Seray Kaya

Seray Kaya kimdir?

Seray Kaya, 4 Şubat 1991 İstanbul doğumlu dizi ve film oyuncusudur. İlk dizisi 2012 yılında ATV kanalında yayınlanan “Huzur Sokağı” oldu. Yeni dizisi ise yine ATV kanalında yayınlanan Elif karakteri ile canlandırdığı “Bir Küçük Gün Işığı” isimli dizidir.

Seray Kaya
Seray Kaya kimdir?
Doğum tarihi4 Şubat 1991
Kaç yaşında?33 yaşında
Doğum yeriİstanbul
Nereli?İstanbul doğumlu olmasına rağmen baba tarafından aslen Giresunludur.
EğitimSadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı.
Boyu kaç cm?1,66 m
Kaç kilo?52 kg
Burcu ne?Kova burcu
MeslekOyuncu
Ailesi
Annesi kim?Nilüfer Kaya
Babası kim?Hasan Kaya
SevgilisiBir dönem Gökhan Alkan ile aşk yaşadığı yönündeki iddialar magazin gündemini sarsarken şu anda yeni sevgilisi ile ilgili kendisinin açıkladığı bir haber yoktur.

Seray Kaya, 4 Şubat 1991’de İstanbul’da doğdu. Hasan ve Nilüfer çiftinin kızı olan oyuncu, Sadri Alışık Kültür Merkezi’nde oyunculuk eğitimi aldı. İlk filmi 2019 yılında vizyona giren “Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı” isimli yapımda Maria karakteri ile oldu. Seray Kaya, lise yıllarında makyöz olarak eğitimine devam etti. “Huzur Sokağı”, “Kocamın Ailesi”, “Gülümse Yeter” ve son olarak “Mahkum” gibi daha bir çok önemli dizide rol aldı. Kaya’nın son dizisi ATV kanalında Pazartesi akşamları yayınlanan Bir Küçük Gün Işığı dizisindeki Elif karakteri oldu.

Seray Kaya aslen nereli olduğu konusunda haber sitelerinde bir çok bilgi dolaşsa da kendisi baba tarafından Giresunludur. Kaya, babasını 3 Şubat 2019 yılında kalp krizi sonucunda kaybetti. Oyuncunun babası Giresun’da toprağa verildi.

Seray Kaya sevgilisi

Seray Kaya sevgilisi hakkında magazin sayfalarında bir çok iddia gündeme geldi. Bunlardan ilki “Kalp Yarası” dizisi oyuncusu Gökhan Alkan idi. Son olarak basketbolcu Birkan Batuk ile ismi magazin sayfalarında yer almış ama bu ilişkisi de kısa sürmüştür. Şu anda kendisinin açıkladığı bir ilişkisi yada hayatında olan bir sevgilisi yoktur.

Seray Kaya dizileri ve filmleri

Seray Kaya’ın oynadığı diziler ve filmler burada liste halinde yıllara göre madde madde sizlere sunulmuştur.

  • 2012: Huzur Sokağı
  • 2014: Kocamın Ailesi
  • 2016: Gülümse Yeter
  • 2017: Kadın
  • 2019: Türkler Geliyor: Adaletin Kılıcı
  • 2020: Kuruluş Osman
  • 2021: Mahkum
  • 2022: Bir Küçük Gün Işığı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir