Twitter Takipçi Arttırma

Twitter takipçi arttırma yolları 2022 sayfamızda, Twitter’da bedava şekilde takipçi nasıl kazanılır anlatılacaktır. İşte 20 takipçi arttırma taktiği:

Twitter son zamanların en fazla kullanılan sosyal medya uygulamalarından biridir. Siyasetçilerden tutunda sporcular, şarkıcılar, film yıldızları da dahil olmak bir çok ünlü bu uygulamayı kullanmaktadır. Onların takipçi sayıları ünlü oldukları için yüksektir ama yeni başlayanlar için Twitter’da takipçi nasıl arttırılır?

İşte burada basit yöntemler ile Twitter’da takipçi sayınızı arttırabilir ve giderek artan bir takipçi sayısına ulaşabilirsiniz. Twitter’da takipçi arttırmak için güncel konular ve günün en çok konuşulan kelimeleri hakkında yazılar yazmak bunu yapmanın en başında gelmektedir.

Mesela televizyonlarda dizilerde bazen dizi yayınlanırken sağ alt köşede Twitter hastag’ı veriliyor. Başına # işareti koyarak yazarsanız bir anda bir sürü kişi sizin yazılarınızı görerek sizi takip etmeye başlayabilir. Twitter takipçi arttırma bedava nasıl yapılır ve taktikleri nelerdir anlatmaya başlayalım.

1. İnsanların ilgisini çeken twitler atın.

Twitter’da ünlü olmayıp da takipçi sayısı fazla olan hesapların birçoğu insanların ilgisini çeken twitler atarak bunu başarmışlardır. Yani bu twitler öylesine dikkat çekici olmalıdır ki diğer insanlar bile retweet etmelidir. Hatta bir çok insanın görmesini sağlamak için trend topic’ler kullanılmalıdır.

2. Takipçilerinizin verdiği tepkilere cevap verin.

Twitter’da yazdıklarınıza verilen cevaplara mutlaka geri dönüş yapın. Bir çok kişi tarafından retweet edilen bir yazıya verilen cevaba geri dönüş yapmak o kişiyi de sevindirecektir. Bu onun sizin yazdıklarınıza daha fazla dikkat etmesini sağlayacaktır. Tekrar söylüyorum ve unutmayın: Takipçilerinizin verdiği tepkilere cevap vermeyi ihmal etmeyin.

3. Twitter’da ünlü kişileri takibe alın.

Twitter’da takipçi arttırmanın yollarından birisi de ünlü kişileri takibe almaktır. Yani herkes tarafından bilinen ve çok etkili insanları takip etmek gerekir. Bunlar arasından özellikle mesajlara geri dönüş yapan ve kullanıcıları ile etkileşim halinde olanları seçmelisiniz.

4. Güncel konularda sosyal mesajlar verin.

Twitter’da takipçi arttırmanın yöntemlerinden birisi de sosyal mesajlar vermektir. Ülkemizde gündem aşırı değiştiği için o gün hangi konular gündemde ise onlar hakkında mesajlar vermek gerekir. Hatta bu yazdıklarınız öyle dikkat çekici olmalı ki ünlülerin bile retweet yapması sağlanmalıdır.

5. Faydalı haberleri retweet edin.

İnsanlara fayda sağlayacak haberlerin retweet edilmesi diğer kişilerin dikkatini çekecektir. Bu faydalı haberler arasında promosyon ve püf noktalar gibi haberlerde gelmektedir. Bunlar arasından sizin dikkatinizi çeken ve diğerlerinin de dikkat edeceklerini seçmelisiniz.

6. Tartışma ortamlarına katılıp kendi fikrinizi söyleyin.

Birisinin sizden bahsettiği bir mesaj görürseniz fırsatı kaçırmayacak ona cevap yazın. Hatta konuyu açacak cevaplar yazın ki diğer kişide kendini tutamayarak mesaj atabilsin. Bazen tartışma ortamlarına katılıp kendini fikrinizi söylemek etkilidir. Bu durum konuyu takip eden diğer insanların dikkatini çekecektir.

7. Boş twitler atmaktan kaçının.

Twitter’da insanların sizi takipten çıkmasını sağlayacak boş twitler atmaktan kaçının. Sık twit atmak iyidir ama olur olmaz gereksiz yere atmakta bir o kadar sakıncalıdır. Dikkat çekmeyen faydasız bilgiler atmaktansa hiç atmamak daha iyidir.

İlgili Makaleler

8. Hashtag kullanın.

Twitter’da sadece belli konuların yazıldığı yazılara hashtag etiketi denmektedir. Yani o gün gündem olan konuların yazıldığı etiketlerdir. Genelde # işareti ile ifade edilir. İnsanların bir çoğu bu hashtag’lar sayesinde birbirleri ile iletişime geçip kendilerini tanıtmaktadır.

9. Twitter’da takipçi arttırmanın diğer yolları

  • İletişime ve sohbete açık olun.
  • Mümkün olduğu kadar farklı ve ilginç olmaya çalışın.
  • Yaptığınız dikkat çekici şeyleri Twitter’da paylaşın.
  • Başınıza gelen önemli bir olayı video çekerek retweet edilmesini sağlayın.
  • Görgü tanığı olduğunuz o günün gündemini Twitter’da yazın.
  • Retweet edilecek derece ilginç ve dikkat çekici mesajlar yazın.
  • İnsanlara soru sorup onların fikirlerini almaya çalışın.
  • Boş ve işe yaramayacak twitler atmaktan kaçının.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir