Rüyada Karga Görmek

Rüyada karga görmek ne anlama gelir? Kişinin rüyasında karga görmesini yorumcular nasıl açıklamışlardır? Kargalar ile ilgili rüyalar bu haberimizde.

Son Güncelleme: 11.09.2020 05:38

Rüyada Karga Görmek Ne Demek?

Rüyada görülen karga, eski çağlardan beri karanlığı, ölümü, talihsizliği, kötü haber almayı, yaşam değişikliklerinin belirtilerini, korkuyu ve kötü alametleri temsil etmesiyle bilinmektedir. Aynı zamanda kargalar çok zeki kuşlar oldukları için zekayı da temsil ettikleri söylenir.

Kargalarla ilgili rüyalar hem iyi hemde kötü anlamları ile çeşitli işaretler vermektedir. Çoğu insanın günlük olarak gördüğü bu kuşlar, rüyalarımızda pek görünmezler.

Rüyada karga görmekRüyada karga görmek, genellikle yaklaşan bir ölümün alameti olarak kabul edilir veya tanıdığınız bir kişinin sağlığı veya ölümü hakkında kötü haberler almanın belirtisidir. Nadir durumlarda, bu rüyalar kendi ölümünüzün bir önsezisini temsil edebilir.

Rüyada karga görülmesi, genellikle korkuları, olumsuz duyguları, hastalıkları, sağlık sorunlarını, stresi, kaygıyı vb. sembolize eder. Büyük bir keder veya üzüntünün nedeni olabilecek, yakında karşılaşabileceğiniz zorlukların işaretidir.

Çoğunlukla rüyalardaki kargalar, hayatınızda yakında gerçekleşecek bazı önemli değişiklikleri veya halihazırda yaşamakta olduğunuz değişiklikleri duyurur.

Bu kadar kötü şeyin yanında, rüyada kargaların görülmesi iyi bir işaret de olabilir ve genellikle yeni bir şeyler öğrenme arzunuzu gösterir. Ayrıca zekanızın ve gelişmiş sezginizin bir göstergesi olabilirler.

Eski nesil rüya tabircileri rüyada karga görmeyi, sözüne güvenilmeyen, cimri, etrafında sevilmeyen birisi olarak yorumlamışlardır. Çevrenizdeki bu türden insanlardan uzak durmalı ve kesinlikle sözlerine güvenmemelisiniz. Genel olarak bu rüya kaza, boşanma veya sevilen birinin kaybı gibi sizi üzecek durumlarla karşılaşmanıza sebep olabilir.

Rüyada Karga Öldürmek

Kişinin rüyasında karga öldürdüğünü görmesi, iyi bir işarettir ve rakipleriniz veya düşmanlarınızla başa çıkacağınızı gösterir. Diğer taraftan da bazılarına göre olmaması yapılmaması gereken bir şeyi yapacağınıza alamet eder. Haram yollardan kazanılacak paraya ve kolay şekilde elde edilen bu paranın çabucak bitip sizi sıkıntıya sokmasına yorumlanır.

Kısaca söylemek gerekirse, rüyada karga öldürmek, iki şekilde yorumlanmış olup; İlkinde rakiplerinizi yeneceğinizi, ikincisinde ise, kötü bir şey yapıp sonrasında çok büyük sıkıntılar çekeceğinize delalettir.

Rüyada Karga Sürüsü Görmek

Birinin rüyasında karga sürüsü görmesi, etrafınızda sizin kafanızı karıştıran, yaptıklarıyla sizi engellemeye çalışan birisine delalet eder. Rüyada karga sürüsü görmek, saflığınızı ve başkalarından kolayca etkilendiğinizi gösterir. Bir başka yoruma göre ise, önümüzdeki zamanda ailenizden veya akrabalarınızdan birinin ölebileceğini gösterir.

Rüyada Siyah Karga Görmek

Rüyada siyah karga görülmesi, etrafınızdaki sizi çekemeyen kötülüğünüzü isteyen, kötü niyetli insanlar olduğuna işarettir. Bu türden insanlardan uzak durulması gerektiğini anlatan uyarı niteliğinde olan bir rüyadır. Rüyada siyah karga görmek, başınıza gelecek üzücü bir durum, alacağınız kötü bir haber, sizin için değerli olan bir şeyi kaybedeceğiniz anlamına gelir.

Karga İle İlgili Diğer Rüyalar ve Anlamları

Karga avlamak, iyi halden kötü duruma düşmeye, varlıktan yokluğa işarettir. Karga ile konuşmak ise, üzüleceğiniz bir olaydan sevineceğiniz başka bir olayın başınıza gelmesine denir. Ayrıca yine konuşan kargalar, size yanlış bilgiler veren, niyeti kötü insanları temsil eder. Bir karga tarafından takip edilmek ise, eşinizin size ihanet etmesi anlamına gelir.

Kargayı kovaladığını görmek, kötü bir şey yapacağınıza ve sonrasında bunun farkına varıp üzülmeye delalettir. Karga kovalamak, ailevi durumlarla kişinin başının ağrımasına yorumlanır. Ailedeki bazı kişilerle aranızın bozulacağına, sonrasında ise barışmaya alamet eder.

Sizi kovalayan bir karga görmek ise, hayatınızda bir suç veya bazı kötü şeyler işlemeyi ve yasalar tarafından cezalandırılmaktan korkmayı ifade eder. Rüyada karga saldırısı görmek, çevrenizdeki kötü insanları, iş için çıkacağınız seyahatleri anlatır. Ayrıca bu seyahatler yüzden ailesine gerekli vaktini ayıramadığına yorumlanır.

Sizi bir karganın ısırması, karşınıza çıkan zorlukları ve bu durumları başınıza getiren düşmanlara, mutsuz olacağınıza, çok üzüntü duyacağınıza delalet eder. Sevmek ise, yanınızdaki insanların gerçek yüzlerini göremediğinize, farkında olmadan bütün sırlarınızı bu kötü niyetli kişilere verdiğinize işaret eder.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir