Rüyada Yetim Görmek

Son Güncelleme: 31.12.2020 15:13

Rüyada Yetim Görmek Ne Anlama Gelir?

Babası ölmüş olan çocuğa yetim denir. Öksüz, annesi ölmüş, yetim ise babası ölmüş çocuk. Öksüz kelimesi, hem annesi hem babası ölmüş çocuk anlamında da kullanılır. Rüyada yetim görmek nedir burada açıklamaya çalışacağız. Çeşitli anlamları ile rüyada kendinin yetim olduğunu görmek, yetim yeğen görmek, yetim kalmak gibi, doyurmak, başını okşamak, sahiplenmek sevindirmek gibi görülen rüyalar ne manaya gelir yazmaya çalışacağız.

Yetim yahut öksüz kaldığını görmek hor ve hakir görülmeye, yetim görmek, düşmanında alacağı varsa, ona galip gelip hakkını almaya, yetimin başını okşamak yahut ona yemek yedirip himayesine aldığını görmek dünya ve ahiret mutluluğuna delalet eder. Rüyada yetim sevindirmek, rüya sahibinin sevineceğine, sıkıntılarından kurtulacağına delalettir.

Rüyada yetim biri görmek, düşünmeden yaptığınız hareketler nedeniyle çevrenizdeki insanlara zarar verir demektir. Rüyada yetim gören kimse iyilik yapmalıdır. Kişi kendisini yetim görürse sıkıntı alır. Rüyada babası ölmüş bir kimseyi görmek, ona yardım etmek, onu sevindirecek hareketlerde bulunmak, büyük bir sevinçle ve mutlulukla yorumlanır.

Rüyada yetim görmek

Rüyada Yetim Görmek

Rüya sahibinin toplum tarafından dışlanmasına, küçük görülmesine ve yaptığı işlerin insanlar tarafından ilgi görmemesine delalet eder. Yapılan bir hatanın geri dönüşünün olmadığına ve uzunca bir süre bu şekilde sorunlar yaşanacağına yorumlanır. Aynı zamanda, rüyayı gören kişinin eskiden çok rağbet edilen biriyken artık kimse tarafından umursanmadığına ve yaptıklarının kabul görmediğine işaret eder.

Rüyada yetim birini görmek, yapılacak hareketlerin, sorunlara yol açacağına ve bu sorunların aile bireylerinin de canını sıkacağına delalet edilir. İş hayatında yapılan hatalar yüzünden mali sorunlara yaşanmasına, işlerin kötüleşmesine ve çalışma alanı değiştirmeye yorumlanır.

Rüyada öksüz görmekRüyada öksüz görmek, iş kurarak işsizlere iş imkanı sağlayacağınızı işaret eder. Sürekli maddi rahatlık içinde yaşayacağınıza yorumlanır. Bir yetimhaneyi ziyaret etmek, iyi arkadaşlarınızdan çok güzel haberler alacağınıza yorumlanır. Rüyada öksüz bir çocuk görmek, başka insanlardan yararlanacağınız anlamına gelir. Bu rüya, muhtaç duruma düşebileceğinizin de işaretidir.

Rüyada yetim sevmek

Ailesinin kararları ile yaşamak zorunda kalacağına ve bu durumun kendisine büyük bir mutsuzluk getireceğine, böylece hayatının kolaylaşacağına işaret etmektedir. Rüyada bir öksüz sevdiğinizi görmek, işlerinizin hiç bir aksama olmadan yolunda gideceğine alamettir. Rüyada öksüzü üzerek ağlatmak; işinizin bozulacağına işarettir.

Rüyada yetim doyurmak

Gelecek hayırlı haberlerin, mutlu günlerin müjdesi olarak tabir edilmektedir. Bir kimse rüyasında yetim bir kız çocuğunu doyuruyorsa, bu rüya alınacak tez hayırlı habere yorulur. Rüyada görülen yetim erkek çocuğu ise, güce ve kudrete yorulur. Bu rüyanın sahibi ummadığı maddi ve manevi bir güce sahip olacaktır.

Rüyada yetim sahiplenmek

Rüyasında yetim kalmış bir çocuğu evlatlık edinen ve onun bakımını üstlenen kişinin dünyada ve ahirette mutluluğu daim olacaktır denir. Rüyada bir öksüzü okşamak veya ona bir hediye vererek gönlünü almak, hayırlı bir işe girişerek çok menfaat sağlayacağınıza işarettir, öksüzü ağlatmak, işlerinizin bozulacağına delildir.

Rüyada başı okşamak

Yüzünün güleceğine, şansının döneceğine, kısmetinin de açılacağına, işinde zarar edeceğine, maddi gücünü kaybedeceğine, zor durumlara düşeceğine, üzüleceğine ve hatta hastalanacağına, kurtuluşu yakalayacağına, hayatının bu sayede güzelleşeceğine, mutluluk ve huzur getirecek bazı adımların atılacağına, hayat içinde tertemiz bir sayfa açılacağına, sorunların ve sıkıntıların çözüleceğine, kendisini hiç olmadığı kadar sıkışmış hissedeceğine ve yoğun bir duygu seline kapılacağına, üzüntülerinin ve yaşadığı zorlukların artacağına, alışık olmadığı, bilmediği bir durumla baş başa kalarak zor günler atlatacağına, hayat içerisinde çok büyük darbeler alabileceğine delalet eder.

Rüyada yetim kimsesiz çocuğu görmek

Her zaman çok başarılı olacağına, yatırım yapabilme imkânı elde edeceğine alamet eder. Rüyasında öksüz kaldığını görerek ağlayan kimse sevdikleriyle birlikte güzel bir hayat sürecek demektir. Rüyada öksüz kalmak, aşağı görülmeye işarettir. Rüyada öksüz gören kimse, düşmanına galip gelir.

Rüyada yetim olduğunu görmek

Korkularını ve şüphelerini yeneceğine, eş, dost ve akrabaya da çok güzel fırsatlar yaratacak çalışmalar gerçekleştirileceğine işarettir. Rüyada yetim kalmak, başkaları tarafından küçük görülmeye, dışlanmaya delalet eder. Rüyada kendisini yetim görmek, daima maddi bakımdan refah içinde yaşayacağınıza ve dostlarınız tarafından çok sevileceğinize işarettir. Bir yetimhaneyi ziyaret etmek, dostlarınız tarafından çok iyi haberler almaya ve işinizin gelişip ilerlemesine işarettir.

Rüyada yetim kıza bakmak

Rüyasında yetim kız çocuğu gören kişinin hayırlı bir evlat sahibi olacağına, anne ve babasına sadık bir evlat yetiştireceğine delalet etmektedir. Bundan başka rüyasında öksüz erkek çocuğu gören kişinin iş hayatında sıkıntıya düşeceği, bu durumun aile fertleri tarafından hoş karşılanmayacağına delalet etmektedir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 5 / 5. Kullanılan oy: 4

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir