Rüyada Azrail (a.s.) Görmek

Rüyada Azrail görmek ne demek? Rüyada Azrail ile konuşmak yorumcular tarafından nasıl tabir edilmiştir? Azrail ile ilgili rüyalar bu yazımızda.

Bu sayfada

Rüyada Azrail Görmenin Anlamı ve Yorumu?

Bu tür rüyaların açıklamasını yapmadan önce öncelikle konumuz hakkında biraz bilgi verelim ki neyin ne olduğu biraz daha anlaşılsın. Zamanı geldiğinde Allah’ın (c.c) emriyle insanların canını almakla görevli olan ölüm meleğinin ismi olan Azrail rüyada görülürse iyiye yorulmaz.

Rüyada Azrail görmek, uzun bir ömre sahip olmaya, şehit olmanın kendisine nasip edildiğine, zor koşullardan geçerek bir hayat yaşamaya ve bir nedenden dolayı aşırı şekilde korku duymaya işarettir. Rüyada Azrail görmenin yorumu ve açıklamasını maddeler halinde söylemek gerekirse şöyle bir dizilim ortaya çıkar.

  • Korku duymak
  • Şehit olmak
  • Uzun bir ömür sürmek
  • Ayrılık yaşamak
  • Sözünü tutmamak
  • Hapse girmek
  • Hak yemek
  • Hastanın ölümü
  • İflas etmek
  • Geçim sıkıntısı çekmek

Yukarıdan yazılanların hepsi Azrail rüyasının anlamını içerir ve dikkatle bakılırsa insana iyi gelecek şey çok azdır. Bu yüzden bu rüya pek hayra alamet değildir. Şimdi başka başlıklarla bu rüyayı değerlendirelim.

Rüyada Azrail Görmek ve Konuşmak

Rüyada Azrail’le konuştuğunu gören kişinin, unutamayacağı ve korku dolu anları yaşayacağı bir şeylerin olacağına, başına türlü belalar geleceğine delalettir. Rüyada Azrail görmek ve konuşmak, evinde mutluluğun, huzurun kaybolmasına, şiddetli tartışmaların yaşanmasına, belkide bunun sonucunda ayrılmanın eşiğine gelmeye yorumlanır.

Rüyada Azrail görmek ne anlama gelir?Rüyada Azrail görmek, geçim sıkıntı çekmeye, işlerin yolunda gitmemesi sonucu iflasın eşiğine gelmeye, hasta birisi var onun ölümüne ve yaptığı bir yanlıştan dolayı hapse girmeye alamettir.

Rüyada Azrail’i Beklediğini Görmek

Rüyada Azraili beklemek, başına gelecek olan kötü olaylardan dolayı yaşama sevincini kaybetmeye, hayallerinden ümidini kesmeye, depresyona girmeye işarettir. Mutsuz olmaya, ne iş yapmaya kalksa önüne engeller çıkmasına, hayatının en kötü zamanlarını geçirmeye delalet eder.

Rüyada Azrail’i Siyah Görmek

Rüyada Azraili siyah görmek, ne olacağını bilemediği zamanlar geçireceğine, önünü göremediği işlere girmeye, istediği hiç bir şeyin olmamasına, kendisini seven birisinin kalmasına ve yalnız başına kalmaya alamettir.

Rüyada Azrail’i Can Alırken Görmek

Azrail rüyaları içerisinde yorumu en güzel olanı belkide budur. Ömrünüzün uzun olacağına, çocuklarınızın çocuklarını görene kadar yaşayacağınıza yorumlanır. Şansınızın dönmesine ve bahtınızın açık olmasına delalettir.

Rüyada Azrail Olmak

Rüyada Azrail olduğunu görmek, insanlarla arasının hiç iyi olmayacağına, her girdiği işte sorunlarla karşılaşacağına, sevmediği işleri yapmak zorunda kalacağına işaret eder. Bazı yorumcular ise bu rüyayı namaz kılmaya başlamak ve Allah(c.c) yolunda bir insan olarak tabir etmişlerdir.

Rüyada Azrail’i Erkek Suretinde Görmek

Rüyada Azrail’i insan kılığında görmek, insanın hata üstüne hata yapmaya devam edeceğine, yolun sonunun kötüye gideceğini bildiği halde o yolda yürümeye devam edeceğine alamettir. Bunlardan başka ise diğer açıklamalar şu şekilde yapılmıştır.

Ölüm meleğini görmek önemli olaylara, toplumda görülecek olumsuz gelişmelere; Onu güler yüzlü görmek şehit olmaya yada imanla ölmeye, Asık çehreli görmek tövbe etmeden ölmeye, Onunla güreşip yenilmek ölmeye, galip gelmek hastalıktan kurtulmaya, Onun elinii öpmek mirasa, Onun suretine girmek zorlu işleri başarmaya, Onu bir yerde gezinirken görmek toplumun her bireyini etkileyecek gelişme ve olaylar delalet eder.

İlgili Makaleler

Azrail’e selam vermek, bu dünyada daha çok çekeceğiniz var anlamına gelir. Azrail’i gülerek görmek, acısız bir vefat; kızgın görmek acı çekerek ve ızdırap içinde öleceğinize işarettir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir