Rüyada Yürümek Görmek

Son Güncelleme: 13.02.2021 04:43

Rüyada Yürümek Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu rüyayı yorumlarken yorumcular nerede ve nasıl yürüdüğüne bakarak hatta yürüdüğü yolun bile şekline görünüşüne göre yorumlar yapmışlar ve hepsinde de farklı anlamlar olduğunu söylemişlerdir. Rüyada yürümek nedir bizde bu tabirler ışığında açıklamaya çalışacağız.

İslami ve dini yönden açıklayacağımız yürümek fiili yürürken ayağına giydiği yada giymediği şeylerle bile kıyaslanarak yorumlamaya tabi tutulmuştur. Rüyada yürümenin anlamı nedir hadi artık başlayalım.

Rüyada Yürümek Görmek

Rüyada Yürümek Görmek

Düz yolda yürümek İslam’ın prensiplerine uymaya, sokakta çanta veya evrakla yürümek ehli için memuriyete, yalın ayak yürümek üzüntü ve kederin gitmesine, mutedil ve orta bir seyirle yürümek alçak gönüllülüğe, takvaya, koşarak yürümek düşmana galip gelmeye yoğrulmaktadır.

Gerisin geri yürümek dinen bozukluğa yahut başladığı işten vazgeçmeye, kibirli bir şekilde yürürken yüzüstü düşmek dünya ve ahirette hüsrana uğramaya, gökyüzünde yürüdüğünü görmek yağmur suyu üzerinde yürümeye, tek ayakla yürümek mal ve ömrünün yarısının gittiğine, sallanarak yürümek dini yönden zayıflığa, geçici şeref ve itibara; mal sahibinin böyle yürümesi, malının hesabının kendisinden sorulacağına delalet eder.

Düz ve doğru bir yolda yürüdüğünü görmek o kişi hayatında çok olumlu değişiklikler yapacağını belirtir. Başı önde eğerek yürümek, ömrünün uzun olacağına yorumlanır. Yağmur altında yürümek, ihtiyarlığında çok rahat ve mutlu bir yaşantı süreceğine işaret eder. Rüyasında yolda yürüyen bir kimse istediği şeyi er geç gerçekleştirecek demektir. Yürüdüğü yol ne kadar güzelse rüya o kadar iyiye yorulur.

Rüyada düz ve doğru bir şekilde yürüdüğünü gören kimse, hayırla rızıklanır. Sokaklarda yürüdüğünü ve elinde de bazı talimatlar olduğunu gören kimse, eğer ehilse kendisine memuriyet verilir. Rüyada yalın ayak yürümek üzüntü ve kederin gitmesine ve dinin güzelliğine, mutedil ve orta bir halde yürümek de, Allah(c.c) için mütevazi bir şekilde bulunmasına işarettir.

Rüyada tarlada yürümek görmek

Karşısına hayır ve uğur getirecek işlerin çıkacağına, ruhunun iyileşmesi sayesinde bedeninin de şifa bulacağına, elindekileri kaybedeceğine, aile bireyleri ile mutlu bir hayata sahip olunacağına ve birçok iş fırsatı elde edileceğine, sürekli nutuk atarak ortalığı karıştıran kardeşleri ya da dostları birbirine düşüren bir kişi ile sosyal hayattaki tüm bağların koparılacağına ve sorunların bir nebze de olsa hafifleyeceğine, eline geçen kazanç ile istediği gibi rahat hareket edemeyeceğine, başarıya giden yollarındaki engellerin ortadan kalkacağına ve böylece kişinin rahat edeceğine, işinde çok önemli noktalara gelmeyi başaracağına delalet eder.

Rüyada karda yürümek

Rüyada kar üzerinde yürüdüğünü görmek sizin ve sevdiklerinizin kısa süre içerisinde mutlu zamanlar geçireceğini ve çok mutlu olacağınıza işaret eder.

Rüyada kar üzerinde yürümek sizi sıkıntıya sokan bazı durumların sona ermesine ve sevinçli günlere işaret eder. Rüyada yalın ayak karda yürümek sıkıntı veren üzüntü ve kederlenmenize neden olan durumların sona ermesine yorumlanır. Rüyada kar altında yürümek eğer yürüdüğünüz yol güzel ve yürürken mutlu hissediyorsanız bu rüyanın sizin için iyiye yorumlanır.

Rüyasında kar üzerinde yürüdüğünü gören kişinin ya da sevdiklerinin yakın zamanda sevinçli haberler alacağına yorumlanır. Sıkıntılı durumların sonlanacağına yorumlanır.

Rüyada ayakkabısız yürümek görmek

Rüyada ayakkabısız yürüdüğünü görmek, sıkıntı ve meşakkate işaret eder. Bir kimsenin rüyada ayakkabısız yolculuk yaptığını görmesi, güç yetiremeyeceği bir borcun altına girmesine yorumlanır. Rüyada ayakkabısı varken, ayakkabısını çıkararak yalın ayak yürüdüğünü görmek, velayete nail olmaya yorumlanır.

Denilmiştir ki: Rüyada ayakkabısız yürümek, üzüntü ve kederin gitmesine işarettir. Birisiyle ortak iş yapan adamın rüyada tek ayakkabı ile yürüdüğünü görmesi, ortağından ayrılmaya işaretle tabir olunur. Ayakkabı olmadan yürümek, eğer ayakkabısını çıkarmadıysa sıkıntı ve zahmettir. Bazıları da, ayakkabısız yürümek için, üzüntü ve kederin gitmesine, bazıları da hanımın boşanması, yahut ölümüne yorumlanır, demişlerdir.

Rüyada yalın ayak yürümek

Rüyada yalın ayak yürümek

Bir kişi rüyasında kendisinin ayakkabısız bir şekilde yağmurda yalınayak yürüdüğünü görürse bu rüyanın yorumlanması yürüdüğü yere göre değişebilir. Sıkıntının işaretidir. Bu rüya, kafanıza koyduğunuz şeyi gerçekleştiremeyeceğiniz ve birçok zorlukla karşılaşacağınız anlamına gelir. Rüyada yalın ayak yürümek, eğer ayakkabısını çıkarmadıysa sıkıntı ve meşakkattir. Eğer ayakkabısını çıkararak yalın ayak yürümüşse velayete nail olur.

Bazıları da, yalın ayak yürümek, üzüntü ve kederin gitmesine, bazıları da hanımın boşanması, yahut ölümüne işarettir, demişlerdir. Yalın ayak yolculuk yaptığını gören kimse ödemeye takati yetmeyecek bir borca girer. Rüyasında yalınayak dolaştığını görmek yoksulluğa düşeceğine işarettir.

1. Rüyada yalın ayak toprakta yürümek

Kuruntu ve sıkıntılarından kurtulacağına, kimseye muhtaç olmayacağına ve bir çok insana iş imkanı sağlayacağına, bekar kimseler için de güvenilir ve iyi huylu bir kız arkadaş sahibi olunacağına, çok büyük hayal kırıklığına uğrayacağına ve keyfinin kaçacağı haberler alacağına, şan şöhret kazanacağına, öfkesine hakim olamayacağına, geçmişte yaşadığı tatsız ve kötü olayları unutacağına, olağan ve durgun giden yaşamına renk katacağına, işinde çok iyi projeler gerçekleştireceğine ve bu projelerde çok başarılı olacağına de kazancının artacağına delalet eder.

2. Rüyada kendini yalınayak görmek

Çalışmalarla ve projelerle ilgili olarak çeşitli vaatler veren kişilerin sırt çevireceğine, yarınlarına dair endişelerinin biteceğine ve hayatın artık rüya sahibinin yüzüne gülmeye başlayacağına, destek istediği insanlardan hiçbir şekilde destek görmeyeceğine, hedeflediği kazancı elde edeceğine, parasal sıkıntılarından, ihtiyaçlarını gidermekte çektiği zorluktan ve yaşadığı çileden kurtulacağına, aşk konusunda çok büyük bir ilerleme kaydedileceğine, hayırlı bir birlikteliğe yelken açılacağı, haksızlık yapan kişilerin yenilgiye uğratılacağına ve sıkıntıların sona ereceğine, işlerin yolundan çıkacağına, yapılan çalışmaların eskisi gibi kazanç getirmeyeceğine rivayet etmektedir.

3. Rüyada Yağmurda Yalınayak Yürümek

Allah(c.c)’ın lütuflarına kavuşmaya işaret eder. Çok güzel bir rüyadır, kurtuluşa delalet eder. Rüya sahibinin şifa bulmasına, üst üste yeni ve hayırlı iş teklifleri almasına, ne kadar derdi, sıkıntısı ve korkusu varsa bunları arkasında bırakmasına tabir edilir. Şefaate ermek anlamına gelir.

4. Rüyada kar üstünde yalın ayak yürümek

Rüyasında yalın ayak karda yürüdüğünü gören kimse, hayırlı iş ve insanlarla karşılaşacak demektir. Kişi hem maddi hem manevi anlamda daha güçlü hale gelecek ve gelecekte daha mutlu bir hayata sahip olacak demektir.

5. Rüyada ayakkabısız yağmurda yürümek

Rüya sahibinin karşısına çok fazla güçlük geleceğini ve bunları kendi sabrı ile atlatacağına haber verir. Maddi zorluklar ve işsizlikle baş etmek zorunda kalacak olan kişi kendi çabası ve etrafının desteği ile güçlü kalmayı ve sabretmeyi bilir ise sonunda mutlu olacağı haberler alacaktır. Bazı yorumculara göre de kişi kendi içinden gelerek sabır göstermez ve emek etmez ise hanesinde maddi sıkıntılardan ötürü olumsuzluklar yaşanacağına haber verir.

6. Rüyada başkasını yalın ayak görmek

Yalın ayak toprakta yürüyen başkasını görmek bu kimsenin rahata ereceğine ve sizin de bu kimseye imreneceğiniz anlamına gelir. Yalın ayak sokakta yürümek ise bu kimsenin düşeceği yokluğa, fakirlik çekmeye tekabül eder.

Rüyada yaya yürümek

Düz yolda yüründüğü görülürse farklı, değişik yollarda giderse daha farklı şekilde yorumlanır. Mesela yürürken yanında birisinin olup olmaması da bu rüyayı gören için anlamını değiştirmektedir.

Yaya veya atlı olarak yavaş yavaş yürüdüğünü gören şerefe erişir. Rüyasında toprak üzerinde yürüdüğünü görenin eline çok kısa zamanda mal geçer. Kumda yürüdüğünü gören, zor bir ise girişir. Dikenler üzerinde yürüdüğünü ve bundan yorgunluk duyduğunu gören, ailesinden ve akrabasından birini kaybeder. Yahut bir musibete uğrar. Cadde üzerinde yoluna devam ettiğini gören din yolunda ve İslam şeriatı üzerindedir.

Bir rivayete göre din ve dünyasında iyilik görür. Yolunu kaybettiğini veya yoldan ayrılıp başka yöne gittiğini gören, din ve dünyasında sevap yolundan çıkar. Yolunu tekrar bulursa doğru yolu da bulmuş olur. Yolda nereye gideceğine bilmeyerek şaşırdığını gören, nefsinin iyiliğe doğru yönelmesinde de şaşkınca davranmaktadır. Yol izi bile görünmeyen bir yerde yürüdüğünü gören, yol üzerinde yol gösteren de bulunmayan bir yerde kendini bulan kimse dininde sapıklığa, islerinde de zorluğa uğrar. Karanlık yolda yürüyen doğru yoldan uzaklaşır. Karanlıktan aydınlığa çıktığını gören hidayete ulaşır. Bir yolda yürüdüğünü fakat hayvan ve bitkiden bazı şeylerin yürümesine engel olduğunu görmek, ömrünün sonuna geldiğine delalet eder. Yolun doğruluğu dinin doğruluğudur. Kendisini doğru yoldan başka bir yola götüren kimseyi gören, eğer alacağı varsa borçlu hile yapar ve borcunu ödemez. Eğer alacağı yoksa, onu hata yapmaya yöneltir.

Karanlık bir yolda yürüdüğünü, doğru yolda olduğunu zannederek, bu zorluğu göze aldığını gören hidayete erişir. Bir çok yollar görüp bunlardan hangisine gideceğini bilmeyen, dininde şaşkınlığa uğrayıp, bir dinsizle arkadaş olur. Doğru yolda giderken, bilerek bu yoldan ayrıldığını gören, düşmanını aldatır. Yolda gider iken, buraları çok iyi bilen birinin geldiğini görerek, bu yüzden yoldan döndüğünü gören, dininde kötü bir is isler. Yolda giderken bir kadın görüp onun, arkasından giden aldatılmış olur. Yol eseri olmayan bir yerde tahmin üzerine yürüdüğünü görmek, dinde sapıklığa ve içinde de gururlu olduğuna delalet eder. Bir kimseyi yolunda çevirdiğini gören, o adamı dininde aldatır. Yolunda şaşırıp yolunu kaybeden adam gurbete düşer. Birisinin kendisine yol gösterdiğini gören, zorlukta yardıma nail olur.

Cafer-i Sadik’a(RA) göre, yol görmek beş şekilde yorumlanır: Din, murat, iyi iş, hayır ve bereket, rahatlık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir