Rüyada Öküz Görmek

Rüyada Öküz Görmek Ne Anlama Gelir?

Özellikle tarımla uğraşan kişilerin sıklıkla gördüğü öküz, bir zamanlar için çiftçinin vazgeçilmez hayvanı idi. O yüzden rüyada görülmesi yorumcuların farklı yorumlamalarına sebep olmuştur.Rüya yorumcuları öküzü yorumlarken hayırlı şekilde tabirler yapmışlar fakat görüldüğü yer ve zaman itibari ile rengiyle bu tabir kimi zaman farklılaşmıştır.

Rüyada Öküz GörmekRüyada öküz görmenin anlamı ve yorumu nedir? Birisi rüyasında öküz görürse yada öküz ile alakalı şeyleri rüyada görürse bu ne demektir?

Öküz veya bu cinsten bir hayvan görmek, refaha ve mala kavuşacağını bildirir. Öküz görmek, paranızın ve malınızın artmasına, rahata ermeye yorumlanır. Bulunduğunuz bir toplulukta lider konuma geçeceksiniz demektir.

Öküz almak büyük bir iyilik yapacağınızı işaret eder. Öküz satmak işlerinizin kötüye gideceğini işaret eder. Öküzün sizi kovaladığını görürseniz bu sizi iş yaşamında dertli günler beklediğine yorulur.

Bir lider pozisyonuna yükseleceksiniz. Rüyada bir öküz görmek, yakında evleneceğiniz anlamına da gelir.

Rüyada Öküzgözü Görmek

Sarı renkli, bir çeşit papatya olan bu çiçek devamlı olmayan şeylere yahut küçük yaşta ölecek çocuğa delalet eder.

Rüyada Öküz Görmek Neye Çıkar?

Rüyada görülen öküz, reis, vali, muhtar ve ev reisi ile tabir edilir. Tek öküz, vali için bir sene valiliğine, tüccar ve sanatkar için bir sene; ticarete işarettir. Çok öküzü olduğunu gören, layıksa vali olur. Bir öküze bindiğini gören kimseye ucuzluk ve bolluk gelir. Öküzün üzerine bindiği halde evine sokan insana hayır erişir ve geçimi genişler, içeri soktuğu öküz kırmızı ise, o kimsenin oğlu hasta olur veya ailesi ölür.

Yemek için boğazlanan öküzün eti helal rızıktır. Bir öküz satın aldığını gören kimse, dostlarına ve insanların eşrafına yumuşak söz söylemekle vaziyeti idare eder. İbn-i Şirin, öküzler, arabdan başka insanlarla tabir edilir, demiştir. Sığırın ondörtten fazla olması, harbe, ondan az olması düşmanlığa işarettir. Öküz, san, şöhret, ordu ve cemaat sahibi büyük bir kimsedir. Öküzün eti, o büyük kimse tarafından olan maldır, iç yağı da o seni içerisindeki rızıktır.

Bir kimse rüyada bir öküzün kurt olduğunu görse, adil bir hakim ve kumandanın zalim olmasına işarettir. Beyaz öküz gören hayra nail olur. Öküz onu boynuzlarsa o kimse Allah(c.c)’ın gazabına uğrar.

İlgili Makaleler

Rüyada öküz eti yiyen zengin olur. Öküz kendisini ısırsa hastalığa yakalanır. Bir kimseyi öküz boynuzlarsa, Allah-u Teala Hazretleri o kimseye salih iki çocuk verir. Rüyada üzerine öküzün bağırdığını gören kimse uzak bir yere yolculuk yapar.

Öküz gören kimse fakir ise, güçlük ve sıkıntıya yahut kendisinden üstün rütbede bulunanlar tarafından tardedilip kovulmalarına işarettir. Denizde seyahat eden kimsenin rüyada öküz görmesi, yolculukta basma gelecek sıkıntılara işarettir. Bir kimse rüyada sığır sürüsü görse, o kimseye islerinde güçlük isabet eder. Eğer öküze binse, şanı yüce ve halk arasında şöhret sahibi olur. Kendisinin öküzle veya öküzün kendisiyle konuştuğunu gören kimsenin birisiyle aralarına nefret vuku bulur. Siyah bir öküze bindiğini ve ondan da korktuğunu görse, deniz yolculuğuna çıkar ve yolculukta zahmet çeker Hatta denizde boğulmaya yaklaşır. Fakat bundan kurtulur. öküzlerin bir şehre girdiklerini görmek, yağmaya ve şehre girecek hırsızlara işarettir. Bazıları da, öküz, zalim ve asi bir insana işarettir, demişlerdir. Bundan dolayı, öküzün öldürüldüğünü veya boğazlandığını görmek, zalim ve asilerin helak olmasına işarettir. Öküze bindiğini gören, mala nail olur. öküzü yerine kapatıp muhafaza ettiğini gören kimse o sene hayra nail olur.

Öküzün çok boynuzlu olduğunu görmek, azlık ve çokluk ciheti ile sendere işarettir. Çıplak öküze bindiğini gören kimse hasta olur. Bazı kere de öküz, ahmaklığa, dağınıklık ve gaflete işarettir. Alaca öküz neşe ve sevince, siyah öküz, ululuk ve hasta için şifaya işarettir. Bir kadın kendisinin bir öküze sahip olduğunu görse, kocası kendisine itaatkar ve her hususta kadının hükmü altında olur. Kadın evli değilse evlenir veya kızı varsa onu kocaya verir. Bu rüyayı gören saltanat sahibi bir kimse ise, arzu ve ümit ettiği şeylere kavuşur. Rüyada öküze binmek, tabirce öküzü görmekten daha iyidir.

Bir lider pozisyonuna yükseleceksiniz. Rüyada öküz görmek yakında evleneceğiniz anlamına gelir. Öküzün sizi kovaladığını görmek, iş hayatında sıkıntılı günler yaşayacaksınız. Öküz sağlıklı ve evcilse, hayatınızı kontrol altına aldınız demektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir