Rüyada Tuz Görmek

Rüyada tuz görmek ne anlama gelir? Kişinin rüyasında tuz görmesinin anlamı ve yorumu nedir? Rüya yorumcuları tuz rüyasını nasıl açıklamışlardır?

Son Güncelleme: 05.02.2021 15:45

Rüyada Tuz Görmek Ne Anlama Gelir?

Hayırlı kısmettir. Kişi bütün sıkıntılarından, dertlerinden, hastalığından kurtulur. Rüyada bir yemeğe tuz ekmek bolluk, bereket, zevk, ağız tadıdır. Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz fakat, çevrenizin ve içinde bulunduğunuz durumunuz şartların buna pek izin vermemesi canınızı sıkıyor. Tuz yediğinizi görmeniz, sevgilinizin ihanetine uğrayıp, ondan ayrılacağınız anlamına gelir.

Rüyada tuz görmek, para ve mal kazanmak, hayırlı bir işe girmek, evleneceğiniz kişinin ailesine ve size bağlı birisi olmasına işarettir. Ayrıca bu rüya mal ve nimetle yorumlanır. Rüyada tuz, zahmetsiz ve emeksiz mala, iki dargın kimse arasında görülen tuz da onların barışmalarına işarettir.

Takvaya, hayır ve nimete, zahmetsiz rızka, emniyet ve güvene, güzel kadına, iki hasım arasında görülen tuz bu düşmanların barışmasına, tuzcu görmek, mal sahibi, ara bulmayı seven birine delalettir.

Tuz ekmek yemek yoksul yaşamaya delalet eder. Rüyada tuz gören kişi yaşamında bazı değişiklikler yapmak istiyor; ancak çevresindekiler buna izin vermiyor demektir. Rüyada tuz görmek etrafınızda iki yüzlü insanların olduğunu da bildirir. Hayatınızda değişiklikler yapmak istiyorsunuz, fakat çevrenizin ve içinde bulunduğunuz şartların buna izin vermemesi canınızı sıkıyor.

Kirmani’ye göre, rüyada tuz satın aldığını veya kendisine verildiğini gören para bulur. Rüyayı gören hasta ise iyileşir. Ebu Sait El-Vaiz’e göre, rüyada beyaz tuz görmek beş şekilde yorumlanır: Gümüş para, terbiye, hayırlı is, çok mal, sadik hizmetçi. Siyah ve kirli tuz da dört şekilde yorumlanır: Sahte para, kötü söz, keder ve hüzün, hareketsizlik.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada görülen tuz, zahmet çekilmeden ele geçirilen maldır. Rüyada iki düşman arasında görülen tuz, onların birbirleriyle barışmalarına işarettir. Bir kimse rüyada bir yerde halkın huzurunun bozulduğunu görse, orada zulüm ve kitlik olacağına işarettir.

Tuz, meşguliyet ve hastalıktır. Beyaz tuz, dünyaca takvalık, hayır ve nimettir. Rüyada ekmek ile tuz yediğini gören kimse, dünyalıktan az bir şeyle kanaat eder. Tuzluk, güzel bir hizmetçiye işarettir. Korku halinde bulunan bir kimse, rüyada tuz görse, emniyete kavuşur.

Rüyada Tuzlamak Görmek

Rüyada bir yiyecek tuzlamak bolluk ve servettir. Ama tuzlanan yiyecek et ise iyi değildir. Bunun yanında tuzlanan balık ise servet büyük olacak demektir.

Rüyada Tuzcu Görmek

Rüyada tuzcuyu görmek, para cinsinden mal sahibi veya insanların arasını ıslah eden bir kimseye işarettir.

Rüyada Tuzluk Görmek

Rüyada görülen tuzluk iyi bir geleceğin habercisidir. İşlerinde yolunda gitmesine, ilerleyen zamanlarda eline geçecek olan mala ve paraya yorumlanır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir