Şeyma Korkmaz

Şeyma Korkmaz, 20 Aralık 1988 Eskişehir doğumlu, yaşı 35 olan dizi ve film oyuncusudur. İlk dizisi 2011 yılında TRT 1 kanalında yayınlanan “Hayata Beş Kala” oldu. Yeni dizisi ise ATV kanalında yayınlanan “Bir Küçük Gün Işığı” Sude karakteridir.

Şeyma Korkmaz kimdir?

Şeyma Korkmaz kimdir?
Doğum tarihi20 Aralık 1988
Kaç yaşında?35 yaşında
Doğum yeriEskişehir
Aslen nereli?Eskişehir
EğitimÇanakkale Güzel Sanatlar Lisesi, Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü
Boyu kaç cm?1,72 m
Kaç kilo?55 kg
Burcu ne?Yay burcu
MeslekOyuncu
Ailesi
EşiCüneyt Mete
KardeşleriTuba Korkmaz, Tolga Korkmaz
Annesi kim?Sabriye Korkmaz
Babası kim?Kadri Korkmaz

Şeyma Korkmaz, 20 Aralık 1988’de Eskişehir’de doğdu. Babasının adı Kadri, annesinin adı Sabriye olan oyuncunun Tuba adında bir ablası ve Tolga adında bir abisi vardır. İlkokulu doğduğu yer olan Eskişehir’de okuyan Korkmaz, lise eğitimini ise Çanakkale Güzel Sanatlar Lisesinde Resim Bölümü’nde okudu. Üniversite eğitimini ise Çanakkale On Sekiz Mart Üniversitesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü’nde tamamladı. Üniversite eğitimi devam ederken bir yandan da fotomodellik yapmış olan Şeyma Korkmaz, oynadığı diziler ve filmler ile adını tüm Türkiye’nin duymasını sağladı.

Şeyma Korkmaz eşi ve çocuğu

Birbirinin seven ve evlilik yapan iki yetişkin arasındaki yaş farkı sorun olmasa da çok sorulduğu için belirtelim. Şeyma Korkmaz eşi Cüneyt Mete ile 2019 yılında evlendi. Şeymaz Korkmaz eşi Cüneyt Mete 53 yaşında ve bu ikilinin aralarında 18 yaş farkı var. Henüz çocuğu olmayan çift bu sene beraberliklerinin 3. yılını kutlamaktadırlar. Cüneyt Mete şu anda Kardeşlerim oyuncuları arasında ve Orhan karakterini canlandırmaktadır.

Şeyma Korkmaz oynadığı diziler ve filmler

Şeyma Korkmaz hangi dizilerde ve filmlerde oynadı? Hepsinin cevabını burada liste halinde yıllara göre madde madde sizlere hazırladık.

Dizileri

Filmleri

  • 2015: Öyle Yada Böyle

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir