Kırışıklıklar için Doğal Maskeler

Kırışıklıklar için doğal maskeler tarifleri hazırladığımız bu sayfamızda sizlerinde bildiğiniz özel kırışıklık maskesi tarifi varsa yorum bölümünden gönderebilirsiniz arkadaşlar.

kirisikliklar-icin-dogal-maskelerİşte Kırışıklıklar için Bitkisel Maskeler

Kırışıklıklar için önce Suna Dumankaya’nın önerdiği kırışıklık maskelerine bakalım daha sonra değişik maske tariflerinden bahsedelim.

KIRIŞIKLIK MASKESİ-1
.1tatlı kaşığı zeytinyağı
.1tatlı kaşığı şap tozu
.1 adet yumurta akı
Malzemeleri karıştırıp cildinize sürün.
Bu maskeyi 20 dakika bekletin.

KIRIŞIKLIK MASKESİ –2
.1tatlı kaşığı pastane mayası
.1 yumurta akı
Malzemeleri karıştırıp cildinize sürün.
Bu maskeyi 20 dakika bekletin.
Önce ılık sonra soğuk suyla yıkayın.

KIRIŞIKLIK MASKESİ –3

.1 yemek kaşığı kadar portakal suyu
önceden kaynatılmış olan yarım su bardağı su
.2 çay kaşığı yulaf unu

Muhallebi kıvamına gelinceye dek bir kap içinde karıştırılır.Bu maske yüze sürüldükten sonra 10 dakika bekletilir ve ardından ılık su www.nazlim.net ile yüz durulanır. Daha sonra cilde nemlendirici krem sürülür. Bu kırışıklık maskesi ile cildinizin eskiye oranla gerginleştiğini ve canlandığını göreceksiniz.

KIRIŞIKLIK MASKESİ –4

.1 adet Evigen ampul
.17 damla kayısı yağı
.1 adet bepanten
.17 damla havuç yağı

Uygun bir kase içinde karıştırın. Sabah ve akşamları olmak üzere günde 2 defa cilde sürülerek uygulanır.Bu cilt kırışıklığı maskesi cildi nemlendirir, kırışıklıkların oluşmasını yavaşlatır ve var olan kırışıklıkları ise, cildi gerginleştirerek, azaltır.

Şimdide Diğer Maske Önerileri:

Maske Önerileri:

– Her evde bulunan çilek tazelik sağlayabilir. Bir avuç çileği ezin ve suyunu süzdürün. Çilek suyuna bir miktar gülsuyu karıştırın ve yüzünüze boynunuza sürün, bir saat beklemeniz yeterlidir. Bekleme süresi sonunda karbonatlı su ile cildinizi yıkayıp temizleyin.

Bu uygulamanın boyun kırışıklıklarına da etkili olduğunu göreceksiniz. Önemle belirtmek istiyoruz; çilek bazı ciltlerde allerjilere sebep olabilir, herhangi bir kızarıklık ya da kabartı olduğunda hemen yıkayın ve tekrar uygulamayın.

– Elmayı yediğinizde de içten vücut ve cilt bakımı sağlanmış olur. Maske olarak yarım elmayı iyice ezip iki kaşık kaymak ile karıştırın ve yüzünüze sürün. https://www.nazlim.net/guzellik/kirisikliklar-icin-dogal-maskeler.html Onbeş dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Ilık suyla yıkayıp kurulayın ve nemlendirici sürün. Elma cilde dirilik kazandırırken kaymak da esneklik verir ve nemlendirir.

– Limon suyu ve gliserin karışımı ile cildinizi temizleyebilirsiniz. Her ikisinden de aynı ölçülerde alıp karıştırın ve gece yatmadan önce cildinizi pamuk yardımıyla temizleyin.

– Bir bardak kavun suyu ve bir bardak kaynamış suyu karıştırıp yüzünüzü yıkayın, ardından bir parça pamuğu kaynamış süte batırın ve cildinize sürün, temiz bir havlu ile kurulayın. Bu işlemi gece yatmadan önce uygulamalısınız.

– Bir yumurtanın beyazı, bir kaşık gliserin ve bir kaşık balı karıştırın ve yüzünüze sürün, onbeş dakika beledikten sonra önce ılık su ile sonra da soğuk su ile yıkayın ve kurulayın. Haftada bir uygulayın.

– Bir kaşık süt ve bir yumurta sarısını karıştırıp yüzünüze sürün, onbeş dakika bekleyip limon suyu ile temizleyin. Bu işlemi de haftada bir defa uygulayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir