Rüyada Yıkamak Görmek

Son Güncelleme: 18.02.2021 13:46

Rüyada Yıkamak Görmek Ne Anlama Gelir?

Çok çeşitli anlamları ile yıkamak kelimesini rüyasında gören kişi için tabiri ve yorumu ele alınacaktır. Tek başına bir şey ifade etmeyen yıkamak kelimesi önüne yada arkasına sözcükler geldiğinde anlam kazanmaktadır. Ülkemizde görülen rüyalar diğer ülkelerde görülen rüyalarla bir değildir. Mesela Amerika’da birisi kendisini çamaşır yıkarken görmez ama ülkemizde hala el ile çamaşır yıkamak olduğu için görülmesi normaldir. Peki rüyada yıkamak neye işarettir anlamı nedir hep beraber bakalım.

Rüyada Yıkamak GörmekRüyada yıkamak görmek, rüya sahibi için ferah ve sevince içinde yaşam sürmesine delalet eder. Ayrıca bu rüya dinde Salihliğe, hastalıktan kurtulmaya, borcu ödemeye ve gizli olan şeylerin açığa çıkmasına işarettir derler. Rüyada herhangi bir şey yıkadığını görmek, sadaka vermeye, ölen kişinin borcunu ödemeye, vasiyetin yerine getirilmesine, hayatında zulmetmiş olduğu kimselerden helallik istemesine işarettir.

Rüyada birini yıkamak görmek

Rüyada birini yıkadığını görmek, rüya sahibi için hayırlara gidecek bir rüya demektir. Çoğu kez rüyada birini yıkamak, rüya sahibinin temiz, saf duygular içinde olduğunu, yardımsever ve adil bir kişi olduğunu gösterir. Yine bu rüya, mazlum duruma düşmüş, hakkında haksız yargılara varılmış birine yıkanırken yardım ettiğini gören kimsenin, o kişiyi aklamaya yardım edeceği, onu koruyacağı ve yapılan haksızlıklarda savunucu olacağı yorumu yapılır.

Rüyada yer yıkamak

Rüyada yer yıkadığını görmek, zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Ayrıca su temiz ise sıkıntılardan kurtulmaya işaret etmektedir. Yine bu rüya, işlerinde başarısızlığa düşeceğine, kazançlı çıkacağı işlere yoğunlaşacağına, duygularının karşılığını alamayacağına, maddi ve manevi olarak çok zor bir duruma düşüleceğine alamettir.

Rüyada yer yıkamak, sıkıntılı ve zor zamanlar yaşayacağına, üzüntü içinde geçirilecek bir döneme ve maddi ve manevi olarak çok karanlık bir işe gireceğine delalettir. Kişinin rüyada yer yıkadığını görmesi, işlerin günden güne daha kötü bir hal alacağına, çok büyük çalışmalara girileceğine, kazandıklarının ve elde ettiklerinin makbul olmayacağına, eşlerinin kapanacağına rivayet etmektedir.

Rüyada suda bir şey yıkamak

Rüyada suda bir şey yıkadığını görmek, işlerin eskisinden çok daha iyi olacağına, ruhsal olarak kötü bir duruma düşüleceğine, gözyaşı dökeceğine, hayallerinin peşinden gideceğine, ancak akrabalarından birinin destek vermesi sayesinde çok iyi bir hal alacağına işarettir. Yine bu rüya, sıkıntıların ve sorunların yakın bir zaman içinde son bulacağına, çok büyük mutluluklar ve sevinçler yaşanacağına alamettir.

Suda bir şey yıkamak, rüya sahibi için aile hayatına yakın bir zaman içinde çok büyük bereket ve bolluğun geleceğine, kısa süre içinde dünya evine girileceğine, çevresinin kalabalıklaşacağına ve sosyal ilişkilerinin de daha canlı ve daha güçlü hale geleceğine rivayet eder.

Rüyada hortumla bir yeri yıkamak

Rüyada hortumla bir yeri yıkadığını görmek, sorunların azalmasına, şansın açık olmasına, sevdikleriniz ile güzel zaman geçirmeye hayatınızda temiz güzel bir sayfa açmaya delalet eder. Rüya sahibinin kişinin her durum ve koşulda ayakta kalmayı başaracağına, iyiyi ve kötüyü en doğru şekilde ayırt edebildiğine işarettir. Hortumla bir yeri yıkamak, büyük başarılar elde edeceğine ve adından söz ettirecek işler yapacağına, kişinin lüks ve konforlu bir yaşamının olacağına delalet etmektedir.

Rüyada halı yıkamak

Rüyada halı yıkadığını görmek, evinizin bereketinin artmasına ve mal mülk sahibi olmaya yorumlanır. Yine bu rüya ile elinize bol para geçebilir, işleriniz açılabilir. Genelde zenginliğe yorumlanır ve kişinin maddi yönden büyük bir rahata erişmesi demektir. Rüyada halı yıkamak, eğer borçlarınız varsa, yakında tüm borçlarınızı ödeyecek kazancı elde edebilirsiniz demektir. Bu rüya ile maddi endişeleriniz geçmişte kalabilir.

Bekar biri rüyasında halı yıkadığını görürse, zengin biri ile evlenerek mutlu bir yuvaya yorumlanır. Evleneceğiniz kişi eli bol ve sizi mutlu mesut yaşatacak biri olabilir. Eğer evli biri rüyasında görürse, eşinizle ortak bir hayaliniz gerçek olabilir. Birlikte maddi zorlukların üstesinden kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Rüyada bir şey yıkamak

Rüyada bir şey yıkadığını görmek, malın israf edilmesine, sıkıntı ve zorluklardan kurtularak esenliğe ve huzura kavuşmaya, Allah(c.c)’a el açmaya ve rızka delalet eder. Bir şey yıkadığını gören rüya sahibi, yaptığı kötü işlerin ve işlediği günahların af olması için tanrıya yalvaracak ve o günahları tekrar işlememek için yemin edecek demektir.

Rüyada bir şey yıkamak, ferahlık anlamına gelirken bir diğer yandan da zengin olamaya rivayet edilir. Rüya sahibinin şansının, bahtının ve kısmetinin kıskanılacak kadar açık olacağına, hayatının da herkesin imreneceği ve sahip olmak isteyeceği kadar güzel geçeceğine rivayet edilir. İşlerin angarya yükünden kurtulmaya, daha az yorulup, daha az çalışarak eskisinden iki kat kazanç elde etmeye, rahata ermeye, hayra ve bolluğa kavuşmaya ve de düze çıkmaya işaret eder.

Rüyada taş yıkadığını görmek

Rüyada taş yıkadığını görmenin anlamı, kişinin iş ve eğitim alanında yaşadığı sorunlardan kurtulacak demektir. Yine bu rüya, kişinin sorunlarına çözüm bulacağını gösterir. Dertler bitecek ve huzura ereceksiniz. Rüyayı gören kişi evlat sahibi olmak istiyorsa bu hayali gerçekleşecektir.

Taş yıkamak her zaman hayra işaret edip aile içinde de mutluluğu simgeler. Doğru ve dürüst bir şekilde gelir elde etmeye işaret eder. Rüyada pis olmayan taş yıkamak kısmete işaret eder. Kişinin rüyasında taş yıkadığını görmesi, başkalarına olan parasal ödemeleri en kısa sürede yapmaya, huzurlu ve rahata ulaşmaya işaret eder. Kişinin birden fazla kısmete sahip olacağını ve bekar bir kimse ise kısmetleri arasından seçim yapmakta zorlanacağını, evli ise de değerli bir hediye alacağını işaret eder.

Rüyada yıkanan birini görmek

Rüyada yıkanan tanıdık birini görmek, stres altında çalışmak yüzünden bazı sağlık sorunları yaşanacağına ama iyi bir doktora başvurulması ve tedavi bulacağına işarettir. Rüyada yıkanan birisini görmek, sağlıksız ortamlarda bulunmaya devam edilmesi halinde iyileşememe anlamında problemler yaşanacağına delalettir. Yine bu rüya, eskisi gibi sağlıklı olabilmek için, diyet programlarına uyulması ve tıbben kimi problemlerin ortaya çıkarılmasında özenli davranmak gerektiğine işarettir.

Rüyada ev yıkamak görmek

Kişinin boş bir evi yıkadığını görmek yakın zamanda mal, mülk edineceğine, rüya sahibinin maddi açıdan büyük bir rahatlık içinde olacağına ve borçlarından kurtularak, yeni bir hayata başlamak için karar alacağına işaret eder.

Kişinin içinde eşyaların olduğu bir evi yıkadığını görmesi ise, maddi açıdan bir süre daha sıkıntılı günlerin yakasını bırakmayacağına alamettir. Yine bu rüya, bu günlerde azalan bütçesine oranla giderlerini azaltma yoluna gitmesi gerektiğine, yaptığı yatırımların kendisine büyük getirilerinin olmayacağına işarettir. Kişinin rüyasında ev yıkadığını görmesi, aile bireyleri ile arasını düzeltileceğine, dargınlıkların ortadan kalkacağına, kişinin hanede yaşayacağı mutluluklara delalet eder.

Rüyada kirlenmiş ev yıkamak, rüya sahibinin kararlı ve istediği her hedefe ulaşmak için planlı adımlar atan bir kişiliği olduğuna, bu nedenle şu günlerde hayatında yaşadığı sıkıntıları ve karşına çıkan engelleri aşabileceğine işarettir. Ayrıca bu rüya, aile bireyleri ile arasını açan bir takım kimseler olduğuna, rüya sahibinin bu kişilerle sert bir diyalog gerçekleştireceğine, sonunda bu kimseleri hayatından tamamen çıkaracak noktaya geleceğine işaret eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir