Üzüm Çekirdeği Yağının Saça Faydaları

Üzüm Çekirdeği Yağının Saça Faydaları

Üzüm çekirdeği yağının faydaları arasında en çok bahsedilen konu saça olan faydası arkadaşlar. Cilde olan faydaları da vardır ama saça olan faydaları oldukça fazladır.

uzum-cekirdegi-yaginin-saca-faydalariPeki üzüm çekirdeği yağının saça faydası nelerdir

Saç dökülmesini önleyici etkisi vardır. Saça parlaklık ve canlılık kazandırır. Daga güçlü saçlarınız olmasını sağlar. Saç derisini ve saç tellerini yumuşatır. Saç derisini yumuşatması aşırı kuruma nedeniyle oluşan kepeği engelliyor. Saç tellerini yumuşatması ise saçların kırılmaya karşı dayanıklılığını arttırırken çok daha kolay şekil almasını sağlıyor.

-Saçınıza parlaklık kazandırır.

-Saçlarınıza yumuşak bir görünüm kazandırır.

-Saç dökülmelerini önler.

-Saçınıza canlılık kazandırır.

-Dökülen saçlarınızın tekrar çıkmasını sağlar.

-Daha güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar.

Üzüm Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır
Zeytinyağından olduğu gibi haftada 2-3 gün saç derisine 10-15 dakika masaj yaparak sürebilirsiniz. Sıcak yağ bakımı içinse çok kısık ateşte hafif ılıtıp yine saç derisine ve kökten uçlara saçınıza sürüp 20 dakika bekletebilirsiniz. 3-4 hafta içinde saçlarınızın daha yumuşak ve parlak olduğunu göreceksiniz. Özellikle yazın güneşten, kışın soğuk ve kuru havadan kırılan saçları güçlendirir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Üzüm çekirdeği yağı kullanmaya henüz başlamadım ama gezdiğim neredeyse tüm forum sitelerinde gözaltı torbalarına ve morlarına iyi geldiğini okudum. İnternetten araştırdım ve zade vital markasının üzüm çekirdeği yağını sipariş ettim. Kullanmaya başladığımda etkisini görürsem size bildireceğim. Sağlıklı günler.

  2. yaşlanmayı geciktirici etki gösterme konusunda üzüm çekirdeği oldukça başarılı nutraxn üzüm çekirdeği çayını kullanıyorum 1 yemek kaşığı nutraxin üzüm çekirdeği üzerine 1 su bardağı sıcak su ilave edip demliyorum ve günde 3 kere içiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir