Rüyada Salatalık Görmek

Son Güncelleme: 27.12.2020 06:18

Rüyada Salatalık Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen salatalık, üzüntü ve kederdir. Bundan dolayı salatalık yediğini gören kimse kendisine ağırlık getiren bir işte çalışır. Salatalık, mevsiminde rızıktır. Mevsimsiz ise hastalıktır, insanın rüyada sabit olarak gördüğü salatalık, mahzun bir çocuktur.

Rüyada salatalık görmek, adi ve devamsız bir rızıktır. Rüya sahibinin satın alıp evine götürdüğü salatalık, hanımının hamile olduğuna işarettir. Salatalık kolay elde edilen bir rızka işarettir.

Mevsiminde görmek rızka, mevsimi dışında üzüntüye ve hastalığa, eşi hamile olan kimsenin salatalık görmesi kız çocuğuna alamettir. Kesilmiş salatalık hasta için şifaya, onu ikram eden ve ikram olunan için hayır ve iyiliğe delalettir.

Salatalık bazen kolay elde edilen rızka, salatalık alıp evine götürmek, eşinin hamile kalmasına; Salatalık tarlası nesli temiz kadına, birbiri ardınca meydana gelecek rızık ve faydaya, Ağaç üzerinde görülen salatalık bidate, cimriliğe, bu sebzenin pahalılaşmasına delalet eder.

Rüyada salatalık görmek, eşinin hamile kalıp çocuk doğuracağına yorumlanır. Hanımı hamile olan bir kimse rüyada salatalık yediğini görse, bir kız çocuğu olur. Rüyada salatalığın bıçakla kesilmesi hasta için iyidir. Salata, ikram edene de edilene de iyidir, hayırdır.

Rüyada hıyar görmek, kişinin başkalarının tutumu yüzünden zor durumda kalacağına işaret eder. Kişi hıyarı yerse, iftiraya uğrar. Vaktinde olmak şartıyla taze hıyar görmek, güzel sözler işitmeye, veya bir kadının kendisini sevmesine, bu hıyardan yediğini görmek, o kadınla evlenmeye ve murada ermeye delalet eder. Ebu Sait ve Kirmani üstatlara göre, rüyada hıyar görmek, her şekilde hayırlıdır. Menfaat ve bol kazanca delalet eder.

Rüyada Salatalık Tarlası Görmek

Rüyada salatalık tarlası görmek, birbirini takiben meydana gelecek rızık ve faydalara işarettir. Bazen de nesli temiz bir kadına, işarettir. Rüyada bir salatalık tarlasına sahip olan veya oraya hükmeden i kimse, mal sahibi, düşmanı onun yanında zelil ve perişan olur.

Eğer fakirse, zengin; bekarsa, evlenir; talebe ise, çeşitli ilim tahsili yapar. Günahkarsa, tövbe eder ve yaptığı tövbesinin meyvesini de hayır olarak görür. Salatalık gibi şeyleri ağaç üzerinde görse, dinde bidate, zulme, cimriliğe veya bunların pahalılaşmasına ve üzerinde gördüğü ağacın meyvesinin noksanlığına işarettir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir