Parlak Saçlar İçin Doğal Çözümler

Vucudun en çok uğraşılan yeri ve neredeyse her gün bakım isteyen en azından taranması gereken saçlarımızın daha parlak görünmesi için yapmamız gerekenleri bitkisel yöntemler ile açıklayacağız.

parlak-saclar-icin-dogal-yontemlerYumuşak ve parlak saçlar için: Saçınıza uygun otu, yeter miktarda kaynayan suya atın ve yarım saat tutun. Buna çeyrek fincan elma sirkesini de ekleyerek iyice karıştırın. Saçlarınızı şampuanlayın. Karışımı saçlarınıza tekrar tekrar dökün.

Parlak saçlar için: 1 yumurtanın sarısı ile 2 çorba kaşığı zeytinyağını karıştırın. Saç diplerine sürüp masaj yapın ve 10 dakika bekleyin. Şampuanla yıkayıp durulayın. Saçlarınızın parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandığını göreceksiniz.

1. Doğallıktan yana olun
Plastik fırçanızı atıp, yerine doğal kıllardan yapılmış bir fırça Alın (yaban domuzu kıllı fırçaları tercih edin). Bunlar saçlarınızı fırçaladığınızda yağları eşit olarak dağıtır ve parlaklık kazandırır.
2. Alkollü ürünlere dikkat
Alkol, Hava kirliliği ve rutubet saçlara doğal parlaklıklarını kaybettirir. Saç köpüklerinin çoğu Alkol içerir. Bu nedenle eğer saçlarınız kuruysa köpük yerine krem ya da serum kullanın.
3. Doğru şekilde yıkayın
Saçları haftada birkaç defa yıkamak yeterlidir. Ama saçlarınızı her Gün yıkıyorsanız; kremi önce kullanın, sonra saçları durulamadan sadece saç diplerini şampuanlayın. Ardından durulayın.
4. Soğuk Su iyidir
Saçları soğuk suyla yıkadığınızda üst deri kapanır ve yumuşak, parlak bir yüzey elde edersiniz. Saçlarınızı kuruttuktan sonra soğuk hava vermeniz de buna benzer bir etki yapar.
5. Kıvırcıklaşmasını önleyin
Saçlar gözeneklidir ve gözenekler Havadaki nemi emer; bu da nemli havalarda saçların istenmeyen şekilde kıvırcıklaşmasına neden olur. Saçınızın gün ortasında kıvırcıklaşmasını önlemek istiyorsanız, evden saçlarınızı tamamen kurutmadan çıkmayın.
6. Silikon kullanın
Silikonlu ürünler saç derisinin tepesinde kalır ve deriyi dış etkenlere ve şekil veren aletlere karşı korur; sürtünmeyi ve sıcaktan zarar görme ihtimalini azaltır. Fakat bu ürünlüri çok kullanırsanız saçınız tepenize yapışır ya da yağlanmış gibi görünür.
7. Isı tedavisi
Çoğu kadın sıcağın saçları kuruttuğunu düşünür. Fakat ısı doğru şekilde kullanıldığında saça parlaklık verir. Kuaföre gidemeseniz de ayda bir saçınıza maske ya da Sıcak yağ bakımı uygulayın. Ürünü saçınıza sürdükten sonra, saçınızı çok sıcak bir havluyla sarın.
8. İyonlu aletlere yatırım yapın
Saç kurutucular ve maşalar sadece saçların kabarmasını ve elektriklenmeyi önledikleri için değil, saçların sağlıklı olmalarını sağladıkları için de yatırım yapılmaya değer ürünler. İyonlu seramik aletler, saçlara kırıkları önleyen Negatif iyonlar üfleyerek saçların güçlenmesini ve parlaklık kazanmasını sağlar.
9. Kıvırcık saçların bakımı
Eğer saçlarınız doğal olarak dalgalıysa, her altı veya sekiz haftada bir uçlarından biraz kestirmenizde yarar var. Ayrıca her zaman nemlendirici içeren bir şampuan ve krem kullanın.
10. Dalgalarınız ışıldasın
Kıvırcık saçlar aynı yönde oldukları zaman daha parlak durur. Bu yüzden büyük, yumuşak ve düzgün dalgalar küçük kıvırcıklardan daha çok ışık yansıtır. Dalgaları kuruttuktan sonra maşaya dolayıp birkaç saniye bekletirseniz, saçlarınız kalıcı bir şekilde dalgalı duracak ve daha parlak görünecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kapalı
Kapalı