Rüyada Yıldız Görmek

Rüyada Yıldız Görmek Nedir?

Çok fazla bu konu ile ilgili değişik rüyalar görülüyor ve hepsini tek tek ele almak gerekiyor. Burada madde madde rüyada yıldız görmek neye işarettir anlamı nedir açıklamaya çalışacağız. Yine aynı kelimeyi İslami ve dini olarak değişik farklı isimlerin yorumları ile sizlere yayınlamaya çalışacağız.

Rüyada Yıldız Görmek NedirRüyada Yıldız Görmek Ne Anlama Gelir?

İnsanların şerefli ve değerli olanlarına, evinde birtakım yıldızlar görmek, böyle kimselerin konukluğuna, yıldızı elinde görmek şerefli bir evlada, gökten bir yıldız düştüğünü görmek, oradaki şerefli insanlar için musibet ve belaya, güneş sistemindeki gezegenleri görmek bütün güzel sanatlara, ilim ve ticarete, yıldızların gökyüzünden çekip gittiklerini görmek malının elinden gitmesine, hasta ise vefata, yıldızı çiğnemeden yutmak, iyi kimselerin işine olumlu olarak müdahale etmesine yahut din büyüklerine – Allah korusun- sövmeye, Yıldızı emmek ilim öğrenmeye, Yıldızları gezdirdiğini görmek yönetici olmaya delalet eder.

Rüyada yıldızlı gökyüzü gören kimsenin , mutlu olacağına, şansının iyi olacağına ve para sıkıntısı çekmeyeceğine yorumlanır. Yıldız kayması ise, kötü haber almak demektir.

Yıldızlarla dolu bir gökyüzü gördüyseniz, mutluluğun, şansın, zenginliğin ve sağlıklı bir yaşamın işaretidir. Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır. Rüyada yıldız görmek kişinin tüm hayallerinin gerçek olacağına işaret eder.Yıldızlarla dolu bir gökyüzü mutluluk, şans, zenginlik ve sağlık demektir. Yıldız kayması ise, üzüntü ve sıkıntıdır.

Rüyada Yıldız Görmek İmam Nablusi

İnsanların şereflilerinden birisine delalet eder. Rüyada evinde kendi yanında birtakım parlak yıldızların toplanmış olduğunu gören kimsenin, yanında halktan ileri gelen, ve şerefli insanlar toplanırlar.

Evinde gördüğü yıldızlar parlak değilse, halkın ‘teri. gelenleri ve şereflileri birtakım musibetten dolayı yanında toplanırlar. Elinde bir yıldız gören kimsenin, şerefli bir çocuğu olur. .Bir yıldız çaldığını gören kimse, kıymetli bir şey çalar. Bazen de kalkan çalar.

İlgili Makaleler

Bir kimse rüyada gökten, yere bir yıldız düştüğünü görse, orada şerefli insanlar hakkında bir musibet ve bela meydana gelir.
Yıldızların umumu, şerefli sultanların en kuvvetlisi, alimlerin en bilgini ve bütün insanların en zenginiyle tabir edilir.
Rüyada evinde birçok yıldızların bulunduğunu gören kimsenin, nesli çoğalır.

Rüyada yedi gezegeni görmek, san’at, ticaret, ilim ve saltanata delalet eder. Bunlardan herkesin nasibi kendisinin durumu nisbetindedir. Rüyada ışıklı ve parlak bir yıldız gören kimse, sevinç ve ferahlığa erişir. Ve halkın kendisine olan ihtiyaçlarından dolayı ona itaat ve inkiyat ederler.

Rüyada gökyüzünde yıldız topluluğu görmek

Büyük kısmet ve büyük fırsattır. Başka fırsatlar getirecek güzel bir işin ucundan tutup çekerek daha pek çok imkân yakalamanıza ve o işten büyük kazanç elde edilmesine yorulur. Rüyada yıldız topluluğu görmek, maddi ve manevi isteklerinize kavuşacak, sıkıntılarınızdan kurtulacak, kafanıza koyduğunuz işte başarılı olacağınıza işaret eder.

Rüyada yıldızların hareket ettiğini görmek

Mali olarak çok güçlü hale geleceğine, iş hayatı içerisinde çeşitli atılımlar yapacağına, oldukça kazançlı işler yapacağına, özlem gidereceğine, hayallerini ve arzularını gerçekleştireceğine ve çok mutlu olacağına, maddi olarak uğradığı zararı telafi edeceğine, üzüntülü günlerin sona ereceğine, sevilen bir kişi ile dünya evine girileceğine, evlat sahibi olunacağına, başına uğursuz olayların geleceğine, huzurlu ve mutlu bir yuva kuracağına yorulur.

Rüyada kendini yıldızlara bakarken görmek

Sıkıntılı bir dönemden geçeceğine, çalışmaların büyük başarı ve kazanç getireceğine, ele geçen fırsatların çok doğru ve kazançlı bir şekilde kullanılacağına, rüya sahibinin gözyaşı dökeceğine, hayal kırıklığı yaşayacağına, sonra da içine düştüğü zor durumu olgunca kabul edeceğine, bunu da herkese ilan edeceğine, rekabet halinde olduklarına karşı üstünlük ve güç elde edeceğine, hastalığını yenmeyi başaracağına, mesleğindeki başarısının artacağına, şansının ve kısmetinin yaver gideceğine yorulur.

Rüyada gündüz yıldız görmek

Havanın aydınlık ve gündüz olduğu halde gökyüzünde yıldız gören için ise durum biraz farklıdır. Rezilliğe, büyük hadise ve musibetlere ve tehlikeli hususlara işaret eder.

Rüyada Yıldız Görmek

Rüyada gökyüzünde yıldızları seyretmek

Hayallerine kavuşacağına, mutlu olacağına, rahat bir hayat süreceğine, onlar tarafından yüceltileceğine işaret etmektedir. Aralarındaki bağın daha da kuvvetleneceğine, işlerin daha iyi bir hal alacağına, buna karşılık ani bir haber alarak tüm derdinden ve üzüntüsünden kurtulacağına, sevdiği kişi ile herhangi bir sorun ya da tartışma yaşamayacağına, büyük bir iş yoğunluğu yaşanacağına, başka kişilere iş olanağı sağlayacak bir projeye girileceğine, daha büyük saygınlık kazanılacağına, iş yerinde çok iyi bir mevkiye terfi alınacağına, belalı kişilerden hep uzak durmaya özen göstereceğine tabir olunur.

Rüyada yıldız çiçeği görmek

Mutluluk, huzur, sevinç ve gönül açıcı, size şans getirecek haberlere, rüyada yıldız çiçeğinden yapılmış bir taç görmek ve başına giymek; hayırlı bir evlilik yapacağınıza delalet eder. Rüyada görülen beyaz yıldız çiçeği ahlak güzelliğine, sevince ve huzura delalet eder. Rüyada beyaz yıldız çiçekleri sulamanız; iyilik yapacağınız kimselere, hatırı sayılır kimselerden yardım göreceğinize, bolluk, refah ve berekete erişeceğinize delalet eder.

Rüyada yıldız kaydığını görmek

Rüyada kayan yıldız görmek, halk içinde sevilen ve sayılan bir kimsenin vefatına veya görevini terk etmesine işarettir. Rüyada gökyüzünde birden fazla yıldızın kayması, o toplumun önemli insanların kadrini kıymetini bilmeyip layık olmayan kişilere değer verdiklerini gösterir. Rüyasında büyük bir yıldızın kayması, çok değerli bir kimsenin o yöreyi terk etmesine veya ölmesine; yıldızın kayarak bütün gökyüzünü gezinmesi, önemli bir şahsın birçok yerde bulunup insanları feyziyle bilgilendirmesine işarettir. Rüyada yıldızın kayıp dünyaya düştüğünü görmek ileride büyük bir makam sahibi olacak ve insanların içinde sivrilecek bir kimsenin doğumuna delalet eder.

Rüyada yıldız yağmuru görmek

Atılan adımların boşa çıkacağına, eski bir davanın tekrar açılacağına, hayırsız bir akraba yüzünden diğer akrabalarla ters düşüleceğine, imkânsızı başaracağına, çok büyük bir gayretle çok büyük kazanç sağlayacak duruma geleceğine, parasal sorunlar yüzünden hayallerin kısa süre için askıya alınacağına, deyim yerindeyse kolu kanadı kalkmayacak kadar isteksiz ve halsiz durumlarda bulacağına, alınan borçların ve çekilen kredilerin kısa sürede ödeneceğine, aile bireyleri ile bir soruna karşı ortak çözüm bulunacağına, mutluluğu ve huzuru tatmayı nasip edeceğine, hayırlı bir iş kapısının açılacağına tabir olunur.

Rüyada yedi yıldız görmek

Alim ve şerefli erkeğe işarettir. Bu yıldızların hepsinin düştüğünü görmek, o şehrin alimlerinin vefatına işarettir. Bir kimse yedi yıldızı kendisi ile beraber görse, yahut o yıldızlara karıştığını görse, bir insana dost olur, yahut evladı olur, yahut da bir kadınla evlenir.

Rüyada çoban yıldızı görmek

Güzel, şöhretli ve yabancı bir kadınla, Bu yıldıza uzanmak, onu seyretmek, bu özellikleri bulunan bir kadınla evlenmeye yahut gönül vermeye, Bazen bu yıldız doğru kılavuza, hakka götüren görüş ve kişiye delalet eder.

Rüyada çoban yildizim görmek, güzel kadindir. Bundan dolayi rüyada çoban yildizim gören kimse, halki fitneye düsürerek kendisine yakinligi bulunmayan güzel bir kadini nikah etme arzusunda bulunur. Rüyada çoban yildizi itham edilmeye, oyuna, gülmeye ve güzel elbiselere isarettir. Bir kimsenin rüyada çoban yildizi görmesi, güzel bir kadina isarettir.

Rüyada yaldırık yıldızı görmek

Rüyada yaldırık yıldızı görmek, rüya sahibinin içinde bulunduğu bir ise delalet eder. Çünkü ona bazı kavimler taparlardı Keza yaldırık yıldızının görülmesi, din ve diğer hallerde kendisinde asla hayır olmayan bir kadına delalet eder.

Rüyada yıldız görürken dikkat etmek gerekiyor çünkü galaksimizde yada şöyle diyeyim başımızı yukarıya çevirdiğimiz de milyonlarca yıldız görürüz ve insanlar geçmişte çoğu şeyi bu yıldızları inceleyerek yapmışlar. Bizim bildiğimiz yıldızlar genelde devlet adamlarını, bilmediklerimiz de askerleri ve halkı temsil ederler.

Rüyada ülker yıldızı görmek

İşinde ihtiyat ve temkini esas alan kimseye, Sanatkarların bu yıldızı görmeleri sanatlarının revaç bulmasına delalet eder. Ülker yildizinin yere düstügünü görmek, o sene içerisinde koyun ve sigir gibi hayvanatin helak ve telefine ve meyvelerin az olmasina isarettir. Sanatkarin rüyasinda Ülker yildizim görmesi, sanatinin revaç ve saglam olacagina isarettir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir