Rüyada Para Görmek

Son Güncelleme: 15.09.2020 13:06

Rüyada Para Görmek Ne Anlama Gelir

Hayatımıza girdiğinden beri olmazsa olmazlar arasına giren ve günlük alışverişler olsun, başka harcamalar olsun, maalesef mutlaka herkeste bulunması gereken paranın rüyada görülmesi olayından bahsedeceğiz şimdide. Lidyalılara herkes kızıyordur eminim ama ne yapalım artık hayat onsuz olmuyor. Para, mal ve hizmetlerin değiş tokuşu için kullanılan araçlardan en yaygın olanına verilen isimdir.

Rüyada para görmek neye işarettir ne gibi anlamları vardır açıklamaya çalışacağız. Bu şekilde görülen rüyaları yorumlamak için parayı ne şekilde gördüğümüzü öncelikle anlamamız gerekiyor. Açık söylemek gerekirse deste deste, demir, bulmak, saklamak, almak gibi görüldüğü hali ile bilinmesi gerekiyor. Bunlardan başka yabancı para olması, demir para olması yada kağıt para olması da rüyalar için verilen tabiri değiştirebiliyor.

Rüyada Para Görmek Ne Anlama GelirRüyada Para Görmek

Çok yakında elinize bir miktar para geçeceğine yorumlanır. Rüyada görülen para, yaramaz sözlere, yalan sözlere, düşmanlık ve iki yüzlülük gibi kötü şeylere yorulur. Bir kimsenin rüyada para görmesi, üzüntüye, kedere, darlığa, sıkıntı doğuran davranışa, gösterişe ve kendisine üzüntü vere­cek söze işâret eder. Bayağı rızka, dostlarla görüşmeye, sıkıntıdan sonra rahatlığa, sözün tükendiği yerde maddi im­kanların devreye girmesine veya işi az mükâfatı çok amele işâret eder. Rüyada görülen para, riya ve mücadele ile beraber söylenen sözdür.

Rüyada deste deste kağıt para görmek

Rüya sahibi için kazanç anlamına gelir. Kişinin helal olan ve doğru yollardan ekmeğini çıkarmayı başardığına, eline her ay sabit bir maaş geçtiğine ve bu sayede şikâyet etmeden kendi yağında kavrulduğuna delalet eder. Bu rüya, kişinin maaş gününün geldiğine ve bu sayede toplu bir para alacağına ya da yaptığı işin karşılığı olan parayı alacağına işaret eder.

Rüyada yabancı para görmek

Rüya sahibinin hoşuna gitmeyecek laf, söz ve hakkında çıkacak dedikodulara işaret eder. Bazen kişinin sıkıntı yaratan davranışlarına da işaret eden yabancı para rüyası, sıra dışı bir olayla karşı karşıya kalınacağının da habercisidir. Rüyada yabancı para bazı rüya tabircilerine göre elde edilecek yüksek kazanç ve iş konusunda beklenmedik bir gelir elde edileceğine yorumlamaktadırlar. Rüyada yabancı para harcadığını görmek, rüya sahibinin tanımadığı ve ummadığı birinden sıkışık bir zamandayken alacağı yardıma işaret eder.

Rüyada para saymak

Rüyada para saydığını gören kişinin hayalleri gerçek olur. Rüyada para saymak; kişinin yapacağı işlerde en iyi sonucu elde edip maddi manevi rahatlayacağına ve mutlu olacağına işaret eder. Rüyada bozuk para saydığını görmek ; kişinin çevresinde olan alacaklarını geri alabileceğine, maddi açıdan rahatlayacağına işaret eder. Genel olarak kişinin arkasından çok fazla konuşulduğuna ve bu konuşmaların rüya sahibine vereceği zarara delalet eder. Yine genel olarak sizi temkinli ve dikkatli olmaya davet eder uyarır.

Rüya sahibi asgaride tuttuğu hayallerinin, ideallerinin ve hedeflerinin sorunsuz ve kusursuz olarak gerçekleştiğini görecek ve çok mesut olacak demektir. Rüyada para saymak, rüya sahibinin küçük girişimlerle başladığı işlerin, olabileceğinin en iyisi olması ve rüya sahibine büyük kazanç getirmesi şeklinde de tabir edilir. Rüyada para saydığını gören kişinin hayatı her zaman güzel gelişmelere gebedir.

Rüyada para bulmak

Kişinin rızkının açılacağına delalet eder. Rüyasında para bulan kimsenin gerçek hayatında da eli rahata erer. Rüyada para bulmak, aynı zaman da genişliğe feraha ererek sıkıntıları geride bırakacağınıza yorumlanır. Kişinin rüyasında para bulması, sevdiklerinin desteği sayesinde zorlukların üstesinden geleceğine tabir olunur. Rüyada para bulmak, geçim sıkıntısı çeken kimseler için bolluğa kavuşmaya, kazancı bol işlerde yer almaya ifade edilir. Rüyada para bulmak, sembolü başka bir ifadeyle, başkalarından medet ummaya, bulunduğu konumdan yüksek mertebelere erişmeye delalet eder. Bu rüya aynı zaman da hayata yönelik başlangıçlara, çıkılan yola, açılan sevap kapılarına delalet edilir. Rüyada yırtık para bulmak kısmetinizin kapanmasına, elinizdeki güzellikleri kaybetmeye, başarısız olmaya tabir edilir. Rüyada para bulmak sıkıntılı dönemler atlatacağınıza ve hayata dair doğru planlar kullanacağınıza tabir edilir.

Rüyada para saklamak

Yeni bir kişiyle tanışma ile yorum edilir. Rüya gören kişinin maddi zorluklar karşısında çektiği sıkıntılara da delalet eder. Bu kişinin yaşadığı sıkıntılara çözüm bulmak için çaba göstermediğine kendini hayata bırakıp zamanın akışına göre yaşadığına yorum edilmiştir. Rüyada para sakladığını gören kişinin yaşadığı hayatla ilgili bir çok pişmanlığının olduğuna yorum edilirken; kendini mutsuzluklar içerisinde yıprattığına tabir edilmiştir. Para görmek sıkıntıların daha fazla artacağına, bu sebepten dolayı maddi manevi yaşayacak zorluklara yorum edilir. Kağıt parayı sakladığını gören kişinin hayatında da sakladığı olumsuz olayların varlığına tabir edilmiştir.

Rüyada para almak

Rüyada kağıt para almak, şans ve kısmet olarak nitelenip kişinin rızkının genişleyeceğine işaret eder. Rüyasında kağıt para alan kimse, hak ettiği mala kavuşur. Bu rüya kişiler için elde edilen mala, rızka tabir olunur. Rüyada kağıt para almak, kişinin paradan yana sıkıntısı olmayıp rahat içinde yaşayacağına işaret eder. Rüya sahibi için fayda ve şifa bulmaya delalet eder. Rüyasında para aldığını gören kişi, kendisini sıkıntılara sokan tüm problemlere sonun da çözüm bulacak ve rahata erecek demektir. Hayatı çok güzel olacak ve adı hep başarılarla anılacaktır. Rüyada para almak, rüya sahibinin zengin olacağına ve rahat bir yaşam süreceğine işaret eder. Rüya sahibinin geleceği çok güzel bahtı da açıktır.

Rüyada demir para görmek

Gören kişinin aile hayatında bütün yükün onun üstünde olduğunu gösterir. Bundan dolayı kendini yalnız hissetme ve kederlenmesi manasına gelir. Bazen kötü haberler almak beklediği bir işten güzel sonuç alamamak demektir. Rüyada demir para görmek, beklemediği bir insandan hayal kırıklığı yaşamak anlamında yorumlanır. Ticaret hayatında bir arkadaşının hatası yüzünden sıkıntılara girmek ve kendini aklamak zorunda kalmasıdır. Rüyada demir para görmek, bir insandan nazar almak ve bundan dolayı sıkıntıya düşmek manalarında tabir edilir.

Rüyada Para Görmek İmam Nablusi

Görülen bu rüyanın iki tabiri vardır. Parasal yönden sıkıntıya düşmeye iş hayatında bir takım sıkıntılar yaşamaya yorulur. Bu sorunların ardından gelecek olan fırsatlara feraha çıkmaya ve kurtuluşa ermeye rivayet eder.

Rüyada para vermek

Rüyada birine kağıt para verdiğini gören kişi, gösterişi seven bir kimse demektir. Var olan ya da gelecekte elde edeceği varlığıyla yatıp kalkacak olan bu kimse, bunun gösterişini yapmadan edemeyecektir. Kişi, her ne kadar kendini cömert ve mütevazi olarak tanımlasa da zaman içerisinde egosunun ne kadar yüksek olduğunu kendisi de idrak etmeye başlayacaktır. Kaynak: Rüyada Birine Para Vermek

Rüyada para çalmak

Kişinin sevdiği kimselerin dertlerine ortak olup her konuda onların yanında olacağına, bir çok konuda onlara destek sağlayarak zarar görmemelerine vasıl olacağına yorumlanır. Rüyada para çalmak, bazen de çevrenizde oluşan olaylar karşısında sessizliğinizi bozmaya, hakkınızı savunarak hayırlı kazançlar elde etmenize vasıl olacak atılımlarda bulunmaya tabir edilir. Para çalmak, rüyası aynı zaman da gören kişinin daha önce karşılaşmadığı olaylarla karşı karşıya gelerek panik duruma düşeceğine, zor kararların ortasında kalarak seçim yapma aşamasına gideceğine tabir edilir.

Rüyada para kaybetmek

Gören kişi iş hayatında üstesinden kalkamayacağı olumsuzluklarla karşılaşacağına ve hatta iflas durumuna kadar gelebileceğini gösterir. Rüya sahibinin iş hayatında attığı yanlış adımlar ya da yanlış kararlar yüzünden kısa vadede yaşayacağı maddi sorunlara, kafasında olan endişelerin gerçek bir sorun haline geleceğine, tüm bu sıkıntılardan olaya geniş bir şekilde bakarsa kurtulabileceğine delalet eder. Ancak kişinin bu doğru adımları bulmasının zaman alacağına ve sabırlı olması gerektiğine işaret eder.

Rüyada para toplamak

Bolluk ve bereket anlamına gelir. Hane halkına büyük ferahlık getirecek bir durum yaşanacağına ve yakın zamanda girilmiş ya da kısa süre sonra girilecek bir işte beklenenden daha büyük kazançlar elde edileceğine rivayet edilir. Rüyayı gören kişiyi hayırlı bir kısmet bekliyor demektir.

Rüyada para kazanmak

Kişi için beklenilen güzel hayata ermeye, şansların ve kısmetlerin açık olmasına işaret olunurken, bozuk para kazanmak ise hayal kırıklığı yaşamaya, beklenilen kazanca erememeyi işaret eder. Rüyasında para kazandığını gören kimse, gelecek kaygısı gütmeden hayatını arzuladığı şekilde yaşama şansına nail olur. Rüyada para kazanmak, bazen de şükretmeye, kimseye muhtaç olmadan yaşamaya, ailenizi mutlu edip onları huzur içinde yaşatmaya, paylaşılmaya değer hikayelere sahip olmaya ifade edilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir