Galip Derviş Oyuncuları

Galip Derviş oyuncuları gerçek isimleri ile yayınlanacak olan bu sayfamızda, Galip Derviş dizisi konusu ve oyuncu kadrosu hakkında daha bir çok bilgiye erişeceksiniz.

Galip Derviş oyuncuları isimleri sayfamızda, gerçek isimleri ile birlikte vereceğimiz Galip Derviş dizisinin oyuncularını daha yakından tanıyacak ve oyuncu kadrosu hakkında bilgilere sahip olacaksınız.

Titizlik hastalığı olan bir polisin ve olayları çözerken yaşadığı komik hallerinin ekrana yansıması olan Galip Derviş 2013 yılında Kanal D kanalında başlamıştır. Galip Derviş dizisi 56 bölüm yayınlanmış ve 2013 yılında final yaparak yayın hayatına son vermiştir.

Başrollerinde Engin Günaydın, Algı Eke, Ersin Korkut ve Orhan Güner’in oynadıkları polisiye komedi dizisi oyuncularının karakterleri ve rolleri hakkında sizleri bilgilendirelim.

Galip Derviş

Galip Derviş Oyuncu Kadrosu

  • Galip Derviş (Gerçek adı: Engin Günaydın)
  • Hülya Uçar (Gerçek adı: Algı Eke)
  • Ahmet Tekin (Gerçek adı: Ersin Korkut)
  • İzzet Merdan (Gerçek adı: Orhan Güner)
  • Komiser Ali (Gerçek adı: Barış Başar)
  • Pervin Uçar (Gerçek adı: Deniz Türkali)
  • Yusuf Ekiz (Gerçek adı: Ege Gürel)
  • Belgin Derviş (Gerçek adı: Setenay İnal)
  • Çaycı Neşe (Gerçek adı: İrem Şentürk)

Galip Derviş Konusu

Amerika’da 2002 – 2009 yılları arasında 8 sezon yayınlanan, Andy Breckman’ın yaratıcısı olduğu, NBC Universal’ın dizisi, Altın Küre ve Emmy ödüllü “Monk” dizisinin uyarlaması olan “Galip Derviş’in yönetmenliğini Barış Pirhasan, senaryo uyarlamasını Ahmet Saatçioğlu yapıyor, yapımını da Barakuda Film üstleniyor.

Engin Günaydın’ın “Galip Derviş”, Algı Eke’nin “Hülya”, Ersin Korkut’un “Komiser Ahmet” ve Orhan Güner’in de “Başkomiser İzzet” karakterlerini canlandırdıkları dizinin başkahramanı, eski bir komiser olan ve obsesif kompulsif kişilik bozukluğu nedeni ile açığa alınan Galip Derviş.

Galip Derviş, obsesif kompulsif kişilik bozukluğunun yanı sıra, saymakla bitmeyecek kadar çok takıntı ve fobiye sahip bir adam. Mikrop takıntısı had safhada. Birçok insan gibi yüksekten, kalabalıktan, asansörden, kapalı yerlerden korktuğu yetmiyormuş gibi inanılmaz takıntıları var. Mesela sütten korkması ya da simetri takıntısı yüzünden yetiştirdiği organik sebzelerin aynı şekilde ve boyda büyümesi için uğraşması. Çocukluğunda bile, olağan dışı zekâsı ve inanılmaz hafızası nedeniyle her zaman diğerlerinden farklı ve aykırı biri olmuştur.

Bu özellikleri, müthiş gözlem yeteneğiyle de birleşince, polisliğin kendisi için biçilmiş kaftan olduğunu düşünmüş ancak takıntıları ve fobileri polis olabilmesi için büyük bir engel teşkil etmiştir. Ta ki hayatının aşkı, biricik eşi ve sevgilisi Belgin’le tanısana dek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir