Pınar Aydın

Pınar Aydın kimdir? Sayfamızda, yaş, eşi, nereli olduğu, albümleri, dizileri, Pınar Aydın hayatı yazılmıştır.

Pınar Aydın, takvimler 16 Temmuz 1981 yılını gösterdiğinde Bursa’da doğdu. Mesleği, şarkıcı, söz yazarı, oyuncudur. Şu anda 42 yaşında ve Giresun’da yaşamaktadır.

Pınar Aydın kimdir?

Doğum tarihi16 Temmuz 1981
Kaç yaşında?42
Nereli?Bursa’da doğmuş olmasına rağmen baba tarafından Karadenizlidir.
Eğitimİstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi
MeslekŞarkıcı, söz yazarı, oyuncu
Burcu ne?Yengeç burcu
Albümleri
  • Sustum Geçmişe
  • Giderim Elbet

Ailesi

EşiHarun Ovalıoğlu
Çocukları
  • Ayaz Ovalıoğlu
  • Uğur Berk Ovalıoğlu

Pınar Aydın Hayatı

16 Temmuz 1981 yılında Bursa’da doğan Pınar Aydın, 2015 yılından beri Giresunspor eski kalecisi Harun Ovalıoğlu ile evlidir. Ayaz ve Uğur Berk adında iki erkek çocuğu olan Aydın, evlendiği günden beri Giresun’da yaşamaktadır.

Mimar bir baba ile memur emeklisi bir annenin 5 kız çocuğundan birisi olan Aydın, lise yıllarından itibaren müzikle ilgilenmiştir. Eğitim hayatı için İstanbul’a gelmiş ve İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Çok iyi şekilde gitar çalan ve amatör ressamlık yapan şarkıcı, 2004 yılında ATV ve Kanal 1 ekranlarında yayınlanan Akademi Türkiye yarışmasına katılmıştır. Bu yarışmada Barış Akarsu birinci ve Tolga Futacı ikinci olurken kendisi de üçüncü olmuştur.

Akademi Türkiye yarışması ardından bir çok dizide oynamış olan Pınar Aydın, Arka Sokaklar dizisi ile tüm Türkiye’nin tanıdığı birisi haline gelmiştir. Son zamanlarda magazin basınına Arka Sokaklar dizisinden ayrıldığı için pişmanlığını ifade etmiş ve tekrar gündeme gelmiştir.

Pınar Aydın Dizileri

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir