Siyah Noktalar için Doğal Maskeler

Reklamlar

Siyah Noktalar için Doğal Maskeler Sivilce ve Siyah Noktalar için Doğal Maskeler

Sivilcelerden ve siyah noktalardan kurtulmak için doğal maske önerileri tavsiyeleri okuyacağınız bu sayfamızda vucudun çeşitli yerlerinde özellikle yüzde oluşan siyah noktalar için maskeler yer alacaktır.

siyah-noktalar-icin-dogal-maskelerDomates maskesi

Domates, bir sağlık ve güzellik hazinesidir. Vücut direncini arttıran, cildi güzelleştiren, yaşlanmayı önleyen en önemli gıdalar arasında yer alır. Domateste bulunan likopen maddesi, bilinen en etkili antioksidandır. Cildimiz için de çok yararlıdır. Çünkü vücudumuzdaki nemin korunmasına yardımcı olur.

Özellikle cildiniz yağlı ise domates maskesi tam size göredir. Siyah noktalar ve akneleri etkin bir şekilde iyileştirir. Çünkü domates, yağ salgısını dengeler ve hafif bir peeling sağlar. Yüzünüzde bir sivilce mi çıkmaya başlıyor? Hemen üzerine biraz domates salçası sürün. Ağrısı geçer ve hızla iyileşir. Uygulamayı direk domatesi ortadan kesip yüzünüze sürerek yapabileceğiniz gibi rendeleyebilir veya 1 kaşık dolusu püreyi direk kullanabilirsiniz. 10-15 dakika bekleme süresi sonrası cildinizdeki değişimi hissedeceksiniz. Ayrıca peeling etkisi kazandırabilmek adına yüzünüze ovarak yedirebilir, sonrasında ılık su ile yıkayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Kuru ciltleri olanlar domatesin içine zeytinyağı katıp uygularsa daha yararlı olacaktır.

Limon sulu yoğurt maskesi

Bir kase yoğurda bir limonun suyunu karıştırın. Bu karışımı, gözlerinize gelmemesine dikkat ederek yüzünüze yayın ve 15 dakika bekleyin.Yüzünüzde kuruyan maskeyi ılık suyla yıkayarak çıkarın. Bu sayede limon suyu cildi dezenfekte eder, sivilceleri kurutur ve siyah noktaların kaybolmasına yardımcı olur. Yoğurt da cildi besler, nemlendirir ve yağ miktarını dengeler. Haftada bir kez uygulamanız çözüm için yeterlidir.

Zeytinyağlı karnabakar yaprağı maskesi

Sekiz adet karnabahar yaprağını iki kaşık zeytinyağı ile beraber mikserden geçirin. Karışımı, problemli bölgeler üzerinde daha yoğun olacak şekilde yüzünüze yayın. 10 dakika bekleyin ve yüzünü ılık suyla temizleyin. Böylece karnabahar yapraklarının temizleyici fonksiyonu yüzünüzde rahatlama yaratacaktır. Haftada iki kez bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Siyah noktaları nasıl kontrol altına alabiliriz?

– Yüzümüz, sabah-akşam uygun temizleme jeli ile yıkanmalı, sonrasında tonik kullanılarak kir ve makyaj artığı tamamen silinmelidir.

– Haftada en az iki defa cilt tipine göre peeling yapılmalıdır.

– Aşırı siyah noktaları bulunanlar ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırmalıdırlar.

– Siyah noktaların olması normaldir. Ama özellikle aşırı güneşlenenlerde ve meslek olarak güneşe daha çok maruz kalan kişilerde daha büyük siyah noktalar olabilir, endişelenilmemelidir.

– Güneşten koruyucu kremler de bazen siyah nokta artışına neden olabilir. Kremler alınırken üzerinde noncomedogenik (siyah nokta yapmayan) yazanlar tercih edilmelidir.

– Çok büyük ve akneli olanlar profesyonel kişiler tarafından temizlenmelidir. Bu sayede iz yapması engellenmiş olunur.

– Yeni doğan bebeklerde bazen siyah noktalar bulunur. Bunların bir anlamı yoktur, iz kalmaması için dokunmamak en iyi çözümdür.

Reklamlar

"Siyah Noktalar için Doğal Maskeler" için yapılan yorumlar

  1. esen   27 Mart 2013 at 11:05

    cıldım cok kuru ve asırı sekılde sıyah nokta ve sıvılce lekelerı var her maske tarıfını kullanmayaa korkuyorum cıldıme zarar verır dıye elınızde hem kuru cıltler ıcın hemde sıvılce ve sıyah nokta ıcın maske bulunur mu? cook ıhtıyacım var:(

Leave a Reply

Your email address will not be published.