Rüyada Boy Görmek

Son Güncelleme: 09.10.2020 22:55

Rüyada Boy Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüya tabirleri yorumları

Boyun aşarı derecede uzaması ecelin yaklaşmasına, normal olarak uzaması arzu edilen şeye nail olmaya, Boyun kısalması zillete ve sıkıntıya düşmeye delalet eder.

Rüyada boyunun uzadığını gören hasta olur. Boyunun kısaldığını görmek, rızk darlığına işarettir. Rüyada bir kişi ile boy ölçüştüğünü gören bir sınava girer. Bu ölçüde kendi boyu, ölçüştüğü kimsenin boyundan uzunsa sınavı kazanır; boyunun olanından çok uzun göklere doğru çıkarcasına uzadığını görenin ömrü uzun olur.

Boyunun cücelerden daha kısa olduğunu görenin eceli yaklaşmıştır. Bir başka rivayete göre de: Rüyada boyunun uzun olduğunu görmek, fitneye bazen bencillik, kuvvet, kudret ve zenginlikle iftihar etmeye işaret eder. Uzun olan boyun kısa görünmesinde hayır yoktur. Çünkü bu rüya, sahibinin itibardan düşmesine veya ecelinin yaklaşmasına işaret eder.

Bir kimse rüyada boyunun haddinden fazla uzadığını görse, o kimsenin göğe doğru yaklaşmasından dolayı ecelinin yakınlığına veya rütbe ve makamından düşmesine işaret eder. Memur olan bir kimse boyunun kısa olduğunu görse memuriyetten alınır veya istediği şeye kavuşmasının mümkün olmadığına işaret eder.

Rüyada görülen boy kısalması, muhakemede veya münakasa yapmaktan aciz kalmaya işaret eder. Boyun küçülmesi, savaş ve düşmanlıkta perişanlık ve zillete işaret eder. Rüyada görülen boy uzunluğu, memuriyet talebinde bulunan kimse için istek ve arzusuna kavuşmasına işaret eder.

Rüyasında boyunun uzadığını görmek, mevki ve rütbesinin artacağına, bilgisinin çoğalacağına delalet eder. Rüyayı gören bir devlet isinde çalışıyorsa, bulunduğu isin hayrını görür ve mevkii yükselir. Rüyasında boyunun gereğinden çok fazla uzadığını görmek, yakında öleceğine, gereğinden fazla kısaldığını görmek ise ömrünün uzayacağına işarettir.

Rüyasında, aslında kısa olan boyunun normale geldiğini görmesi, cimriliğe delalet eder. Rüyasında normalden uzun olan boyunun kısaldığını görmek, bulunduğu mevkiden atılacağına, halk gözünde itibarinin azalacağına işarettir. Bir başka rivayete göre de: Rüyada uzadığını gören kimsenin, ilim ve mali artar. Rüyayı gören Devlet reisi ise, saltanatı kuvvetlenir, gidişatı güzel olur. Tüccar ise, ticaretinde kar eder.

Bir kimse rüyada boyunun aşırı derecede uzadığını görse, ecelinin yaklaştığına ve bulunduğu rütbeden düşeceğine işarettir. Bir melik rüyada boyunun uzadığını görse, o melikin ülkesi daim ve düşmanlarına galip gelir. Eğer mülk istiyorsa nail olur. Rüyada boy uzaması, ömrün uzunluğuna işarettir. Eğer aşırı derecede uzarsa, rüyayı görenin ölümüne işarettir. Rüyada kısa olan boyun uzaması, fitneye işarettir. Bazen de cimriliğe, kuvvet ve zenginlikle yardıma işarettir.

Puan ver ve yorum yap

Ortalama puan 0 / 5. Kullanılan oy: 0

Bu yazıya ilk puan veren siz olun.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir