Menekşe Yağının Faydaları

Reklamlar

Menekşe Yağının Faydaları

Menekşe yağı faydaları hakkında bir sürü döküman var bir sürü menekşe yağının yararları ile ilgili yazı var ama ben sizlere önemli gördüklerimi yazacağım arkadaşlar.

menekse-yaginin-faydalariMenekşe yağının faydası içinde benim en önemli gördüğüm menekşe yağının saça faydaları dostlar. Menekşe yağının cilde faydaları da var ama önce saç için faydasından bahsedeyim.

Mmenekşe, saça eski canlılığını kazandırır. Sadece saç dökülmelerinde değil, saçlarınızın canlı ve sağlıklı olması için de menekşe yağından faydalanabilirsiniz. www.nazlim.net Bir çorba kaşığı susam yağını, iki çorba kaşığı menekşe yağı ve bir yumurta sarısıyla karıştırıp saç diplerinize sürün. Dökülen saçlarınız yeniden canlandıracak bu förmülü haftada 2 defa saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyip yıkayın.

İncelmiş ve sağlığını kaybetmiş görünen saçlarınız için ise 40ml. hint yağı ile 20ml. tatlı menekşe yağını karıştırıp benmari usulü ısıtıp saçlarınızı yıkamalı ve durularken de 1 litrelik durulama suyuna 5 damla badem yağı ile bir çorba kaşığı elma sirkesi ekleyin.

Menekşe yağı cilt hastalıkları olan uyuz, egzama ve dermatitde de rahatlıkla kullanılabilir. Ayrıca göz şişmesi ve mide şişkinliği için de menekşe yağı kullanılabilir. Menekşe yağını şişen gözünüzün üstüne masaj yaparak uygulayın. Mide şişkinliği için ise midenizin üzerine menekşe yağı ile masaj yapmalısınız. Menekşe yağı baş ağrısına, cilt çatlaklarına, makatta yaşanan sorunlara, idrar yaparken yanma sorununa, nezleye ve kalp sıkıntısına çok iyi gelir.

Reklamlar

Leave a Reply

Your email address will not be published.