Kırışıklıklar için doğal çözümler

Kırışıklıklar için doğal çözümler – Kırışıklığa doğal çözümleri anlatacağımız sayfamızda kırışıklar için yapmanız gerekeni bulabilirsiniz.

Kırışıklıklar İçin Yapmanız Gerekenler için öneriler..

Stresten uzak durun.

Kaşları çatmak, alnı kırıştırmak gibi mimik ifadeleri yüzde kalıcı izlere neden olur.

Bolca C ve E vitamini alınması gerekir. C Vitamini : Portakal, mandalina, limon vb. E Vitamini : Kabak, marul, lahana, yeşil salata, ayçiçeği yağı, badem, ceviz, fıstık.

Uzun süre güneşe maruz kalmaktan uzak durun

Sigara ve alkolden uzak durun. Hatta sigara içilen ortamlarda bulunmayın.

Temiz havalı alanlarda yürüyüşler yapın.

Ananas suyu deride bulunan albümin birikintilerini çözer.

UYGULAYACAĞINIZ DOĞAL ÇÖZÜMLER

Yumurta akı-bal maskesi: 1 yumurta akı ile 2 yemek kaşığı çiçek balı iyice karıştırılır, yüze sürülür ve 20 dakika etkilenmeye bırakılır. Süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.

Kaymak, Elma maskesi: Bu maskeyi hazırlamak için soyulmuş bir elma ve üç kaşık kaymağı mikserle bir kaç dakika karıştırmanız yeterli. Karışımı cildinize sürdükten sonra temiz bir bezle yüzünüzü kapatın. Yaklaşık on dakika bekledikten sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık suyla temizleyin.
Faydası: Kaymak cildi yumuşatır, nemlendirir ve cilde elastikiyet kazandırır. Kırışıklara karşı da etkilidir. Elma ise cildin diri kalması için önemli bir besindir.

Ihlamur Maskesi: Ihlamurun çiçek ve yapraklarını ezin. Daha sonra süt ve salatalık suyu ilave ederek krem kıvamına gelinceye kadar yoğurun ve gece yatmadan önce cildinize iyice sürün.Bu maskeyi haftada iki defa uygulayabilirsiniz.

Badem Yağı: Aynı miktarlarda acı badem yağı, pirinç unu ve 1 yumurtanın sarısını bir kabın içinde iyice karıştırın.Daha sonra krem kıvamına gelinceye kadar süt ilave ederek yoğurun.Hazırladığınız kremi banyodan bir saat önce cildinize masaj yaparak sürün.Bu maskeyi haftada bir kez uygulayabilirsiniz.

Bal Maskesi: 1 Çorba kaşığı bal, 1 fincan limon, 2 adet yumurta akı, 1 çorba kaşığı badem yağı, yarım fincan süt karıştır kırışık bölgelere uygulanılır.

Balmumu Maskesi: 10 gr balmumu bir kapta eritilip, 3 yemek kaşığı çiçek balı ile iyice karıştırılır. Soğuduktan sonra yüze sürülür, 15-20 dakika beklenilir. Bu süre sonunda yüz ılık suyla yıkanır.Her gün ısırgan otu çayı ile yıkanan yüz gerginleşir. Yüz her gün bir kere yayık ayranı ile yıkandığında, kırışıklar azalır. Her gün çay ile yıkanan yüz güzelleşir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir