Rüyada Yıkmak Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 15.09.2020 07:28

Rüyada Yıkmak Görmek

Rüyada yıkmak görmek genel olarak büyük zarardır. Kişi rüyasında evini yıkıyor ise eşinden ayrılır. Ama yıktığı şey hayırsız bir şeyler ise o zaman feraha kavuşacak demektir.

Cabir’ül Magribi’ye göre; insanin kendi isteği ve kendi eliyle olmayan yıkım rüyası görmek, genellikle mal elde etmekle ve fayda ile yorumlanır. Abdulgani Nablusi’ye göre; rüyasında yıkmak iyi değildir, rüyasında evinin yıkıldığını gören, ölür, veya o derecede bir felakete uğrar.

Kale ve burçları yıkmayı görmek, geçimde darlığa, köprüler ve kemerler yıkmak, toplumun düşüncesine zarar verecek bir kötülüğün olmasına, bir rivayete göre dinde fesada işarettir.

Rüyada bir minareyi yıktığını görmek iyi değildir. Rüyasında Kabeyi yıktıgını gören, İslam’a aykırı bir iş işler. Bir cami veya bir mescidi yıktığını gören, İslam’da fesat ve kötülük çıkarmaya çalışır. Bir köşk veya sarayı yıktığını gören, devlete zarar verir. Bir kilise, manastır veya benzeri bir binayı yıktığını gören, İslam dinine yardımcı ve kafirlere zarar verici olur.

Bir eski ev veya oda veya dükkanı yıktığını gören, keder ve hüzne uğrar. Evini tamamen veya bir kısmını yıktığını görmek, o evde bir insanin öleceğine veya ev sahibinin büyük bir musibete uğrayacağına delalet eder.

Rüyada Ev Yıkmak Görmek

Rüyada Yıkmak Görmek

Bir evin yıkıldığını görmek, o kişinin öleceğine, eski bir evin yıkıldığını görmek, dert ve üzüntüye yorumlanır. Rüyayı kadının evin tavanının yıkıldığını görmesi, kocasının ölümüne yorumlanır.

Bir evin yıkıldığını görmek, ev sahibinin ölümüne işarettir. Bir evi veya eski bir yapıyı yıktığını gören kedere ve sıkıntıya düşer. Bir kadın evinin tavanının çöktüğünü görse, kocası ölür. Bir başka rivayete göre de: Rüyada herhangi bir yeri yıkıp harap etmek, hane reisinin ölmesine işarettir.

Rüyada bir ev veya tarihi bir eseri yıktığını gören kimseye, üzüntü, keder ve ser isabet eder. Bir kimse rüyada kendi üzerine evinin tamamının veya bir kısmının yıkıldığını görse, o evde bir insanin öleceğine veya rüya sahibine büyük bir musibet veya çirkin bir hadisenin erişeceğine işarettir. Rüyada evinin tavanının yıkıldığını gören kadının kocası, ölür.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir