Hande Doğandemir Kimdir Biyografisi Hayatı

Hande Doğandemir Kimdir Biyografisi

Güneşi Beklerken dizisinin oyuncularını sizlere anlatmaya devam ediyoruz ve bu seferde dizinin başrol oyuncularından Zeynep karakteri ile ünlenen Hande Doğandemir hayatı, boyu, kilosu, nereli olduğu, oynadığı diziler filmler reklamlar gibi bir çok özelliğini okuyacaksınız.

hande-dogandemir-kimdirHande Doğandemir 1985 yılında Ankara’da doğmuştur. 2009’da Ankara Üniversitesi Sosyoloji Bölümünden Mezun olan güzel oyuncu 2010 yılında Akademi 35 Buçuk Sanat Okulunu bitirerek oyunculuğa adım atmıştır.

Hande Doğandemir TRT’de yayınlanan Şubat dizisinde “Elem” karakterini canlandırdıktan sonra dikkat çekmiş ve Kanal D’de yayınlanan Güneşi Beklerken dizisinde baş rolde yer almıştır. Bunun haricinde Keskin Bıçak, Bir Bulut Olsam ve Kahramanlar gibi dizilerde oynamıştır. 2011’de Hatırlar mısınız? adlı programda sunuculuk yapmıştır. 2013 yılında Leyla ile Mecnun dizisinde tek bölümlük “Şans” karakterini canlandırmıştır. Şu anda Güneşi Beklerken adlı TV dizisinde Zeynep karakterini canlandırmaktadır.

Oynadığı diziler filmler ve reklamlar

Güneşi Beklerken (Zeynep) (Tv dizisi)
Şubat (Elem) (Tv dizisi)
Leyla ile Mecnun (Şans) (Tv dizisi)
İbret-i Ailem (İpek) (Tv dizisi)
Sen De gitme (Aslı) (Tv dizisi)
Keskin Bıçak (Aslı) (Tv dizisi)
Bir Bulut Olsam (Tv dizisi)
Kahramanlar (Zeynep) (Tv dizisi)
Hatırlar mısınız? (sunucu) (Tv programı)
Eti Browni (reklam)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.