Esra Ersoy

Esra Ersoy kimdir? Sayfamızda, yaş, nereli olduğu, ailesi, Esra Ersoy hayatı ve neden tutuklandı yazılmıştır.

Esra Ersoy, 21 Haziran 1985 doğumlu oyuncu, sunucu ve internet fenomenidir. Kamuoyunda ciciş kardeşler olarak tanınmaktadır.

Esra Ersoy kimdir?
Doğum tarihi21 Haziran 1985 (38 yaşında)
Yaş38 yaşında
Nereli?Mersin
Boy1,69 m
Kilo57 kg
Burçİkizler burcu
MeslekOyuncu, sunucu, fenomen

Esra Ersoy Hayatı

21 Haziran 1985 yılında Mersin’de doğan Esra Ersoy, çiftçi bir ailenin üç çocuğundan biridir. Eğitim hayatı ilkokul ve ortaokulu okuduğu Mersin Özel Toros Koleji’nde başlar. Liseyi ise Mersin Sabancı Anadolu Lisesi’nde tamamlar. Üniversite hayatı Bilkent Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği Bölümünü bitirmesiyle sona erer.

Bilkent Üniversitesinden mezun olan Ersoy, Ankara Laila’da Halkla ilişkiler müdürü olarak çalışır. Buradan ayrıldıktan sonra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde tiyatro eğitimi alır. Güzel ve Dahi yarışma programındaki çılgın hareketleri ile herkesin tanıdığı biri haline gelir. Oyunculuk, sunuculuk ve reklam filmlerinde oynama teklifleri de bu dönemin ardından peş peşe gelir.

TV dizileri, sinema filmleri ve reklamlarda oynamasıyla kardeşi Ceyda Ersoy ile ciciş kardeşler olarak tanınmaları da bu döneme denk gelir. Son olarak kendisinden küçük 13 yaşında bir erkek çocuğuna taciz iddiasıyla mahkemeye çıkarılır ve 10 yıl ceza alır.

Esra Ersoy Ailesi

Ailesi hakkında pek fazla bilgi bulunamasa da Mersinli çiftçi ve Çukurova’nın tanınan ailelerinden olduğu bilinmektedir. Esra Ersoy annesi Fadime Şeker olarak bilinmektedir. Ersoy’un babası hakkında pek bilgi bulunamasa da iş adamı olduğu söylenmektedir. Kendisinden dört yaş küçük Ceyda Ersoy adında bir kız kardeşi ve birde erkek kardeşi olduğu bilinmektedir.

Esra Ersoy Olayı Nedir, Neden Tutuklandı?

Kendisinin söylediklerine Muğla Bodrum’da telefonunu şarj etmek için S.B adlı çocuğun otel odasına gider. Telefonu şarjda takılı iken iki gündür uyumadığından dolayı orada uyuya kalır. Uyandığında elbisesinin önünün yırtık olduğunu görür. Bu sırada kapı çalar ve S.B adlı çocuğun annesi gelir. Esra Ersoy kapıyı çocuğun annesine açıp gider.

Suçu ne?

Kamuoyunda Ciciş kardeşler olarak bilinen Esra ve Ceyda kardeşlerden Esra, 13 yaşındaki bir çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 10 yıl 1 ay hapse mahkum edilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir