Fatih Harbiye oyuncuları

Fatih Harbiye, yapım şirketi “Koliba Film” ve yönetmeni Sadullah Celen olup önce FOX’ta daha sonra ise Show TV kanalında yayınlanan dizidir. Dizinin senaryosu Hayriye Ersöz tarafından yazıldı. Fatih Harbiye dizisi başrol oyuncuları Kadir Doğulu, Neslihan Atagül ve Yunus Emre Yıldırımer gibi isimlerden oluşmaktadır. İlk bölümü 31 Ağustos 2013’de yayınlanan, 2 sezon ve 50 bölüm boyunca devam eden dizi, 10 Aralık 2014 yılında final yaparak bitmiştir.

Hakkında

 • Kanal: Fox, Show TV
 • Son bölüm yayın tarihi: 10 Aralık 2014
 • İlk bölüm yayın tarihi: 31 Ağustos 2013
 • Sezon sayısı: 2
 • Bölüm sayısı: 50
 • Başrol: Kadir Doğulu, Neslihan Atagül, Yunus Emre Yıldırımer
 • Yönetmen: Sadullah Celen
 • Senarist: Hayriye Ersöz
 • Yapım şirketi: Koliba Film
 • Yapımcı: Ata Türkoğlu

Oyuncular

Fatih Harbiye oyuncuları isimleri sayfamızda, karakterleri dahil gerçek isimleri ile birlikte tüm oyuncu kadrosu hakkında resimli bilgi edineceksiniz.

 • Neslihan Atagül

  Neriman rolünde Neslihan Atagül

 • Kadir Doğulu

  Macit rolünde Kadir Doğulu

 • Yunus Emre Yıldırımer

  Şinasi rolünde Yunus Emre Yıldırımer

 • Dilara Öztunç

  Pelin rolünde Dilara Öztunç

 • Itır Esen

  İnci rolünde Itır Esen

 • Uğur Demirpehlivan

  Gülter rolünde Uğur Demirpehlivan

 • Okday Korunan

  Faiz rolünde Okday Korunan

 • Fırat Topkorur

  Cihan rolünde Fırat Topkorur

 • Seda Türkmen

  Fahriye rolünde Seda Türkmen

Diğer oyuncu kadrosu

KarakterCanlandıran
KerimÖzhan Carda
SelimMehmet Uslu
ZehraSüeda Çil
AslıGökçe Akyıldız
NezahatSevinç Sırma
OnurÖzgürcan Çevik
ÖzlemEbru Şam
NihatÖzdemir Çiftçioğlu
SelimMehmet Uslu
EmreYusuf Baymaz
FeyzaGamze Süner Atay
KaderSeher Terzi
DuyguOlcay Yusufoğlu
ŞahikaPınar Dikici

Konusu

Neriman, yoğun bir ahlak anlayışı ile iyi bir eş, iyi bir anne adayı olarak “gelenekçi aile” bilgisiyle büyütülür. Korumalı bir yaşam süren Neriman, kötülük nedir bilmeyen, herkese karşı sevgi dolu, yardımsever, girdiği her ortama uyum sağlayabilecek bir samimiyetle konuşan biridir. Aynı mahallede yaşayan ve babası Faiz Beyin saygısını kazanmış, güzel sanatlar öğrencisi, Şinasi ile evleneceğine mutlak gözüyle bakılmaktadır. Fatih’te gelenekçi bir yapı içinde büyüyen Neriman, zeki, kültürlü ve algısı son derece açık bir kızdır. Kendisini doğup büyüdüğü Fatih’te sıkışmış hisseden Neriman, etrafındaki insanların düşünce yapılarını sürekli eleştirmekten kendini alamaz.

Macit, Harbiye’de büyük bir holding binası olan Arca tekstil grubun tek veliahttı. Mimarlık eğitimi almış, son derece yakışıklı, iyi giyinmeyi, eğlenmeyi seven, merakları dâhilinde kendine uğraşlar edinmiş biridir. Neriman’la farklı sosyal statülere sahip olsalar dahi, o da tıpkı Neriman gibi el bebek gül bebek büyütülür. Modern yaşamın, zenginlikle buluştuğunda ortaya çıkan tüm imkânlarına sahip olan Macit, kendi dünyası içinde iyi niyetli biridir. İstanbul’un arka mahallelerinde süren yaşam savaşı ve insanların değer yargıları hakkında bilgisi, göz attığı gazete haberleri ile sınırlıdır. Geçmişteki aşk deneyimleri nedeniyle, kadınlara karşı mesafelidir. Bir kadınla iyi vakit geçirmeyi, bazen gönül eğlendirmeyi aşk olarak tanımlayan, yaşadığı deneyimler sonunda “bulduğuyla yetinmeyi” öğrenmiş biridir.

Şinasi, delikanlı tavırları, dürüstlüğü ve adil kişiliğiyle mahallenin sevip takdir ettiği bir gençtir. Şinasi, genç yaşına rağmen, ne istediğini bilen, maddiyata ise fazla önem vermeyen biridir. Gerektiğinde insanları can evinden yakalayan zekice kurulmuş “beylik” laflar kullanmaktan kaçınmayan Şinasi, damarına basıldığında, son derece saldırgan, gözü kara, hatta kavgacı birine dönüşmektedir… Büyük bir aşkla sevdiği Neriman’ın, özendiği modern dünyanın içinde kaybolarak, her ikisini de “aşkız, geçmişsiz ve geleceksiz” bırakacağı kaygısı içinde olan Şinasi, “dünyadaki sırattan” Neriman’ı da alarak geçmeye yeminlidir.

İlgili Makaleler

7 Yorum

 1. nerımanla macıt askı bıraz abartılı hep aynı seyırde 2 sezon dızı ınsallah hareketlenır dızıyı severek ızlıyoruz ama dızıde yenı yenı bır seyler olsun hareket rekabet entrıkalar huzun mutluluk hepsınden olsun lutfen

 2. ben alarmda neriman seni o kadar seviyorum
  sana ve macite bayılmak üzereyim peşsen dahainde çok güzel ama
  sen peri gibi bir kızın macitte aslan gibi birgen erkek.
  bazen peşine çok uzuluyorum
  çünkü hep intikam almak istiyor ama alamıyor
  NERİMAN SENDE AZ DEGİLSİNNNN …
  SİNASİYİ BIRAKIP ZENGİN MACİTE KOŞUYOSUN
  AMA İYİ YAPİON
  SEVENLERİN KAVUSMASİ
  CEVAPTIR

 3. neslihan seni ve kadir abiyi o kadar çook seviyorum ki ne olur size ulaşmama yardım adin allah izin verirse yaz tatilinde sizi görmek tanışmak istiyorum tvitır açtığımda sizinle konuşacam ama önce sizi görmeye gelecem ve ben batmanda kalıyorum ama sizi hergün takip ediyorum böbreğimde taş kalbimde size olan sevgimi buldular umarım mesajımı alırsınız size söyleyecek o kadar çok şeyim varki çok seviyorummm

 4. SİZLERİ ZEVKLE İZLİYORUZ ÇANAKKLEYE GELİN NOLUR BİDE TURGURT REİSE GELMEYİ UNUTMAYIN HEM 6 TILARDAN B Yİ VE 8 LERDEN A YI GEZİN NOLUR GELİN

 5. ya aa sizleri ço k sewiyorum hele

  Dilara öztunç ‘ u ve Neslihan Atafülü çok sewiyorum

  sizleri çok sewiyorum çanakkleye gelmeyi unutmayın

  SİZLERİ BÜTÜN OYUNCULARI ÇOK SEWİYORUUMMMM

  DİLARA YI HELE ÇOK SEWİYORUMM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir