Rüyada Alın Görmek

Son Güncelleme: 15.12.2020 04:19

Rüyada Alın Görmek Ne Anlama Gelir?

Rüyada alin görmek, kişinin insanlar arasında rütbe ve makamına, sözünün geçerli ve tesirli olduğuna işaret eder. İşinizi değiştirecek, başka bir alanda daha başarılı olacaksınız. Alında kusur ve ayıbın görülmesi rütbe ve heybetinde ve sözün geçerliliğindeki noksana işaret eder.

Alında görülen güzellik kişinin şeref ve değeridir. Alın kulluk ve hayırlı evlattır. Alında görülen yara ve çizik namazı kuralıyla kılmamakla, alında görülen renk solgunluğu borçla, solgunluğun geçmesi borcun ödenmesiyle yorumlanır.

Alnın daraldığını görmek dünyalıkta geçici sıkıntıyla, alnın genişliği her konuda bolluk ve rahatlığa, Alından nur yayılması halkı irşat ve ilim öğretmekle, Alında görülen düz çizgi uzun ölür ve baht açıklığıyla, renkli çizgi hayırlı bir evlatla tabir edilir.

Bir kimse başkasının alnının darlaştığını görse, o kimsenin güzel olan ahlakinin kötü olmasına yine başkasının alnının fazlaca genişlediğini görmek, o kimsenin akıllılığından sonra ahmaklığına, ilimden sonra cehalete düşmesine işaret eder.

Bazen de alın, cömertlik ve cimriliğe işaret eder. Alnının siyahlanmış ve dağlanmış olduğunu gören kimse, cimri olur. Alnının güzel ve nurani olması sadaka vermeye ve yardımlaşmaya işaret eder. Bazen de alin, seccade v.s. gibi insanın üzerinde secde ettiği şeye işaret eder.

Bir kimse rüyada alnında yara ve çıban çıktığını görse, namazdaki kusuruna yahut secdesini tamam etmeyenlerden olmasına ya da yüzüne karşı başkalarının çirkin bir söz söylemelerine işaret eder. Alnın parlak görülmesi, kişinin çok secde eden yani çok namaz kılan bir mümin olduğuna işaret eder.

Alnında ceviz, badem ya da ondan büyük veya küçük bir fazlalık görse, bir erkek çocuğu olur ve çocuk ailesinin büyüğü olur. Alnının demir, bakir veya tastan olduğunu görse, bu rüya, polis ve şehrin idarecisi ve geçimini utanmazlık ve yüzsüzlükle temin eden kimseler için makbuldür. Bu rüya, bunların dışındaki insanlar için, halkın nefretini kazanmalarına delalet eder.

Bir kimse başkasının alnının darlaştığını görse, o kimsenin güzel olan ahlakinin kötü olmasına delalet eder. Yine başkasının alnının fazlaca genişlediğini görmek, o kimsenin akıllı iken ahmaklığa, ilimden sonra cehalete düşmesine delalet eder. Bazen de alim, cömertlik ve cimriliğe delalet eder.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir