıya yakın normal ciltler için öneriyorum. Portakalı sıkıp 2 kahve kaşığı ölçüsündeki suyunu nemlendirici kremin içine katın. Maskeyi yüzünüze sürüp 10 dakika sonra yıkayın. Haftada 2 defa uygulamanız gözle görülür bir canlanma sağlayacaktır.

Limon maskesi: Yağlıya yakın normal ve problemli ciltler için uygun bir meyvedir limon. Portakal maskesi gibi hazırlanır. Ancak portakaldan farklı olarak yüzünüzde 5 dakika bekletin ve problemler düzelinceye kadar haftada 2 kez uygulayın.

Üzüm maskesi: Karma cilt sorunları yüzün belli bölgelerinde (burun kenarları, çene, alın vs) sınırlandığından özellikle karma ciltlere öneririm. Yorgun ciltleri daha canlı gösterdiğini de eklemek gerekir. Üzümü sıkıp 2 kahve kaşığı ölçüsündeki suyunu nemlendirici kremin içine katın.Yüzünüze sürün ve 10 dk beklettikten sonra yıkayın.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir