Şeyma Subaşı Kimdir? Biyografisi ve Hayatı

Ünlü Türk sosyal medya fenomeni ve girişimci Şeyma Subaşı'nın hayatı ve kariyeri, Samsun'da 2 Temmuz 1990'da başladı. Genç yaşından itibaren moda dünyasında adını duyuran Subaşı, birçok projede yer almasının yanı sıra kendi moda markasını kurarak başarıya ulaştı. İşte, Şeyma Subaşı'nın dikkat çeken yaşam öyküsü.

Şeyma Subaşı, Miss Turkey yarışmasıyla tanınan ve sonrasında fenomenlikten girişimciliğe uzanan bir serüvene atılan bir isimdir. Moda tasarımı, uygulama geliştirme ve kafe işletmeciliği gibi alanlarda girişimlerde bulunmuştur. Sosyal medya platformlarında da oldukça aktiftir.

Doğum ve İlk Yıllar:

Şeyma Subaşı, 2 Temmuz 1990 tarihinde Samsun’da doğdu. 16 yaşındayken çeşitli tasarımcıların moda defilelerine katılmaya başladı.

Miss Turkey ve Var Mısın Yok Musun:

2008 yılında Miss Turkey yarışmasına katılarak ün kazanmaya başladı. Aynı yıl “Var Mısın Yok Musun” adlı yarışma programına katıldı ve bu program sayesinde tanınırlığı arttı.

Acun Ilıcalı ile Evlilik ve Moda Tasarımı:

Acun Ilıcalı ile yakınlaşan Subaşı, 2013 yılında Ilıcalı’dan bir kızları dünyaya geldi. 2017 yılında Acun Ilıcalı ile evlendi ve 2018 yılında boşandı. Subaşı, 2014 yılında kendi moda markasını kurarak İstanbul Mercedes-Benz Fashion Week’te ilk defilesini gerçekleştirdi.

Girişimcilik ve Sosyal Medya:

2017 yılında IS IT OK adında bir moda uygulaması çıkardı. 2018 yılında Acun Ilıcalı ile ortak olarak Bebek’te Healthyish isimli sağlıklı beslenme temalı kafeyi açtı. 2020 yılında Babe Actiwear isimli giyim markasını kurdu. Instagram’da 2,9 milyon takipçisi, YouTube’da 153 bin abonesi vardır.

İlgili Makaleler

Özel Hayatı:

2018 yılında İtalyan DJ Guido Senia ile ilişki yaşamaya başladı. 2020 yılında ilişkisini bitirdi. 2021 yılında Mısırlı yatırımcı Mohammed Alsaloussi ile ilişki yaşamıştır. Çift, Mayıs 2023’te evlendi ve aynı yılın Eylül ayında boşandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir