Veda Mektubu oyuncuları

Veda Mektubu, yapım şirketi “Most Production” ve yönetmeni Deniz Çelebi Dikilitaş olup Kanal D kanalında yayımlanan dizidir. Dizinin senaryosu Deniz Akçay tarafından yazıldı. Veda Mektubu dizisi başrol oyuncuları Nurgül Yeşilçay, Rabia Soytürk ve Emre Kıvılcım gibi isimlerden oluşmaktadır. İlk bölümü 27 Şubat 2023 tarihinde yayımlanan dizi, 1. sezon ve 9. bölümü ile devam etmektedir.

Veda Mektubu

  • Kanal: Kanal D
  • İlk bölüm yayın tarihi: 27 Şubat 2023
  • Bölüm sayısı: 9
  • Sezon sayısı: 1
  • Başrol: Nurgül Yeşilçay, Rabia Soytürk, Emre Kıvılcım
  • Yönetmen: Deniz Çelebi Dikilitaş
  • Senarist: Deniz Akçay
  • Yapım şirketi: Most Production
  • Yapımcı: Gül Oğuz

Oyuncular

Veda Mektubu oyuncuları isimleri sayfamızda, karakterleri dahil gerçek isimleri ile birlikte tüm oyuncu kadrosu hakkında resimli bilgiler yer alır.

Karakterler

KarakterHakkında
Alanur YıldızAlanur, Ziya’nın eski sevgilisi ve Aslı’nın annesidir. Hayatın zorluklarına tek başına göğüs germiş ama bir türlü Ziya’yı unutamamıştır.
Ziya KarlıZiya, Alanur’un eski sevgilisi ve Mehmet’in babasıdır. Lise aşkı Alanur ile ailesinin baskıları yüzünden evlenememesinin hüznünü taşımaktadır.
Aslı YıldızAslı, Alanur’un kızı ve Mehmet’in karısıdır. Hayat dolu, cıvıl cıvıl ve sempatik tavırları ile herkesi kendine hayran bırakan bir kızdır.
Mehmet KarlıMehmet, Ziya’nın oğlu ve Aslı’nın kocasıdır. Annesi Seher’in gözbebeği ve en büyük çocuğudur. Hayatı boyunca hep kısa süreli ilişkiler yaşamıştır.
Seher KarlıSeher, Ziya’nın karısı ve Mehmet’in annesidir. Kocası Ziya’nın Alanur’u bir türlü unutamaması yüzünden içten içe ona kin beslemektedir.
BesteBeste, Alanur’un büyük kızı ve Aslı’nın ablasıdır. Hakan ile mutsuz bir evliliği olan Beste’nin ailevi sorunları annesine söylemesi ile ortalık karışır.
HakanHakan, Beste’nin kocası ve Aslı’nın eniştesidir. Kayınvalidesi Alanur ile kızına iyi davranmadığı için arası iyi değildir.
SelçukSelçuk, Seher ve Ziya’nın oğlu, Mehmet’in ise kardeşidir.
ZühreZühre, Ziya ve Seher’in ev işlerini yapan hizmetlilerinden biridir. Aile içindeki bütün sırları bilmektedir.

Konusu

Alanur ve Ziya lise yıllarında büyük bir aşk yaşamış ancak ailelerinin baskıları sonucunda evlenememişlerdir. Bu büyük aşk bitmiş ve her ikisi de başka kişilerle evlenmişlerdir. Alanur’un kızı Aslı ve Ziya’nın oğlu Mehmet arasında başlayan aşk bu ikiliyi tekrar bir araya getirir.

Aslı, Fransız Lisesi’nde okuyan ve Mehmet’i görene kadar geleceği hakkında kariyer planları yapan genç bir kızdır. Tesadüf eseri Mehmet ile karşılaşması sonucu ona aşık olur. Fakat bu ilişkiye hem Aslı’nın annesi Alanur hem de Mehmet’in annesi karşı çıkacaktır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir