Cildi sıkılaştırıcı doğal maskeler

Cildi sıkılaştırıcı doğal maskeler – Cildi sıkılaştırmak için kendinizin de yapabileceğiniz bitkisel maskeleri sizler için bir araya topladık. Bakalım sonuçları göreceğiz hep beraber arkadaşlar. Öncelikle bu konu hakkında sizleri biraz bilgilendirelim istedik daha sonra ise cilt sıkılaştırıcı doğal maskeler konumuza bakacağız.

ciltmaskeleriYaşa bağlı yerçekimi dolayısıyla gevşemiş kolajen ve elastik liflerinin yapısı bozulmuş olgun ciltlerde olduğu gibi genç gözenek genişliği olan ciltlerde de sıkılaştırmaya ihtiyaç vardır. Her iki cilt tipindede sıkışlaştırıcı maskelerden yararlanılabilir.

Bu maskelerin içeriğinde özellikle olması gereken maddeler: Meyve asitleri, A vitaminleri türevleridir ve verim alabilmek için haftada birden fazla uygulama yapılmamalıdır.

Deride sarkma, yerçekimine bağlı gevşeme sebebiyle uygulanan maskelerde zamanlama çok önemlidir. Gençlik kaygılarıyla çok erken yaşta zorlayıcı bu tip şeylere başlanmamalıdır ne de iş işten geçtikten sonra tamamiyle deri elastisi kaybolduktan sonra girişilmemelidir. Zamanlama çok önemlidir.

Ebru Şallı’nın Cildi Sıkılaştıran Maske
Bir yumurta akı ile bir yemek kaşığı süzme balı cam kasede karıştıralım. Daha sonra karıştırdığımız bu karışımı yüz ve boyun bölgesine masaj yapa yapa sürüyoruz. 10 dakika kadar bekledikten sonra bu karışımı cildimizden ılık su ile durulayalım. Daha sonra ise cilt tipimize uygun olan bir krem ile nemlendirelim. Bu maskeyi haftada bir kere deneyebilirsiniz. Peki bu maske ne işe yarar derseniz, cildinizi temizler, var olan sivilce ve aknelerin iyileşmesini sağlar, sivilce ve aknelerin yeniden oluşmasını önler.

Cilt Sıkılaştırıcı Doğal Maske

Cilt sıkılaştırıcı bitkisel maske Yemek alışkanlıkları ve fazla kilo nedeni ile cilt ödem toplayabilir, yağlanabilir, bozulabilir ve şişebilir. Özellikle kilo kayıplarından sonra deride oluşan sarkmalar ve çatlaklar oldukça üzücü durumlar yaşatabiliyor.
Bu sorunların önüne geçebilmek için doğadan faydalanabilirsiniz. Evde yapılabilecek bazı formüller sayesinde cilde güzellik kazandırırken bir yandan da sıkılaşmak hayal gibi fakat kesinlikle gerçekleşebilecek bir hayal. Sadece evde yapılabilen bu basit tarifi denemeniz yeterli.

Doğal Sıkılaştırıcının içeriği

Bir şişe gliserin
5 Limon suyu
Yarım kilo kırmızı acı biber
Bir şişe biberiye yağı

Doğal Sıkılaştırıcının Hazırlanışı
Gliserin ve biberiye yağını aktarlarda hazır halde bulabilirsiniz. Diğer malzemeler ise kolayca bulunabilen ve zahmetsizce hazırlanan malzemelerdir. Kırmızı acı biberler haşlanır ve limon suyunda öldürülür. Bütün malzemeler temin edildikten sonra hepsi birden bir blendar yardımıyla karıştırılır.
İşlem şimdilik hazır sayılmaz. Elde edilen karışımın 3 gün karanlık ve serin bir yerde muhafaza edilmesi gerekiyor. Bunun için karışımı koyduğunuz şişeyi ya da kavanozu folyo ile sarabilir ve dolapta bekletebilirsiniz.

Doğal Sıkılaştırıcının Uygulanışı
Evde hazırlanan doğal sıkılaştırıcı her gün düzenli bir şekilde kullanılmalıdır. Mümkünse karışımı sürdüğünüzde güneşlenin ya da egzersiz yapın. Bir saatlik bir bekleme sürecinden sonra cildinizi ılık suyla yıkayabilirisiniz. Doğal sıkılaştırıcı düzenli kullanıldığında gözle görülür derecede şişliklerin indiğini, sıkılaştığını ve cildinizin yenilendiğini göreceksiniz.

Cildi Sıkılaştırmak İçin Başka Bir Maske Tarifi Daha
1 bardak haşlanmış kuru fasulye, 1 yemek kaşığı kaymak, 1 çay kaşığı limon suyu, karabiber karışımının yüze uygulanması önerilmektedir. Haftada 2 kere uygulanması, istenen sonucun görülmesi için yeterli olacaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir