Steve Jobs Ölümü Üzerine Gelen ilk Tepkiler

Steve Jobs Ölümü Üzerine Gelen ilk Tepkiler – İlk tepkiyi ben vereyim o zaman şimdiden. Steve Jobs eğer ölmeseydi belkide teknoloji alanında olmaz denen başka işlerede imza atacaktı ama erken ayrıldı.

“DÜNYA BİR HAYALCİ KAYBETTİ”
ABD Başkanı Barack Obama, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un ölümü üzerine yaptığı açıklamada, “dünyanın bir hayalci kaybettiğini” söyledi.

Jobs’un “Amerika’nın en büyük mucitlerinden biri” olduğunu belirten Obama, Jobs’un “farklı düşünecek kadar cesur, dünyayı değiştirebileceğine inanacak kadar gözüpek ve bunu yapabilecek kadar yetenekli olduğunu” kaydetti.

Başkan Obama, bir sosyal paylaşım sitesinde paylaştığı mesajda da, “dünyanın büyük bölümünün Jobs’un ölüm haberini onun keşfettiği araç üzerinden aldığına dikkat çekerek, onu anmanın bundan daha büyük bir yolu olamayacağını” yazdı.

Öte yandan, Avustralya Başbakanı Julia Gillard da, Jobs’un ölümünden büyük üzüntü duyduğunu belirterek, “onun yaratıcı dehasının dünyayı değiştirdiğini” söyledi.

Gillard gazetecilere yaptığı açıklamada, “Hepimiz her gün, onun yaratıcı dehasının ürettiği ürünlere dokunuyoruz” dedi.

BIRAKTIĞI MİRAS: YARATICILIK, İLHAM VE MÜCADELE
Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon, Apple’ın kurucusu Steve Jobs’un ölümünden duyduğu üzüntüyü dile getirerek, Jobs’un ardında “yaratıcılık, ilham ve mücadele” mirası bıraktığını söyledi.

Calderon, sosyal paylaşım sitesi twitter’da yayımlanan mesajında, “dünya, çağının en hayal gücü yüksek akıllarından birini kaybetti” dedi.

DİJİTAL ÇAĞIN YOL GÖSTERİCİSİ
Sony şirketinin yönetim kurulu başkanı Howard Stringer, Steve Jobs’un, dijital çağın “yol gösterici ışığı” olduğunu belirtirken, Acer’den yapılan açıklamada, “Jobs’un ölümünün, hem Apple hem de endüstri için büyük bir kayıp” olduğu ifadesi kullanıldı.

Samsung da Steve Jobs’un, sonsuza kadar hatırlanacak “yenilikçi bir ruh” olduğunu açıkladı.

Açıklamada, Jobs’un, “enformasyon teknolojisi endüstrisini, devrim niteliği taşıyan sayısız değişiklikle tanıştırdığı” belirtildi.

“YAŞAMAK DÜNYAYI DEĞİŞTİRMEKTİR”
Çinli internet kullanıcıları da Jobs’un ölümünün yasını tutuyor.

Ülkenin popüler internet sitesi Sina, Jobs anısına “Yaşamak dünyayı değiştirmektir” başlıklı bir sayfa açtı.

İnternet sayfasında, mikroblog hizmeti Weibo ile Jobs’un ölümüyle ilgili yorumlar toplanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir