Rüyada Ok Görmek

Son Güncelleme: 18.09.2020 01:22

Rüyada Ok Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada görülen ok, bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı, kuvvete işarettir. Ok, hayatınızda birtakım hoş olayların gelişeceğine işarettir. Fakat ok eski veya kırıksa, aşk da birtakım sorunlar yaşayacağınız anlamına gelir.

Düşmana galip gelmeye, bir görev için gönderilen elçiye, bir kimseye yazılan mektuba, Attığı oku hedefe isabet ettirdiğini görmek, çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğun erkek olmasına; diğerlerini için istediği şeyin gerçekleşmesine, elinde ok görmek güce, mal yahut memuriyete, elinden çıkan okun kırılması, üzerine aldığı işlerde acze düşmeye alamet eder.

Kadının ok görmesi kocasına, bir kadının kendine doğru ok attığını görmek, o kadının ok attığı kimseyi sevmesine, onun da, bu kadına gönül vermesine, ok atmak, bir garazdan dolayı ırz ve namus hakkında söz söylemeye ya da elçi ve vekil aracılığı ile bir işin yerine getirilmesine delalettir.

Halkın üzerine ok attığını görmek, onlar hakkında kötü ve yaramaz söz söylemeye, iki grup insanın birbirlerine ok attıklarını görmek, bu insanlar arasında bir ihtilaf bulunduğuna; hangi taraf attığı okları isabet ettiriyorsa, o tarafın davasında haklı, diğer tarafın haksız ve yanlış yolda olduklarına yorumlanır.

Rüyada Ok GörmekRüyada ok görmek, güç, hayırlı haber, iyiliktir. Kişinin hayatta ilerleyeceğini gösterir. Bir hizmet için başka memleketlere gönderilen elçilere, mektuba, düşmana karşı gösterilen başarıya, kuvvete ve söze delalet eder.

Okların konduğu çantayı görmek ise, büyük bir mevkiye sahip olunacagina işarettir. Bir kimsenin üzerinde ok tasidigini görmesi, pek yakinda büyük bir söhrete ulasacagina ve halk arasinda itibar kazanacagina delalet eder. Okun yaya takilarak bir hedefe nisan alindigini veya aldigini gören, bir gençle evlenmege tesebbüs eder. Oku attigini veya atildigini gören kimse evlenir, Bir baska rivayete görede: Eger attigi ok nisana isabet etse, o kimsenin saltanatinda hükmü dogru, adaletli ve insafli olur. Eger attigi ok nisangaha isabet etmediyse, zalim olduguna ve idareciliginde kusur yaptigina isarettir. Eger rüya sahibi tüccar ise, ticaretinde zarar eder. Eger çocugu varsa, kendisine asi olur. Eger hanimi varsa, hanimi itaatkar olmaz. Eger yay kolaylikla egilirse, yukardakinin aksine tabir edilir. Eger yaydan oku atsa ve hedefe isabet etse, temenni ve arzu ettigi seye nail olur. Eger o kimse, takva sahibi ise, iyilikle emir ve emaneti sahibine teslim eder. Rüyada görülen ok, bir hizmet için gönderilen elçi veya mektuba veya düsmana galip gelmeye isarettir. Bir kadin rüyada içine ok ve yay konulan okdanin içinde basi asagi dönmüs bir oku görse, kocasi kendisinden döner. Rüyada görülen ok, düşmana galip gelip zafer kazanmaya da isarettir. Bazi tabirciler, bir kimse rüyada kendi elinde bir ok olduğunu görse, kimse bir memuriyet, kuvvet ve mala nail olur, dediler. Bir kadinin rüyz ok görmesi, o kadinin kocasına işarettir. Rüyada ok, ancak risale mektup içinde yazili olan kelimdere işarettir. Bir kimse rüyada kendisinin attiği okun hedefe isabet etmediğini görse, kimse maksadına kavuşmak için birisini gönderir fakat bunu elde edemez. Ok atarak hedefe isabet ettirdiğini gören kimse eğer çocuk arzu ediyorsa, doğacak çocuğu erkek olur.

Rüyada ok görmek; aşık olup evlenmeye, önemli bir meseleyi çözüme kavuşturmak için birisinin yanında görev almaya, yaydan çıkan okun kırılması; işinizde başarı sağlayamayacağınıza, oku hedefe atıp tutturduğunuzu görmek; çocuk özleminiz varsa bu isteğinizin gerçekleşeceğine işarettir.

Rüyada Okçu Görmek

Rüyada ok yapip satan bir kimseyi gömmek, halkin islerini bozan ve insanlar arasinda söz götürüp götüren gammaz kimselerle yorumlanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada okçuyu görmek, halka gammazlik ile emreden bir casusa isarettir. Okçuyu görmek, sefere, uzUntüye, siddete, harbe ve seriata göre mal taksim etmeye isarettir.

Rüyada Ok Kılıfı Görmek

Rüyada ok kilifi, saliha bir hanima yahut sir ve mal sahibi emin bir kimseye delalet eder. Kindan bir ok çiktigini gören kimsenin erkek bir oglu olur. Ok kini bulan veya satin alan bir kimse, bir kadinla evlenir veya bir hanim alir. Bazilari da, ok kilifi, düsmana heybetli görünmektir, demislerdir. Ok kilifi, bir eyalet ve kaledir. Bundan dolayi kendisine bir ok kilifi verildigini gören kimse, devlet ve velayete nail olur. Ok kilifi velayet sahibi için yine velayettir. Arap için de bir kadindir.

Kılıftan ok çıkarmak rızkın artmasına, erkek evlada; ok kılıfı almak yahut bulmak evlenmeye, bir ok kılıfı verilmesi makam, mevki yahut dünyalığa, Ok mahfazası düşmana galip gelmeye, şeref ve itibara, işsiz kimse için mala, çocuğa yahut söz söylemeye, Okçu görmek dini kurallara göre mal taksim etmeye; savaşa, kavga ve şiddete, üzüntüye;halka gammazlık yapmalarını isteyen casusa delalet eder.

Rüyada Ok Mahfazası Görmek

Rüyada ok mahfazasi görmek, azizlige, yükseklige ve düsmana üstün gelmeye delalet eder. Issiz kimse için bu rüya ise mala, söze ve çocuga delalet eder.

Rüyada Ok Düzücü Görmek

Rüyada ok düzücüsünü görmek, mal veya ruh sebebiyle hile ve desiselere delalet eder. Ok düzücüyü görmek, abid ve zahid bir kimseye delalet eder.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir