Yüzü Genç Gösteren Maskeler

Son Güncelleme: 10.09.2020 10:01

Yüzü Genç Gösteren Maskeler

Bütün kadınlar güzeldir diyerek yine başlayalım konumuza çünkü bayanlar için her yaşta güzel görünmek bazı maskeler ile uygulamalar ile değişiklikler ile mümkün arkadaşlar.

Yüzünüzün genç görünmesini istiyorsanız işte sizlere altın tavsiyeler ve maske önerileri :

Gençlik yıllarındaki sivilce ve akne sorunları, 30′lu yaşlara gelindiğinde oluşan nem kaybı, 40′tı yaşlarda görülmeye başlayan sarkma ve kırışıklıklar güzelliğe gölge düşüren fiziki değişikliklerdir. İlerleyen yaşlarda doğal cilt maskeleriyle ölü deriler temizlenerek hücre yenilemesi sağlanarak gençliğin korunması mümkün.

Gençlik maskesi için tarifler;

Bir orta boy havuç
Beş dal Maydanoz
İki yemek kaşığı süt

Havuç ve maydanozu iyice ezerek içine sütü ilave edelim. Krem kıvamına gelene kadar karıştırdıktan sonra yüzünüze yada cildinizin herhangi bir yerine sürerek yatarak kuruyuncaya kadar bekletin. Ilık suyla yıkayarak kurulayın.

Bu maske cildi toparlayarak sıkılaştırır, cildinizin toksinlerden arınarak ışıldamasını sağlar. Haftada bir defa yapılması halinde cildinizin genç ve diri kalmasını sağlarsınız.

Cildi Parlak Gösteren Maske Tarifi:

Malzemeler:

1 adet salatalık,
1 yemek kaşığı süt tozu,
1 tatlı kaşığı bal,
2–3 damla nane yağı.

Hazırlanışı ve Uygulanışı:

Salatalığı rendeleyip suyunu çıkarın. Süt tozu, bal ve nane yağını da içine katın ve iyice karıştırın. Krem kıvamına gelen bu karışımı yüzünüze sürün ve 15–20 dakika bekletin. Sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Cildinizin parlak görünmesi için bu maskeyi haftada iki kez uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir