Ciltteki kırışıklıklar için maske

Ciltteki kırışıklıklar için maske

Herkesin sorunu ve herkes zamanla bu sorunla yüz yüze kalıyor. Bu yüzden de bizler doğal yada bitkisel çözüm yolları ile kırışıklıklarla savaşmalıyız. Peki neler yapabiliriz hemen öğrenelim bu maskeleri.

Etkili bir tarif ile başlangıç yapalım:
Buhar banyosu ile temizlenip veya gül suyu ile silinip, daha sonra kurutulmuş cilde bir yumurta sarısının tümünü krem sürer gibi uygulayın. 5-10 dakika içerisinde yumurta kuruyup yüzünüzde jelatinimsi bir tabaka oluşturacaktır. Sonra bu tabakayı soyun, bu işlem de ciltte ‘peeling’ etkisi yapar, ölü tabakayı yok eder. Cildinizi ılık suyla yıkayıp halis sızma zeytinyağından 1 çay kaşığı kadar yüzünüze sürün. Yarım saat kadar bekledikten sonra yüzünüzü gül suyu ile temizleyin ve bir buz kalıbını yüzünüzde dolaştırarak cildinizi sıkıştırın. Cilt güzelliği ve sağlığı için yumurta gibi zeytinyağını da besin olarak hergün 1 tatlı kaşığı kadar çiğ olarak tüketin.

ciltteki-kirisikliklar-icin-maskeİşte ciltteki kırışıklıklar için maskeler

YAĞLI CİLTLER İÇİN MASKE
1 Çorba kaşığı bal
1 Yumurta beyazı
1 Çay kaşığı gliserin
30 Gram un

KURU CİLTLER İÇİN MASKE
Yulaf unu
Ilık su
1 Tatlı kaşığı bal

KIRIŞIKLIK İÇİN MASKE
5-6 Damla gliserin
Ilık su
Streç film

KIRIŞIKLIK GİDERİCİ MASKE
2 – 3 Yemek kaşığı kil
3 Yemek kaşığı su
4-5 Dilim salatalık
Cam kase
Hazırlanışı: Cam kaseye kili ve suyu koyup doyurun. Uygulama öncesi 1 saat bekletin, yoğurt kıvamınıelde edene kadar karıştırın. Nem vermesi için 4-5 dilim salatalık püre haline getirerek eklenebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir