Üç Kız Kardeş oyuncuları

Üç Kız Kardeş, yapım şirketi “Süreç Film” ve yönetmeni Eda Teksöz olup Kanal D kanalında yayımlanan dizidir. Dizinin senaryosu Nilüfer Özçelik ile Sevgi Yılmaz tarafından yazıldı. Üç Kız Kardeş dizisi başrol oyuncuları İclal Aydın, Reha Özcan ve Özgü Kaya gibi isimlerden oluşmaktadır. İlk bölümü 22 Şubat 2022 tarihinde yayımlanan dizi, 2. sezon ve 47. bölümü ile devam etmektedir.

Hakkında

 • Kanal: Kanal D
 • İlk bölüm yayın tarihi: 22 Şubat 2022
 • Sezon sayısı: 2
 • Bölüm sayısı: 47
 • Başrol: İclal Aydın, Reha Özcan, Özgü Kaya
 • Yönetmen: Eda Teksöz
 • Mekan: Ayvalık, Balıkesir
 • Senarist: Betül Yağsağan, Nilüfer Özçelik, Sevgi Yılmaz
 • Yapım şirketi: Süreç Film
 • Yapımcı: Ali Gündoğdu, İnci Gündoğdu

Oyuncular

Üç Kız Kardeş oyuncuları isimleri sayfamızda, karakterleri dahil gerçek isimleri ile birlikte tüm oyuncu kadrosu hakkında resimli bilgiler yer alır.

 • İclal Aydın

  Nesrin rolünde İclal Aydın

 • Reha Özcan

  Sadık rolünde Reha Özcan

 • Özgü Kaya

  Türkan rolünde Özgü Kaya

 • Almila Ada

  Dönüş rolünde Almila Ada

 • Melisa Berberoğlu

  Derya rolünde Melisa Berberoğlu

 • Berker Güven

  Somer rolünde Berker Güven

 • Veda Yurtsever

  Rüçhan rolünde Veda Yurtsever

 • Tayfun Erarslan

  Özer rolünde Tayfun Erarslan

 • Benian Dönmez

  Nezahat rolünde Benian Dönmez

 • Nazlı Senem Ünal

  Mine rolünde Nazlı Senem Ünal

 • Eren Ören

  Mustafa rolünde Eren Ören

 • Ayça İnci

  Sevilay rolünde Ayça İnci

 • Yiğit Dikmen

  Özgür rolünde Yiğit Dikmen

Diğer oyuncu kadrosu

KarakterCanlandıran
HikmetMurat Çidamlı
FatihHakan Atalay
MesutDemircan Kaçel
SerdarVural Şahanoğlu
İrfanEmre Kıvılcım
DilekEce Baliç
NihatSerhan Süsler
Dr. MetinMurat Parasayar
AylaGüldestan Yüce
Feride BellaLara Domaç
EnginSerhat Parıl
HakanAnıl Tetik

Karakterleri

KarakterOyuncuHakkında
TürkanÖzgü KayaAilenin en büyük kızı olan Türkan, Dönüş ve Derya’nın ablası olması yanında Somer ile evlidir. İçine kapanık ve kendi halinde mutsuz bir kadındır. 5 Şubat 1996 İstanbul doğumlu olan Özgü Kaya, 27 yaşında. Daha önce Adı Efsane, Mehmetçik Kut’ül Amare ve Kimse Bilmez gibi dizilerde oynadı.
DönüşAlmila AdaDönüş; Türkan ve Derya’nın kardeşi, Serdar’ın sevgilisi rolündedir. 4 Ağustos 1994 İstanbul doğumlu olan Almila Ada, 29 yaşında. Daha önce Kaderimin Yazıldığı Gün, Kırgın Çiçekler, Adı Efsane, Cennet’in Gözyaşları, Bir Deli Rüzgar, Güvercin ve Menajerimi Ara gibi dizilerde oynadı.
DeryaMelisa BerberoğluDerya; Dönüş ve Türkan’ın en küçük kız kardeşi rolündedir. Kendisinden yaşça büyük sevgilisi Hakan yüzünden başı derde girecektir. 22 Mart 1996 Ankara doğumlu olan Melisa Berberoğlu, 27 yaşında. Daha önce Acans ve Kırmızı Oda gibi dizilerde oynadı.
SomerBerker GüvenSomer; Türkan’ın kocası, Mine’nin sevgilisi rolündedir. Karısı Türkan’a yaptıklarından ve onun iyi birisi olmasından etkilenip değişecektir. 7 Ekim 1994 İzmir doğumlu olan Berker Güven, 28 yaşında. Daha önce Vatanım Sensin, Zalim İstanbul ve Alev Alev gibi dizilerde oynadı.
Nesrinİclal AydınNesrin; Türkan, Dönüş ve Deryanın annesi, Sadık’ın karısı rolündedir. Kendine göre katı kuralları olan ve çocukları ihtirasları için her şeyi yapabilecek biridir. 14 Eylül 1971 Nevşehir doğumlu olan İclal Aydın, 52 yaşında. Daha önce O Hayat Benim, Gına, Göç Zamanı ve Aşkın Halleri gibi dizilerde oynadı.
SadıkReha ÖzcanSadık; Nesrin’in kocası, Dönüş, Derya ve Türkan’ın babasıdır. Postane Müdürü ve tüm hayatını kızlarına ve karısına adamış biridir. 5 Temmuz 1965 Bingöl doğumlu olan Reha Özcan, 58 yaşında. Daha önce Seksenler, Mucize Doktor, Bizim Hikaye, Poyraz Karayel, Yaşamak Güzel Şey, Adı Efsane ve Sen Benim Herşeyimsin gibi dizilerde oynadı.
RüçhanVeda YurtseverRüçhan, Somer’in annesi Türkan’ın kaynanası rolündedir. Katı kuralları olan ve elinde olanları kaybetmemek için her şeyi yapacak bir yapısı vardır. 23 Ocak 1969 Bingöl doğumlu olan Veda Yurtsever, 54 yaşında. Daha önce Alev Alev, Babil, Zengin ve Yoksul, Kırgın Çiçekler, Beyaz Karanfil ve Fatmagül’ün Suçu Ne gibi dizilerde oynadı.
ÖzerTayfun ErarslanÖzer; Rüçhan’ın kocası Somer’in babası rolündedir. Dünyanın onun etrafında döndüğünü zanneden ailesi umurunda olmayan bir babadır. 2 Haziran 1967 Almanya doğumlu olan Tayfun Erarslan, 3 yaşında. Daha önce Alev Alev, Kurtlar Sofrası, Tutku Çemberi, Bizim Evin Halleri, Gümüş ve Hanımın Çiftliği gibi dizilerde oynadı.
HakanAnıl Tetik10 Haziran 1990 İstanbul doğumlu olan Anıl Tetik, 33 yaşında. Daha önce Alemin Kıralı, Hayat Bazen Tatlıdır, Kızlarım İçin, Tek Yürek, Sol Yanım ve Savaşçı gibi dizilerde oynadı.
NezahatBenian Dönmez3 Haziran 1968 Ankara doğumlu olan Benian Dönmez, 55 yaşında. Daha önce İçimizden Biri, Sol Yanım, Kader Postası, Afili Aşk, Dengi Dengine, Bizim Hikaye, Aslan Ailem, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz ve Şeref Meselesi gibi dizilerde oynadı.
MineNazlı Senem Ünal22 Mayıs 1991 Bursa doğumlu olan Nazlı Senem Ünal, 32 yaşında. Daha önce Saklı, Menajerimi Ara, Hızır Ekip ve Üzgünüm Leyla gibi dizilerde oynadı.
İsmetMurat Çidamlı11 Temmuz 1970 Ankara doğumlu olan Murat Çidamlı, 53 yaşında. Daha önce Rüzgarlı Sokak, Behzat Ç, Deniz Yıldızı, Bir Ömür Yetmez, Kınacılar Konağı ve Uy Başıma Gelenler gibi dizilerde oynadı.
FatihHakan Atalay11 Ocak 1982 Artvin doğumlu olan Hakan Atalay, 41 yaşında. Daha önce Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Elimi Bırakma, Tehlikeli Karım, Gülperi, Sevda’nın Bahçesi ve Fi gibi dizilerde oynadı.

Konusu

İclal Aydın “Üç Kız Kardeş” romanı Kanal D ekranlarında yeniden hayat buluyor. Derya, Dönüş ve Türkan isimli kardeşlerin gelecekle alakalı hayalleri olsa da hayat onlara bambaşka roller biçecektir. Türkan’ın Somer ile evlenmesiyle başlayan aile üzerindeki kara bulutlar diğer kardeşlerinde hayatlarının alt üst olmasıyla bambaşka bir hal alacaktır. Sadık ve Nesrin çifti ise kızlarını korumak için her tehlikeye göğüs gerseler de bazen karşı karşıya gelip evliliklerini tehlikeye atacaklardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir