Rüyada Sakal Görmek

Rüyada Sakal Görmek Ne Anlama Gelir?

Bu türden rüyalar hem erkekler için hemde kadınlar için oldukça anlamlıdır ve o yüzden gören kişinin cinsiyetine göre değerlendirilmesi gerekir. Bizim kültürümüz açısından sakal hastalık olarak görülse de yabancılara göre ise başkalarının üzerinde güç ve itibarın simgesidir.

Görülme yaşını dikkate alırsak böyle rüyaları görenlerin büyük bir bölümü erkek ve 30 yaşının olmaktadır. Sakalın görülme şeklide çok önemlidir çünkü uzun ise farklı, kesiliyor ise bambaşka bir anlamı olacağı için nasıl gördüğünüzü mutlaka düşünün.

Şimdi bütün bu ögelerden bağımsız olarak tek başına sakalı daha sonra sakal görülmesinin farklı şekillerini ele alarak rüyayı yorumlamaya çalışalım.

Rüyada Sakal Görmek

Gücün ve büyüklüğün sembolü olduğu için iyi bir alamet olarak kabul edilebilir. Fakat dikkatli olmalısınız çünkü yakında bir rakibiniz çıkacak ve siz onunla her konuda sınanmaya tabi tutulacaksınız. Gücü kazanmak yada elinizde tutmak için biriyle amansız bir mücadeleye girecek ve bu savaşta oldukça fazla yara alacaksınız demektir. Biraz içiniz karardı ama şimdi de iyi şeyler söyleyelim isterseniz.

Rüyada sakal görmek, kazanılan parada artışa, malında çoğalmaya ve kişinin etrafındaki itibarının artmasına işarettir. Sizi insanların gözünde yükseltecek işlere imza atacak ve bunların sonucunda da çevrenizdekilerin size bakışı olumlu yönde değişecek demektir.

Biz bu konuyu oldukça yoğun değişik rüya yorumcularının söylediklerine bakarak araştırdık ve büyük bir bölümü, rüyada sakal görülmesini iyi durumdayken daha kötü bir duruma düşmeye, üzüleceği olaylar yaşanmasına, yaptıklarından veya hatalarından pişmanlık duymaya diye okuduk.

Rüyada Sakallarını Kestiğini Görmek

Rüyada Sakal Kesmek

Birinin rüyasında sakallarını kesmesi yada sakal traşı olduğunu görmesi, parasal gücünde bir azalma anlamına gelir. Yarınını düşünmeden ve elindekini hesaplamadan yapılan harcamaların kişiye olumsuz yansıyacağı, maddi olarak güçlük çekeceğine yorumlanır.

Rüyada sakal tıraşı olduğunu gören kimse, kendisiyle yada işiyle alakalı konularda kararlar almak zorunda kalacağına ve bundan dolayı sıkıntıya düşeceğine, sadece kendini değil etrafını da etkileyeceğine delalet eder. Sakalın azlığı rüyalarda hep kötü olarak yorumlanmış maddi kayıplar olarak belirtilmiştir.

Rüyada Sakallı Kadın Görmek

En fazla görülen rüyalardan birisi olan sakalı olan kadın, iki farklı şekilde anlamlandırılmıştır. Birincisinde, erkeklerin yaptığı işe yapacak beceriye sahip birisine, kendini korumaya, iffetine namusuna sahip çıkarak çalışmaya, çevresinin saygısını kazanan birine delalet eder. İkincisinde ise, hoş karşılanmayacak şeyleri yapacağınız için etrafınızın sizi ayıplayacağına, küçük düşeceğinize yorumlanmıştır.

İlgili Makaleler

Tanıdığınız bir kadının sakallı olduğunu görmeniz ise, o kişinin zor günlerinde kendisine yardımcı olmanız gerektiğine, yakında istemediği olaylarla karşılaşacağına, zor günler geçirip üstesinden geleceğine yorumlanır. Kısaca sizin o kişiye destek olmanıza yorumlanır.

Bir erkek sakallı bir kadını rüyada görürse, sağlığı bozulabilir. Ek olarak, bu rüya ilişkinizde çok ciddi sorunlar yaşanacağının belirtisi olabilir.

Sakalla İlgili Diğer Rüyalar ve Yorumu

Sakalınızın çekildiğini görürseniz, kötü ve riskli bir işe katılmaya mecbur kalabilirsiniz. Bundan kurtulmak için çok değerli bir şeyi feda etmeniz gerekecek.

Sakal taradığını görmek, işinizde yada başka şeylerde yükselmenin ve kibirlenmenin sizi zora sokacağına alamet eder. Ayrıca çok sevdiğiniz arkadaşlarınız ile aranız açılabilir.

Sakallı beyaz saçlı yaşlı adamı görürseniz, eski sorunların tekrar gün yüzüne çıkacağına ve onları halletmek için gece gündüz çaba sarf edeceğinize işaret eder. Çok kısa sakal, her açıdan yoksulluğu, sefaleti ve zor yaşamı simgeler.

Beyaz sakal görmek, işte sürekliliği, prestij ve saygınlığı yeniden kazanmayı gösterir. Gri sakal, sıkıntı ve üzüntü belirtisi olabilir. Gerçek olmayan sahte bir sakalınız olduğunu görürseniz, sağlık problemleriniz olabilir veya şans oyunlarında para kaybedebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir