Behzat Ç Oyuncuları İsimleri

Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi oyuncuları isimleri sayfamızda, oynadıkları karakterleri yanında gerçek isimleri ile birlikte vereceğimiz Behzat ç dizisi oyuncu kadrosunu daha yakından tanıyacaksınız.

Behzat Ç, 2010 yılında Star TV kanalında yayınlanmaya başlayan ve toplam 125 bölümden oluşan polisiye dizilerden biridir. Dizinin başrollerinde Erdal Beşikçioğlu oynamış ve kendisinin kariyerinde bu dizi dönüm noktası olmuştur. Sonraki yıllarda sinema filmleri de çekilen Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi dizisi Ankara’da işlenen cinayetleri çözmeye odaklanan dizilerden biridir.

Behzat Ç. Oyuncu Kadrosu

Behzat Ç. (Gerçek adı: Erdal Beşikçioğlu)

Behzat Ç.

Cinayet büro amiri olan Behzat Ç. alışılmışın dışında taktikleri ve suçlulara karşı davranışıyla dikkat çeken polislerdendir. Ekibindeki diğer kişilerle beraber suçluları konuşturma yöntemleri ile olayları çözerler.

Bahar (Gerçek adı: Ayça Varlıer)

Behzat Ç. Bahar

Behzat’ın eski nişanlısı olan Bahar karakteri, ilerleyen bölümler diziden ayrılmış ve İstanbul’a yerleşmiş gibi görünmüştür.

Savcı (Gerçek adı: Canan Ergüder)

Behzat Ç. Savcı

Cumhuriyet savcısı, ilerleyen bölümlerde Behzat’ın karısıydı. 2. sezon finalinde öldürülmüştür. Behzat 4.Sezonda Halisunasyon olarak görür.

Eda (Gerçek adı: Seda Bakan)

Behzat Ç. Eda

Selim ile nişanlı olan Eda karakteri, komiser yardımcısıdır. Sürekli Behzat’tan dışarıda katilleri yakalamaya gitmeyi ister fakat Behzat Ç. bir kadından cinayetçi olacağını düşünmediği için Eda’nın katilleri yakalamaya gitmesini istemez.

Şevket (Gerçek adı: Ege Aydan)

Behzat Ç. Şevket

Behzat’ın abisi rolündedir. Reşat adında fırlama bir oğlu vardır. Oturaklı bir tipi vardır. Çok bilmiştir, kendine güveni tamdır, dışa dönüktür. Senelerdir Behzat Ç.’nin arkasını toplamaya çalışır. O soruşturma geçirdikçe, Şevket araya adam sokmaktadır.

Ceyda (Gerçek adı: Elvin Beşikçioğlu)

Behzat Ç. Ceyda

Behzat Ç.’nin eski karısıdır. Bir bankacının kızı olduğu için gözü yükseklerde olmuştur. Behzat Ç. ile evliyken depresyona girmiş, gittiği psikiyatra âşık olmuş, sonra da evlenmişlerdir. On yıldır Yunus ile evlidir.

Selim (Gerçek adı: Hakan Hatipoğlu)

Behzat Ç. Selim

1. sezonda Cinayet büro komiser yardımcılığı, 2. sezonda Olay yeri incelemede ise komiserlik yaptıktan sonra tayin edilmiştir. Cinayet bürodan ayrıldıktan sonra Memduh Başgan’a hizmet etmeye başlamıştır.

Harun (Gerçek adı: Fatih Artman)

Behzat Ç. Harun

Sekiz yıldır Behzat Ç. ile beraber çalışmaktadır. Arkadaşları arasında “Tosun Paşa” olarak anılır. İnisiyatifini sonuna dek kullanır. İyi koşmak ve dövüşmek gibi fiziksel özellikleri vardır.

Hayalet (Gerçek adı: İnanç Konukçu)

Behzat Ç. Hayalet

Gerçek adı Sabri’dir ilk bölümlerde ismi geçmiş ama sonrasında pek geçmez. Ekibin olup bitenler hakkında en çabuk haber alan personelidir. Her türlü çevre araştırması ve istihbarat işini üstlenir. Aranan tanıkları ve şüphelileri en kısa süre içerisinde bulur.

Gönül (Gerçek adı: Pelin Su Pir)

Şule (Gerçek adı: Ayça Eren)

Larissa (Gerçek adı: Anna Gaynullina)

Nesime (Gerçek adı: Ayça Eren)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir