Twitter’da nasıl popüler olunur

Twitterda nasıl popüler olunur

Herkesin istediği bir şey aslında ama ben size yazımıza geçmeden önce bir taktik vereyim. İzlediğimiz diziler de yada başka haberler gibi programlarda yazan #ençok gibi konulara dikkat edip yazılarımızın başına # işaretini koyarak o yazıyla ilgili twit atarsak takipçi sayımız artar.

twitter1. Yazılarınızı az ama öz yazın
Twitter’ın belkide en çok takipçi kazandıran özelliği budur, Bir çok insan Twitter’ı chat programı gibi kullanıyor. Buda sizi takip edenlerin ekranlarında sizin Tweetlerinizi dolduruyor ve takip edeninizide sıkıyor. Takipçilerinizin sizden kısa sürede sıkılıp unfollow tuşuna basmamaları için az ama öz yazın.

2. Anlaşılmayan Tweetlerden Kaçının
Takipçilerinizi bilgilendirmeyen kişisel tweetlerden kaçının, örneğin ”offff”, ”yemek tuzsuz olmuş”. Bu tür mesajlar sizin listenizde takip etmek zorunda kalan birkaç eski arkadaşınızdan başka takipçi bırakmaz.

3. Bilgilendirin
Takipçilerinize kısa ama öz bilgiler verin örneğin, ”Ekmeğiniz durup dururken dolabında küfleniyorsa, ekmek kutusunu 15 günde bir sirkeli suyla silmek yeterlidir.”. Bu gibi mesajlar takipçi listenizin bir anda artmasına neden olabilir.

4. Samimi olun
Sanal dünyanın en önemli gereksinim bu samimi olmak. Samimi olmayan, resmi olan, önüne gelen herkesle kavga edip herkese muhalefet olan insanlar internet aleminde pek sevilmiyor.

5.İnsanları takip edin
İnsanları takip edinki onlar sizin takip ettiğiniz kişinin görüşlerine önem verdiğinizi bilsinler. Hem siz insanları takip ettikçe sizinde takipçi sayınız paralel olarak artar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir