Tolga Futacı Kimdir Biyografisi Hayatı

Tolga Futacı Kimdir Tolga Futacı Biyografisi Hayatı

Kendi anlatımı ile Tolga Futacıdan hayat hikayesi:
tolga-futaciİlkokulu Turhan ve Mediha Tansel İlkokulu’nda,ortaokul ve liseyi Kadıköy Anadolu Lisesi’nde, üniversitenin ilk yılını Kıbrıs Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde ve geri kalanını ise Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi’nde okudum. Üniversite hayatım devam ederken, Akademi İstanbul’da müzik eğitimi aldım. Askerliğimi Ankara’da, Armoni Mızıkası Komutanlığı’nda jazz standartları ve Türkçe pop müzik söyleyerek kısa dönem yaptım.

Ortaokul yıllarımda, Erol Sayan, Melahat Pars gibi değerli hocalardan solfej ve nazariyat , Adnan Günaydın’dan da kanun dersleri aldım. Üç sene kadar süren kanun çalma maceram udla tanışınca son buldu. bir süre sayın Necati Çelik ve daha sonra sayın Sinan Kayan ve Vedat Yar ile ud ve nazariyat derslerim devam etti.

Üniversite yıllarımda Akademi İstanbul’da Ayşe Tütüncü ile piyano, Ali Fuat Yılmazoğlu ile gitar, Semih Korucu ile solfej ve armoni ve Mehmet Nemutlu ile de müzik teorisi çalıştım. Babamın benden habersiz ATV’deki İner Misin Çıkar Mısın programına yolladığı form neticesinde, onlardan gelen teklif üzerine orkestrada ud çalmaya başladım. Bu müzik hayatımın da başlangıcıydı. Tüm program boyunca görev aldım ve aynı zamanda A’dan Z’ye adlı programda da ud, gitar ve zaman zaman perkusyon çaldım. Daha sonra, Metin Arolat’a gitarla, Gülşen, Ayşe, Ajda Pekkan ve Aşkın Nur Yengi’ye sesimle, Jale’ye,Bora Öztoprak’a gitar ve sesimle, Leman Sam’a ud, gitar, buzuki ve sesimle, en son olarak da Sibel Tüzün ve Altay’a ud ve sesimle eşlik ettim. Bu işler devam ederken, arkadaşlarımla kurduğumuz bir ekiple çeşitli klüplerde “sadece sevdiğimiz şarkılar” konsepti altında programlar yaptık.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir