Fatih Dizisi Oyuncuları ve Rolleri

Son Güncelleme: 24.03.2021 22:29

Fatih dizisi oyuncuları ve rolleri sayfamızda, resimleri ve gerçek isimleri ile birlikte vereceğimiz Fatih dizisinin oyuncu kadrosu hakkında bilgilere erişeceksiniz.

fatih-sultan-mehmetFatih Sultan Mehmet
Gerçek adı: Mehmet Akif Alakurt

7. Osmanlı Sultanı… 38-40 yaşlarında. Uzun boylu yakışıklı, karizmatik bir adam. Çok zeki, ciddi, az güler. Kültürlü, birkaç yabancı dili (Latince, Rumca, Arapça, Sırpça, Farsça, Türkçe) ana dili gibi konuşur. Öğrenmeye her daim açık. Dini inancı güçlü ama farklı inançlara saygılı. Aklına koyduğunu yapar. Çok ketum. Sezgileri çok güçlü. İleri görüşlü. İlim adamlarına ve sanatçılara çok değer verir. Kendisi de şairdir, çok güzel konuşur.

fatih-gulbahar-hatunGülbahar Hatun
Gerçek adı: Seda Akman

Şehzade Bayezid’in annesi. 38 yaşında, güzel bir kadın. Hırslı, gururlu, otoriter.
Kendine güvenli, ikna ve organizasyon kabiliyeti yüksek, hayli zeki ve tutkulu biridir. Vaktiyle Sultan Mehmet’e tutkuyla bağlanmış, hatta aşk acısı çekmişse de Sultan’ın kaprislere ve kadınsı oyunlara müsamaha edecek bir yapıda olmadığını anlamakta gecikmemiş ve uzun zaman önce bütün dikkatini, enerjisini ve beklentilerini oğlu, en büyük şehzade Bayezıd’ın günün birinde babasının tahtına geçmesi hedefine odaklamış. Güç ve iktidar ihtirası var.

fatih-cicek-hatunÇiçek Hatun
Gerçek adı: Gamze Özçelik

Şehzade Cem’in annesi. 30 yaşlarında, güzel bir kadın. Aynı zamanda, Sultan’ın kendine en yakın bulduğu eşi. Son derece zeki, işini bilir bir kadın. Kendini, Fatih’in yanında kendine diğer kadınlarından daha özel bir yer edinmek için kendini geliştirmiştir. Analitik düşünen, lafını sakınmayan, ‘direkt’ bir karakter. Fatih’e büyük hayranlık besliyor, saygı duyuyor. Tek bir şey bunun önüne geçiyor Çiçek için; annelik içgüdüsü.

fatih-dilyarDilyar
Gerçek adı: Müjde Uzman

20 yaşlarında, çok sade ama oya gibi hatları olan, anlamlı yüz ifadesi olan, farklı, güzel bir kız. Konuşamıyor, ama duyabiliyor. Gönül gözü açık, su gibi duru, saf. Neredeyse Tanrı’nın Fatih için yolladığı bir melek, sanki bu dünyaya gelişindeki misyon sadece Fatih’in hayatını kurtarmak ve ona koşulsuz “saf” sevgiyi tattırmakmış gibi…

fatih-dizisi-mustafaMustafa
Gerçek adı: Birkan Sokullu

19-20 yaşlarında. Uzun boylu, çok yakışıklı ve çekici bir genç. Babasına en çok benzeyen evlat. Çok iyi bir yönetici olduğu kadar çok iyi de bir askerdir. İnsan ilişkileri çok güçlüdür. Karizmatiktir. Herkesin gönlünü kolayca kazanır ve etkiler. Devlet erkanı, saray ahalisi ve yeniçerilerin gözdesidir. Babasına hayranlık derecesinde saygılı ve düşkündür.

fatih-dizisi-beyazidBayezıd
Gerçek adı: Salih Bademci

23 yaşlarında. Yüz hatları ve ifadesi; hırslı, iç çatışmalar yaşayan ve biraz sinsi bir yapısı olduğunu açığa verir. Taht hayallerinde en büyük veliaht olmanın kendisine bir avantaj sağlamayacağını bilir. Çünkü babasının, tahta kardeşi Mustafa’yı layık gördüğünün farkındadır. Çocukluğundan beri kardeşini kıskanmış ve onunla rekabet halindedir.

fatih-dizisi-zuleyhaZüleyha
Gerçek adı: Alma Terzic

17-18 yaşlarında, çok güzel, çok masum yüzlü, su gibi bir kız… Sadrazam Mahmud Paşa’nın ikinci eşi. Züleyha’nın annesi, saraydaki hizmetli cariyelerden birisidir ve Gevherhan Sultan’ın dadılığını yapmış, sonra çırak çıkartılıp, Mahmud Paşa’nın ahbabı bir paşayla evlendirilmiştir.

fatih-dizisi-mahmut-pasaMahmut Paşa
Gerçek adı: Reha Özcan

50 yaşlarında. Zeki, öz güveni yüksek, açık sözlü, lafını yeri geldiğinde Fatih Sultan Mehmet’e karşı bile sakınmaz, sabırlı. Dirayetli. Çok iyi bir asker ve idareci. Bonkör, yardımsever ama çok hırslı. Yerinde ve gerektiği kadar konuşur. Onuruna düşkün.

fatih-dizisi-gevherGevher
Gerçek adı: Hande Soral

Gülbahar Kadınefendi’nin kızı, şehzade Bayezıd’ın kız kardeşi. 22 yaşlarında. Çok zeki, kültürlü, biraz mağrur, lafını sakınmayan, gözü pek bir kız. Annesi ve ağabeyinden farklı olarak, ‘dolaylı’ yollardan, ince hesaplardan, nabza göre şerbet vermekten zerre haz etmeyen biridir. Dirayetlidir ve dobradır. Edebiyatı, şiiri ve musikiyi sever. İyi ok atar. Babasına sevgi, hayranlık ve derin bir saygı duyar ve koşulsuz itaate razıdır.

fatih-dizisi-turahan-beyTurahan Bey
Gerçek adı: Dağhan Külegeç

25-27 yaşlarında Sultan Mehmet’in kurduğu istihbarat teşkilatındaki en özel ajanı. Adeta devrinin “James Bond”u. Yiğit, gözü kara bir savaşçıdır, hem atletik yetenekleri hem dönemin savaş sanatlarına dair uzmanlığı son kertededir. Bunların yanı sıra; son derece iyi eğitimlidir, çok sayıda yabancı dil bilir.

fatih-dizisi-cem-sultanCem Sultan
Gerçek adı: Furkan Şentürk

13 yaşlarında bir genç. Yakışıklı ve çok temiz yüzlüdür. Genellikle sakindir, huzur verir. Saygılı ve terbiyelidir. Az ama öz konuşur. Dirayetlidir. Yeteneklidir. İnce bir zekası vardır, sezgileri güçlüdür. Babasına hayran ve gönülden bağlıdır. Çok iyi ok atar, ata biner. Çeviktir, cesurdur, kararlıdır. Güven telkin eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir