Yargı Oyuncuları

Yargı oyuncuları gerçek isimleri ile yayınlanacak olan bu sayfamızda, Yargı dizisi konusu ve oyuncu kadrosu hakkında bilgilere erişeceksiniz.

Yargı oyuncuları isimleri sayfamızda, gerçek isimleri ile birlikte vereceğimiz Yargı dizisinin oyuncularını daha yakından tanıyacak ve oyuncu kadrosu hakkında bilgilere erişeceksiniz.

Yapımcılığını Ay Yapım’ın ve yönetmenliğini Ali Bilgin’in yaptığı dizi Kanal D kanalında yayınlanıyor. Yargı dizisinin senaryosunu Sema Ergenekon yazmıştır. Yargı dizisi ilk bölümünü 19 Eylül Pazar günü yayınlayarak büyük ses getirmiştir. Bir polis müdürü ve onun oğlu savcı ile onların avukatlığını yapan Ceylin’in cinayet davasında yollarının kesişmesi anlatılmaktadır.

Yargı dizisi başrolleri Pınar Deniz, Kaan Urgancıoğlu, Hüseyin Avni Danyal ve Uğur Polat gibi oyuncularla paylaşılmaktadır. Şimdi Yargı dizisinde oynayan oyuncuların karakterleri de dahil rolleri ve dizinin konusu hakkında biraz bilgi edinelim.

 • Yargı hangi kanalda yayınlanıyor?: Kanal D
 • Yargı hangi gün yayınlanıyor?: Pazar
 • Yargı saat kaçta başlıyor?: 20:00
 • Yargı hangi diziden uyarlama: Sema Ergenekon tarafından yazılmış olan dizi, herhangi diziden uyarlama değildir.

Yargı Dizisi Oyuncu Kadrosu

Çınar Kaya

Yargı oyuncuları Çınar

Çınar, cinayet büro amiri Metin’in oğlu ve savcı Ilgaz’ın erkek kardeşidir. Babası ve abisinin başarılarla dolu hayatıyla tamamen tezat bir yaşam seçmiştir. Sorunlarıyla devamlı ailesini zor durumda bırakmıştır. Cinayet günü babasının kredi kartını ve onun arabasını çalmıştır. Öldürülen genç kızın katili olduğundan şüphelenilmektedir. Çünkü bütün deliller onu göstermektedir. Yargı Çınar, gerçek adı Arda Anarat’dır ve yaşı 22 olarak kayıtlarımızdadır.

Ilgaz Kaya

Yargı oyuncuları Ilgaz

Ilgaz, tıpkı babası Metin gibi dürüstlüğü ve görevine bağlılığıyla bilinmektedir. Çınar ve Defne’nin abisi, cinayet büro amiri Metin’in en büyük oğludur. İstanbul adliyesinde savcı olarak görevini başarılı bir şekilde yürütmektedir. Bir cinayet davasında bütün okların kardeşini göstermesi üzerine, Avukat Ceylin ile kardeşini savunması üzerine anlaşmıştır. Yargı Ilgaz, gerçek adı Kaan Urgancıoğlu’dur ve yaşı 40 olarak kayıtlarımızdadır.

Ceylin Erguvan

Yargı oyuncuları Ceylin

Ceylin, sıra dışı kendine ait yöntemleriyle ceza alacak denilen kişileri bile beraat ettiren başarılı bir avukat olarak tanınmaktadır. Bir cinayet davasında savcı Ilgaz ile anlaşarak onun kardeşinin avukatlığını üstlenmiştir. Onu şok edecek gelişme ise öldürülen kızın kardeşi çıkması olacaktır. Yargı Ceylin, gerçek adı Pınar Deniz’dir ve yaşı 27 olarak kayıtlarımızdadır.

Pars Seçkin

Yargı oyuncuları Pars

Pars, tıpkı Ilgaz gibi başarılı ve gözü pek savcı olarak görevini yürütmektedir. Pars’ın kız kardeşi ile savcı Ilgaz arasındaki nişanın bozulması üzerine Ilgaz’a karşı tepkilidir. Pars, aynı zamanda Ilgaz’ın kardeşinin cinayet olayında savcı olarak görev yapmaktadır. Kimseye tolerans tanımayan ve kurallara sıkı sıkıya bağlı biridir. Yargı Pars, gerçek adı Mehmet Yılmaz Ak’tır ve yaşı 35 olarak kayıtlarımızdadır.

Neva Seçkin

Yargı oyuncuları Neva

Neva, savcı Ilgaz’ın eski nişanlısı ve savcı Pars’ın kız kardeşidir. Ilgaz ile olan sorunlarından dolayı nişanı bozulduğu için morali bozuktur. Abisi tarafından oldukça sevilen Neva, kıskanç bir sevgili olarak ilerleyen bölümlerde karşımıza çıkacaktır. Yargı Neva, gerçek adı Başak Gümülcinelioğlu’dur ve yaşı 30 olarak kayıtlarımızdadır.

Metin Kaya

Yargı oyuncuları Metin

Metin, cinayet büro amiri olarak görev yapmaktadır. Hayatını 3 evladına adamış, dürüstlüğü ile bilinen ve herkesin saygısını kazanmıştır. Metin aynı zamanda savcı Ilgaz’ın babasıdır. Bir cinayet davasında baş şüpheli olarak oğlu Çınar’ın çıkması üzerine kötü günler geçirmektedir. Yargı Metin, gerçek adı Hüseyin Avni Danyal’dır ve yaşı 60 olarak kayıtlarımızdadır.

Yekta Tilmen

Yargı oyuncuları Yekta

Gerçek adı: Uğur Polat
Yaşı: 61
Nereli: İstanbul doğumludur.

Eren Duman

Yargı oyuncuları Eren

Gerçek adı: Uğur Aslan
Yaşı: 50
Nereli: Hatay doğumludur.

Aylin Erguvan Yılmaz

Yargı oyuncuları Aylin

Gerçek adı: Pınar Çağlar Gençtürk
Yaşı: 40
Nereli: İzmit doğumludur.

Yargı Dizisi Diğer Oyuncuları

 • Zafer Erguvan (Gerçek adı: Ali Seçkiner Alıcı)
 • Gül Erguvan (Gerçek adı: Zeyno Eracar)
 • İnci Erguvan (Gerçek adı: Ece Yüksel)
 • Engin Tilmen (Gerçek adı: Onur Durmaz)
 • Osman (Gerçek adı: Onur Özaydın)
 • Defne (Gerçek adı: Beren Parıltı Karadiş)
 • Parla (Gerçek adı: Zeynep Atılgan)
 • Makbule (Gerçek adı: Hasret Çakar)
 • Serkan (Gerçek adı: Özgür Şahin)
 • Türkan (Gerçek adı: Sema Çeyrekbaşı)

Yargı Dizisi Konusu

Yargı dizisi konusu itibari ile diğerlerinden ayrı bir yerde bulunur. Tesadüf diye bir şey yoktur ama bu dizinin birbirini tanıyan karakterleri bir şekilde bir cinayet davasında buluşacaklardır. Sıradan bir günde çöplerden kağıt yada şişe toplayarak geçimini sağlayan bir genç, çöp kutusu içinde büyük bir valiz bulur. Valizin açık olan kısmından bir kadın kolu dışarıya sarkmıştır.

Olay yerine gelen cinayet büro amiri Metin ve oğlu olan savcı Ilgaz kimliği meçhul bu kişinin kimliğini saptamak istemektedirler. Bu sırada valiz içerisinde kredi kartı bulunur ve bu kart Metin amire aittir. Oğlu Çınar tarafından çalınmış bu kartın olay yerinde ne işi vardır?

İpten adam almasıyla bilinen avukat Ceylin ise Çınar’ı savunmak için savcı Ilgaz tarafından tutulmuştur. Ne var ki öldürülen genç kızın kimliği ortaya çıkınca hem Ceylin hem de Ilgaz büyük şok yaşarlar. Çünkü öldürülen kişi avukat Ceylin’in kız kardeşidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.