Rüyada Sabah Görmek

Son Güncelleme: 19.01.2021 04:59

Rüyada Sabah Görmek Ne Anlama Gelir?

Sabah olduğunu ve kendisinin de iyilik ve hoşluk içinde olduğunu görmek her türlü sıkıntıdan kurtulmaya; günahkarın tövbe, kafirin iman etmesine, hapisteki kimsenin kurtulmasına, sıkıntıda olanın esenliğe çıkmasına, düşmanı olanın ona galebe çalmasına, vaadini yerine getirmeye, sabahleyin kendini yaramaz ve çirkin hissetmek günah işlemeye, küfre düşmeye, Sabahın erken vakti kısmete, evlenecek ve hayırlı kısmet açılacak kızlara, gafletten ırak olmaya, zikre ve Kur’an okumaya delalet eder.

Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, vaadini yerine getirmeye işarettir. Rüyada sabahın erken vaktini görmek, kısmetli veya evlenecek kızlara, bazen de zikir ve kıraata işarettir. Rüyada insanın sabah olduğunu görmesi, adaklarını, verdiği sözleri yerine getirmesi gerektiğine yorumlanır.

Rüyada sabah olması, işteki sorunların, para sıkıntısının, aşktaki üzüntünün, evdeki huzursuzluğun, çevre ilişkilerinde uyumsuzluğun geçmesi ve kişinin feraha çıkması olarak yorumlanır.

Rüyada Sabah GörmekRüyada sabah görmek; hasta ise sağlığına kavuşacağına, borçlu ise borçlarını ödeyeceğine, kısacası bütün sıkıntılardan kurtulacağına işarettir.

Rüyada sabah olduğunu görmek, hayır kapılarının açılacağına yorumlanır. Rüyasında sabah olduğunu ve ortalığın aydınlandığını gören, bütün keder ve sıkıntılarından kurtulur. Sabah erkenden horoz sesi duymak, mutluluğun ve sevincin nişanesidir.

Sabah güneşi, her derdin bittiğini ve ferahlıkla, mutluluğun geldiğini bildirir. Rüyada sabahın ilk anini (fecri) görmek vaaddir. Sabah olduğunu ve kendisinin o sırada seran çirkin ve mekruh saydığı bir halde bulunduğunu görmek, günahkarlığına delalet eder.

Sabah olup, ortalığın yavaş yavaş aydınlandığını görmek, borçlu için borcunu ödeyeceğine, tüccar ise ticaretinin artacağına, kederli ise gamının dağılacağına, bekar ise evleneceğine işarettir. Kirmani’ye (RA) göre; ziraat yapan çiftçi için sabahın olduğunu görmek çok iyidir. Bu, ürününde feyiz ve bereketin artacağına, bol mahsul alacağına delildir.

Sabah olup, ortalığın ağardığını gören, hasta ise iyileşir. Sabah vakti, cemaatle namaz kıldığını görmek bir yolculuğa çıkmakla yorumlanır. Bu yolculuk genellikle hac yolculuğu olarak tabir edilmektedir, Ibn-i Kesir’e göre; sabah olduğunu görmek, hasta için şifa, borçlu için borcundan kurtulma, tutuklular için tahliye, yolcu için selamet, gurbette olan için sıla ile yorumlanır.

Rüyada Sabah Vakti Görmek

Rüyada sabah vaktini görmek, vaadini yerine getirmeye işarettir. Rüyada sabah vakti ve kendisinin çirkin ve yaramaz bir durumda olduğunu gören kimsenin küfrüne veya günah işlediğine işarettir. Kefil olan bir kimse rüyada sabah olduğunu görse ve o adam da cömertse, kefil olduğu kadar eline malin geleceği müjdelenir. Ziraatçıların sabah olduğunu görmeleri, borca işarettir. Rüyada bir şeyin kaybolduğunu ve şafak sökerken onu bulduğunu gören kimse borçlusu aleyhine iddia ettiği şeyi birtakım kimselerin şahitliği ile ispat eder.

Rüyada sabah vakti gören kimse hasta ise, ölmesi veya iyileşmesi suretiyle hastalıktan kurtulur. Sabah namazını cemaatle kıldığını gören kimse, yolculuğa çıkacağını bekler veya hacca gider ya da beklediği yolculuk, ölüm yolculuğu ise, cennete gider, ameli güzel ve kabri nurlu olur. Bu rüyayı hapsedilmiş bir kimse görse, hapislikten kurtulur, denizde yolculuk etmekten menedilmiş kimse görse, bu mani ortadan kalkar.

Rüyada Seher Vakti Görmek

Rüyada seher vakti görmek tövbeyi gerektirecek bir günah işlemeye, seher vaktinde ‘Bu gece de sabahladık’ dediğini görmek sihir yapmaya yahut kendisine sihir yapılmasına delalet eder.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 5 / 5. Kullanılan oy: 1

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir