Dns Değiştirmeden Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

Reklamlar

Dns Değiştirmeden Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir

twitter-dnsSon zamanlarda çok fazla ihtiyaç duyulacak olan ve hemen herkesin bu yöntemleri yazdığı sırada bizlerde sizlere bazı detayları yazalım istedik.

Twitter kapatılmıştı biliyorsunuz ve bunun arkasından youtube facebook gibi sitelerin de kapatılacağı konuşuluyor. Bu yüzden bizlerde dns değiştirerek değilde başka hangi yöntemle girilir açıklamaya çalışalım.

“Bilgisayarımın ayarlarını değiştirmeden, DNS’lerle uğraşmadan Tayyip Erdoğan’ın internet yasaklarını delmek istiyorum” diyorsanız iki kolay yolu var.

Program indirerek de özgürlüğe kavuşabilirsiniz.

1) Tunnel Bear programını indirirsiniz. Yapmanız gereken şey https://www.tunnelbear.com/ adresine girerek programı indirmek.

İndirdikten sonra bilgisayarınızın ekranına kibrit kutusu büyüklüğünde bir kutucuk gelecek. Kutucuktaki düğmeyi “on” yaptığınızda, bütün yasaklar çöpe gider ve Twitter’a özgürce girersiniz.

Düğmeyi “of” yaptığınızda ise herşey eski haline döner ve tüm Tayyip Erdoğan yasakları geri gelir.

2) İkinci yol ise tıpkı “Firefox” “internet explorer” “google chrome” gibi bir internet tarayıcısı programı olan ama tüm yasakları delip geçen Tor Browser’ı kurmaktır.

Yapmanız gereken; https://www.torproject.org/projects/torbrowser.html.en adresine girip Tor Browser’ı kurmak.

Kurduktan sonra program çubuğunuzda ya da Tor Browser’ın kurulduğu klasördeki “Start Tor Browser” butonunu tıklamak. Tıkladığınızda karşınıza şuan kullandığınız internet tarayıcısı gibi bir tarayıcı açılacak. Adres kısmına www.twitter.com yazın ve özgürlüğün tadına varın.

DNS ayarlarıyla uğraşmak istemeyenler için en basit iki yöntem bu. Bu iki program sizin adınıza DNS’leri değiştirir. Tabi onlarca dahası var. Çünkü zulüm akıl sahiplerine işlemez.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.