Rüyada Yıkamak Görmek

Son Güncelleme: 07.09.2020 19:21

Rüyada Yıkamak Görmek Ne Anlama Gelir

Çok çeşitli anlamları ile yıkamak kelimesini rüyasında gören kişi için tabiri ve yorumu ele alınacaktır. Tek başına bir şey ifade etmeyen yıkamak kelimesi önüne yada arkasına sözcükler geldiğinde anlam kazanmaktadır. Ülkemizde görülen rüyalar diğer ülkelerde görülen rüyalarla bir değildir. Mesela Amerika’da birisi kendisini çamaşır yıkarken görmez ama ülkemizde hala el ile çamaşır yıkamak olduğu için görülmesi normaldir. Peki rüyada yıkamak neye işarettir anlamı nedir hep beraber bakalım.

Eli, yüzü yahut vücudun herhangi bir yerini yıkamak ferah ve sevince delalet eder. Rüyada elbise yıkamak dinde salihliğe işaret eder. Rüyada sarı renkli bir elbiseyi yıkadığını veya o elbisenin sarılığını giderdiğini gören kimse, hastalıktan kurtulur. Bazı tabirciler için elbise yıkamak, borcu ödemeye işarettir, bazıları da gizli olan şeylerin açığa çıkmasına işarettir derler.

Bir kimse rüyada bir ölünün elbisesini yıkatmak için birisini aradığını görürse, o ölünün o insanın duasına veya onun için sadaka vermesine veya borcunu ödemesine yahut vasiyetim yerine getirmesine veya hayatında zulmetmiş olduğu kimselerden helallik istemesine ya da bunlar gibi ölünün mes’ul tutulacağı şeylerde o insana ihtiyaçlı olduğuna işarettir. Eğer ölünün elbisesini bir insanin yıkadığını görse, o ölünün ahirette kurtulması o insan ile mümkün olacağına işarettir.

Rüyada Yıkamak Görmek Ne Anlama GelirRüyada Yıkamak Görmek

Rüyada birini yıkamak görmek

Hayırlara gidecek bir rüya görmüşsünüzdür. Çoğu kez rüyada birini yıkamak, rüya sahibinin temiz, saf duygular içinde olduğunu, yardımsever ve adil bir kişi olduğunu gösterir. Mazlum duruma düşmüş, hakkında haksız yargılara varılmış birine yıkanırken yardım ettiğini gören kimsenin, o kişiyi aklamaya yardım edeceği, onu koruyacağı ve yapılan haksızlıklarda savunucu olacağı yorumu yapılır.

Rüyada yer yıkamak

Zenginliğin ve bolluğun işaretidir. Ayrıca su temiz ise sıkıntılardan kurtulmaya işaret etmektedir.

İşlerinde başarısızlığa düşeceğine, kazançlı çıkacağı işlere yoğunlaşacağına, duygularının karşılığını alamayacağına, maddi ve manevi olarak çok zor bir duruma düşüleceğine, sıkıntılı ve zor zamanlar yaşayacağına, üzüntü içinde geçirilecek bir döneme ve maddi ve manevi olarak çok karanlık bir işe gireceğine, işlerin günden güne daha kötü bir hal alacağına, çok büyük çalışmalara girileceğine, kazandıklarının ve elde ettiklerinin makbul olmayacağına, eşlerinin kapanacağına rivayet etmektedir.

Rüyada suda bir şey yıkamak

İşlerin eskisinden çok daha iyi olacağına, ruhsal olarak kötü bir duruma düşüleceğine, gözyaşı dökeceğine, hayallerinin peşinden gideceğine, ancak akrabalarından birinin destek vermesi sayesinde çok iyi bir hal alacağına, sıkıntıların ve sorunların yakın bir zaman içinde son bulacağına, çok büyük mutluluklar ve sevinçler yaşanacağına, aile hayatına yakın bir zaman içinde çok büyük bereket ve bolluğun geleceğine, kısa süre içinde dünya evine girileceğine, çevresinin kalabalıklaşacağına ve sosyal ilişkilerinin de daha canlı ve daha güçlü hale geleceğine rivayet eder.

Rüyada hortumla bir yeri yıkamak

Sorunların azalmasına, şansın açık olmasına, sevdikleriniz ile güzel zaman geçirmeye hayatınızda temiz güzel bir sayfa açmaya delalet eder. Rüya sahibinin kişinin her durum ve koşulda ayakta kalmayı başaracağına, iyiyi ve kötüyü en doğru şekilde ayırt edebildiğine, büyük başarılar elde edeceğine ve adından söz ettirecek işler yapacağına, kişinin lüks ve konforlu bir yaşamının olacağına delalet etmektedir.

Rüyada halı yıkamak görmek

Evinizin bereketinin artmasına ve mal mülk sahibi olmaya yorumlanır. Elinize bol para geçebilir, işleriniz açılabilir. Genelde zenginliğe yorumlanır ve kişinin maddi yönden büyük bir rahata erişmesi demektir. Eğer borçlarınız varsa, yakında tüm borçlarınızı ödeyecek kazancı elde edebilirsiniz. Maddi endişeleriniz geçmişte kalabilir. Bekar biri rüyasında görürse, zengin biri ile evlenerek mutlu bir yuvaya yorumlanır. Evleneceğiniz kişi eli bol ve sizi mutlu mesut yaşatacak biri olabilir. Eğer evli biri rüyasında görürse, eşinizle ortak bir hayaliniz gerçek olabilir. Birlikte maddi zorlukların üstesinden kolay bir şekilde gelebilirsiniz.

Rüyada bulaşık yıkamak nedir ne demek

Malın israf edilmesine, sıkıntı ve zorluklardan kurtularak esenliğe ve huzura kavuşmaya, Allah(c.c)’a el açmaya ve rızka delalet eder. Rüyasında kendini bulaşık yıkarken gören rüya sahibi yaptığı kötü işlerin ve işlediği günahların af olması için tanrıya yalvaracak ve o günahları tekrar işlememek için yemin edecek demektir.

Rüyada halı yıkamak ne anlama gelir

Ferahlık anlamına gelirken bir diğer yandan da zengin olamaya rivayet edilir. Rüya sahibinin şansının, bahtının ve kısmetinin kıskanılacak kadar açık olacağına, hayatının da herkesin imreneceği ve sahip olmak isteyeceği kadar güzel geçeceğine rivayet edilir. İşlerin angarya yükünden kurtulmaya, daha az yorulup, daha az çalışarak eskisinden iki kat kazanç elde etmeye, rahata ermeye, hayra ve bolluğa kavuşmaya ve de düze çıkmaya işaret eder.

Rüyada bebek yıkamak

Rüya sahibi iş ve eğitim alanında yaşadığı sorunların üstesinden gelecektir. Rüyada bebek yıkamak sorunların çözüm bulacağını gösterir. Dertler bitecek ve huzura ereceksiniz. Rüyayı gören kişi evlat sahibi olmak istiyorsa bu hayali gerçekleşecektir. Bebek yıkamak her zaman hayra işaret eder. Aile içinde de mutluluğu simgeler.

Rüyada yün yıkamak

Doğru ve dürüst bir şekilde gelir elde etmeye işaret eder. Rüyada pis olmayan temiz ve yumuşak yün görmek kısmete işaret eder. Rüyada yün başkalarına olan parasal ödemeleri en kısa sürede yapmaya, huzurlu ve rahata ulaşmaya işaret eder.

Kişinin birden fazla kısmete sahip olacağını ve bekar bir kimse ise kısmetleri arasından seçim yapmakta zorlanacağını, evli ise de değerli bir hediye alacağını işaret eder. Yün yıkamak aynı zamanda kişinin çok beklenmedik ve ani bir şekilde evleneceğine de işarettir. Yün yıkayan kişi rüya sahibinin kendisi ise, işinden elde ettiği gelirin çok daha fazla olacağına delalet eder. Yünleri kendisi yıkayan kişi bol şansa sahip olur ve sık sık yolculuklara çıkıp, hayırlı haberlerle döner.

Rüyada saç yıkamak

Rüyayı gören kişinin, kendisi ile ilgili çekincelerini ortadan kaldırması sayesinde hem iş için hem aile hayatı için güzel ve başarılı atılımlar yapacağına, iş dünyasında kendisini kıskanan ve işlerini baltalayan kişileri yenilgiye uğratacağına ve aydınlık ve ferah günlerin yakında olduğuna alamettir.

Rüyada yıkanan birini görmek

Rüyada banyo yapan tanıdık birisini görmek stres altında çalışmak yüzünden bazı sağlık sorunları yaşanacağına ama, iyi bir doktora başvurulması ve tedaviyi desteklemek için vücudu fazla yormamaya gayret etmek ile beraber kaybolan sağlığın yerine geleceğine tabirlenmesi muhtemel bir rüyadır. Rüyada yıkanan birisini görmek sağlıksız ortamlarda bulunmaya devam edilmesi halinde iyileşememe anlamında problemler yaşanacağına, eskisi gibi sağlıklı olabilmek için, diyet programlarına uyulması ve tıbben kimi problemlerin ortaya çıkarılmasında özenli davranmak gerektiğine işaret eden bir rüya olarak tabirlenir. Rüyada banyoda yıkanan birini görmek sürekli olarak kullanılan ilaçlardan kurtulmak amacıyla, spor yapılıp, sağlıklı gıda tüketimi yapılmasının yanı sıra, huzur veren kişilerle birlikte olunmasına olan zorunluluğu işaret eden bir rüya olarak yorulur.

Rüyada yıkanan birisini görmek doktor tavsiyelerine uyulmadığı sürece iyileşememe anlamında problemler yaşanacağına, biran evvel iyileşebilmek için, sağlıklı beslenme alışkanlığının kazanılması ve kimi tıbbi çabaların ortaya konulmasının fazlaca önemli olduğuna işaret eden bir rüya olarak yorumlanır.

Rüyada ayak yıkamak görmek

Mübarek bir kişiliğe işaret eder. Rüya sahibi sevdiği ve kendisini seven insanların değerini bilen, onlar için her şeyi göze alabilecek bir insandır. Bu özelliği çevresindeki insanların takdirini kazanmasını sağlayacaktır. Rüya sahibinin çalışkanlığı, alçakgönüllülüğü onu saygın bir kişi olmasını sağlayacaktır. İnsanlara yardım etmesi hem onları hem de rüya sahibini mutlu edecektir.

Rüyada ev yıkamak görmek

Kişinin boş bir evi yıkadığını görmek yakın zamanda mal, mülk edineceğine, rüya sahibinin maddi açıdan büyük bir rahatlık içinde olacağına ve borçlarından kurtularak, yeni bir hayata başlamak için karar alacağına işaret eder.

Kişinin içinde eşyaların olduğu bir evi yıkadığını görmesi ise, maddi açıdan bir süre daha sıkıntılı günlerin yakasını bırakmayacağına, bu günlerde azalan bütçesine oranla giderlerini azaltma yoluna gitmesi gerektiğine, yaptığı yatırımların kendisine büyük getirilerinin olmayacağına, aile bireyleri ile arasını düzeltileceğine, dargınlıkların ortadan kalkacağına, kişinin hanede yaşayacağı mutluluklara delalet eder.

Rüyada kirlenmiş ev yıkamak rüya sahibinin kararlı ve istediği her hedefe ulaşmak için planlı adımlar atan bir kişiliği olduğuna, bu nedenle şu günlerde hayatında yaşadığı sıkıntıları ve karşına çıkan engelleri aşabileceğine, ayrıca aile bireyleri ile arasını açan bir takım kimseler olduğuna, rüya sahibinin bu kişilerle sert bir diyalog gerçekleştireceğine, sonunda bu kimseleri hayatından tamamen çıkaracak noktaya geleceğine işaret eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir