Zayıf Görünmenin 7 Yolu

Zayıf görünmek, birçok kadının isteği olabilir ancak bazen bu hedefe ulaşmak zorlayıcı olabilir. İşte, zayıf görünmenin bazı yanıltıcı yöntemleri ve ipuçları...

Birçok kadının isteği olan zayıf görünmek, bazen doğru kıyafet seçimi ve giyim tarzıyla mümkün olabilir. İşte, zayıf görünme hedefine ulaşmak için bazı etkili yöntemler ve zayıf görünmenin yolları:

1. Tek Renk Kullanın:

Siyah, lacivert, koyu mavi gibi tek renk koyu renkli elbiseler tercih edin. Aynı rengin farklı tonlarını da bir arada kullanabilirsiniz. Bej, deniz mavisi, mercan ya da teninize en iyi giden renklerde desenli giysiler de tercih edebilirsiniz. Rengin sizi daha kilolu gösterdiğini düşünüyorsanız, elbisenin size nasıl durduğuna da dikkat edin.

2. Doğru Kumaşı Seçin:

Katı, sert ve ağır kumaşlardan uzak durun. Hafif, yumuşak ve vücudunuzdan kayan kumaşlar en iyi seçimdir. Amacınız vücudunuzun hatlarını belli etmek olmamalıdır.

3. Vücut Tipinize Göre Giyinin:

Geniş omuzlarınız varsa, vatkalı omuzlar veya omuz süslemelerinden kaçının. Kayık ve yuvarlak yakalı giysiler yerine V yakalı elbiseler, üstler ve bol pantolonlar tercih edin. Eğer armut vücutluysanız, boynunuzu kalın göstermeyen, omuzlarınıza uygun ve sizi dik gösteren kıyafetler arayın. Üst için yuvarlak veya oyuk yaka kesimleri, alt için de düz etekler veya normal kesim pantolonlar seçin. Basenlerinizi daha küçük göstermek için beli düz yarım veya dizden hafif aşağıda pantolonlar tercih edin. Daha uzun ve zayıf görünmek için pantolonunuz veya eteğiniz yere değecek kadar uzun olmalı. Basenlerinizi daha fazla kamufle etmek için etek ve pantolon giydikten sonra kalçalarınızı örtecek kadar uzun bluzlar veya bluzunuzun üzerine hafif dantel veya örgü tunikler giyebilirsiniz. Kalçalarınızdan aşağısının çok fazla uzun olmamasına dikkat edin.

4. Kesim ve Dikişlere Dikkat Edin:

Kare şekilli ceketler veya sıkı saran modeller yerine hatları hafif belli eden ceketler tercih edin. Elbiselerin dikişleri daha ön plana çıkartılmış olabilir.

İlgili Makaleler

5. Doğru Ayakkabıları Seçin:

Sadece elbiselerle zayıf görüneceğinizi düşünmeyin. Giysilerinizi belirledikten sonra ayakkabılarınızı da dikkatlice seçin. Özellikle ayaklarınız genişse ince şeritli ve düz sandaletler veya ufak topuklu ayakkabılar giymeyin. Bunun yerine kısa topuklu veya üzerinde durabiliyorsanız yüksek topuklu ayakkabılar tercih edin. 5 cm’lik topuk ne giyerseniz giyin sizi daha ince gösterecektir. Ayak bileğinize dolanan ayakkabılardan ve kare topuklardan uzak durun. Bu modeller sizi daha bodur ve bacaklarınızın daha kısa görünmesine neden olur.

6. Desen ve Renklerden Kaçının:

Desenli ve çok renkli kıyafetler her zaman kişiyi daha iri gösterir. Bu nedenle tek renk ve koyu renkleri tercih etmeniz önemlidir.

7. Pantolon Boyunuza Dikkat Edin:

Pantolon boylarınızı biraz daha uzun kestirin ve altına giydiğiniz uzun topukluların pantolon paçanızın altından görünmesini sağlayın. Bu sizi daha uzun ve ince gösterecektir.

Zayıf görünmek isteyen kadınlar için bu ipuçları, doğru kıyafet seçimi ve giyim tarzıyla istenen sonuca ulaşmalarına yardımcı olabilir. Unutmayın, kendinizi rahat hissettiğiniz kıyafetler her zaman en iyi seçimdir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir