Rüyada Tabak Görmek Ne Anlama Gelir?

Son Güncelleme: 11.09.2020 01:48

Rüyada Tabak Görmek

Rüyada tabak görmek, iyi, hayırlı şeyler, ferah ve sevinçli günler ile tabir olunur. Yaklaşan iyi ve hayırlı olaylara işaret eder. Tabak boş ise iyi bir kısmettir. Dolu ise tabak bolluk, berekettir.

Kadın için tabak görmek erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için de, asil bir kadına işarettir. Eğer tabak mala işaret ederse, o malin değeri uyanıkken o tabağın kıymeti kadardır. Rüyada bir hastanın evinden üstü kapalı bir tabak çıksa ve içinde ne olduğu da bilinmese, o hasta ölür.

Yemek ikram ettiği dost yakına, – tabağın değeri kadar- mala, şiddete ya da çekirgeye, kadın için tabak erkeklerden büyük bir kimseye, erkek için asil bir kadına, tabağın üzerine örtülen (kapak vb.) sırları gizlemeye, hastanın evinden çıkan, içinde ne olduğu bilinmeyen ve ağzı kapalı kap (tabak) onun vefatına, tabakçı, sır saklayan kimseye delalet eder.

Rüyada boş tabak, bir müddet için üzüntüye; dolu tabaksa, küçük olaylarla birbirini izleyen şansa işarettir.

Rüyada Tabak GörmekRüyada tabak görmek iyi, güzel olaylar olacağına yorumlanır. Rüyada temiz, sağlam ve boş tabak alan kişi çok para kazanacağı yeni bir işe atılır anlamındadır. Bir tabağa yiyecek koymak o kimsenin zengin olacağına işaret eder.

Rüyada tabak tutmak, uğur getirir. Rüya sahibi bir kadın ise bu rüya yakında evleneceği anlamına gelir. Kırık tabaklarsa, uğursuzluk getirir.

Tabak bulmak, almak muradının olacağına sevineceğine, zevke delalet eder. Kırmak ise kederle yorumlanır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada tabak görmek, çekirgeye, bazen de şiddete işarettir.

Rüyada temiz, sağlam ve boş tabak alan kimse iyi bir işe girer. İşi varsa bir kısmet alır. Bir tabağa yiyecek koymak o kişinin bolluk alacağını haber verir.

Rüyada Tabakçı Görmek

Rüyada tabakçı görmek, insanların sırlarını gizleyen bir kimseye işarettir. Bilinmemesi gereken şeyleri söylememek gerektiğine yada başkasının size verdiği sırrı saklamaya delalet eder.

Rüyada Tabak Örtüsü Görmek

Rüyada tabak örtüsü görmek, kişinin iyi bir insan olduğuna, yine yukarıda yazdığımız gibi başkalarının sırlarını saklayan birisi olmaya tabir edilir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 5 / 5. Kullanılan oy: 1

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir