Ömer dizisi oyuncuları

Ömer, yapım şirketi “OGM Pictures” ve yönetmeni Cem Karcı olup Star TV kanalında yayımlanan dizidir. Shtisel dizisinden uyarlama olan dizinin senaryosu Gülizar Irmak tarafından yazıldı. Ömer dizisi başrol oyuncuları Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır, Merve Dizdar ve Barış Falay gibi isimlerden oluşmaktadır. İlk bölümü 9 Ocak 2023’de yayımlanan dizi 2. sezonu ve 27. bölümü ile devam etmektedir.

Hakkında

 • Hangi kanalda: Star TV
 • Hangi gün: Pazartesi
 • Saat kaçta: 20:00
 • İlk bölüm yayın tarihi: 9 Ocak 2023
 • Sezon sayısı: 2
 • Bölüm sayısı: 27
 • Başrol: Selahattin Paşalı, Gökçe Bahadır, Merve Dizdar, Barış Falay
 • Mekan: Büyük Selimiye Camii, İstanbul
 • Yönetmen: Cem Karcı
 • Senarist: Gülizar Irmak
 • Uyarlama: Shtisel
 • Yapım şirketi: OGM Pictures
 • Yapımcı: Onur Güvenatam

Oyuncuları

Ömer oyuncuları isimleri sayfamızda, karakterleri dahil gerçek isimleri ile birlikte tüm oyuncu kadrosu hakkında resimli bilgiler yer alır. İşte Ömer dizisi oyuncu kadrosu.

Simay Barlas

Simay Barlas (Süreyya)

Emre Taşkıran

Emre Taşkıran (Hakan)

Gülçin Kültür Şahin

Gülçin Kültür Şahin (Nuran)

Muharrem Türkseven

Muharrem Türkseven (Sadık)

Metehan Parıltı

Metehan Parıltı (Tuna)

Burcu Cavrar

Burcu Cavrar (Vicdan)

Damla Makar

Damla Makar (Nilüfer)

Aybike Turan

Aybike Turan (Zerrin)

Diğer oyuncu kadrosu

KarakterCanlandıran
TahirOnur Bilge
FatmaSerpil Gül
NezahatZerrin Sümer
EmineÇağla Naz Kargı
SafiyeGüzin Usta
TaciCanberk Gültekin
UmutEdiz Metin
Edaİrem Tokat
AdemAli Efe Altunbaş
CeydaElif Tanem Olgun
Ömer’in küçüklüğüEmir İshak Duran
YamanAhmet Haktan Zavlak
ErdalTayanç Ayaydın
FigenSeda Dadaşova
Haluk TezelRüzgar Aksoy
HülyaEsra Akkaya
EnginÖzgür Daniel Foster
Murat DumanEymen Bozkurt
ÖzgürYılmaz Kunt
Ayşe AdemoğluEvren Duyal

Karakterleri

KarakterHakkında
ÖmerGerçek adı Selahattin Paşalı olan Ömer, cami hocası Reşat’ın oğludur. Aynı zamanda müezzinlik yapan Ömer, okul öğrencilerine de arkadaşı yerine Din dersi vermektedir. Ders verdiği çocuklardan birisinin annesi olan Gamze’ye aşık olur.
GamzeGerçek adı Gökçe Bahadır olan Gamze, çocuklu boşanmış dul bir kadındır. Yıllardır gelmediği mahallesine dul bir kadın olarak geri döner. Kendisinden küçük ve oğlunun öğretmeni olan Ömer’in aşkına karşılık verir.
NisaGerçek adı Merve Dizdar olan Nisa, Ömer’in ablası ve Reşat’ın kızıdır. Babasının izin vermediği bir evlilik yapmış ve kocasının evden gitmesiyle beş çocuğu ile ortada kalmıştır.
ReşatGerçek adı Barış Falay olan Reşat, cami imamı ve Ömer’in babasıdır. Oğlunun Gamze ile olan aşkına karşı çıkar ve onu arkadaşının kızıyla nişanlar.
VicdanGerçek adı Burcu Cavrar olan Vicdan, Tahir’in eski sevgilisi ve Nilüfer’in annesidir.
NilüferGerçek adı Damla Makar olan Nilüfer, Vicdan’ın kızıdır.
SüreyyaGerçek adı Simay Barlas olan Süreyya, Ömer’in nişanlısıdır. Ömer’in Gamze’yi sevdiğini bilmeden ona karşı tek taraflı bir aşk beslemektedir.
ÇiçekGerçek adı Melike Güner olan Çiçek, caminin altında bulunan aşevinde ihtiyaç sahiplerine yemek yapan ve herkes tarafından sevilen biridir.
ŞükranGerçek adı Gamze Karaduman olan Şükran, Tahir’in karısı, Ömer’in yengesi ve Reşat’ın gelinidir.
HakanGerçek adı Emre Taşkıran olan Hakan, Ömer’in eniştesi, Reşat’ın damadı, Nisa’nın kocasıdır.
NuranGerçek adı Gülçin Kültür Şahin olan Nuran, Gamze’nin ablasıdır. Sadık ile evli olan Nuran, kız kardeşi Gamze’ye kızgın olsa da onu sevmektedir.
SadıkGerçek adı Muharrem Türkseven olan Sadık, Gamze’nin eniştesi ve Nuran’ın kocasıdır. Etrafı tarafından sevilen birisi olması yanında mahallenin berberidir.
TunaGerçek adı Metehan Parıltı olan Tuna, Gamze’nin oğludur. Eski çevresini bırakıp yeni bir mahalleye taşınması yüzünden annesine karşı tepkilidir.

Konusu

Ömer (Selahattin Paşalı) cami hocası olan Reşat’ın (Barış Falay) oğludur. Gamze (Gökçe Bahadır) ise yıllardır uğramadığı mahallesine boşanmış ve bir çocuklu olarak tekrar döner. Küçük çocuklara Kuran öğreten müezzin Ömer, bu çocuklardan birisinin annesi olan Gamze’ye (Gökçe Bahadır) aşık olur. Bu sırada Ömer’in evli ve dört çocuklu ablası da eşinden ayrılmış ve babasının yanına dönmüştür.

Çocuklu ve kendisinden büyük, boşanmış bir kadın olan Gamzeye aşık olan Ömer’e babası karşı çıkar. Fakat her ne kadar Ömer’e kızsa da kendi kızı da aynı durumdadır. İşte Ömer dizisinde müezzin Ömer, aşık olduğu kadın Gamze ve cami hocası olan babası Reşat arasındaki gelişmeler işlenecektir. İmkansız gibi görünen bu aşk acaba mutlu sonla bitecek midir?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir